reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny czy wy mierzycie cukier w nocy? Bo mi na szkoleniu niby nic nie mówili, ale dziś zmierzyłam o 3:15 i 106 a rano na czczo 93 :crazy:
I nie wiem o co tu chodzi
 
reklama
Niby w tej książeczce cukrzyka jest między 2-4 i norma powyżej 60, ale to chyba nie dla nas to mierzenie. Wydaje mi się, że jak jemy posiłek jeszcze przed 22 to inaczej to wygląda niż u cukrzyka co może tylko kolacje wcześniej. Jak nie trzeba lepiej nie mierzyć, po co nam dodatkowy stres
 
Niby w tej książeczce cukrzyka jest między 2-4 i norma powyżej 60, ale to chyba nie dla nas to mierzenie. Wydaje mi się, że jak jemy posiłek jeszcze przed 22 to inaczej to wygląda niż u cukrzyka co może tylko kolacje wcześniej. Jak nie trzeba lepiej nie mierzyć, po co nam dodatkowy stres
No to prawda. Ja to strasznie się stresuje tymi pomiarami i często mierze sobie poziom glukozy. Czasem 30min, czasem 1,5 h po posiłku. Tak na prawdę niepotrzebnie. Za dużo analizuje:hmm: Dobrze, że tylko miesiąc mi został do końca, bo ta cukrzyca to dla mnie mega stres.
 
No właśnie czytałam w tej książeczce, że stres może podwyższyć wynik. Ja też na początku płakałam bo moja siostra dwa miesiące temu umarła bo miała problem z cukrzyca, ale trzeba myśleć że poki o to dbamy jest dobrze, a po ciąży możliwe że się skończy. Miałaś usg i podejrzewam, że u malucha było ok i to jest najważniejsze, a dużo osób pisalo tu, że ostatani miesiac masakra z cukrami, ale już przed porodem większości normuja się.
 
Właśnie zamiast się cieszyć z ciąży to my się stresujemy i zamartwiamy. Ja wczoraj miałam robione KTG i się okazało ze są skurcze 28+4 TC biorę magnez i luteine mam nadzieję, że pomoże. Więc cukrami się juz tak nie przejmuje bo nie mem na to wpływu, jem zdrowo i dbam o siebie :rolleyes:
 
Musisz dużo teraz odpoczywać jak są skurcze, żadna moc super bohatera haha ;).. Dziewczyny a co ile macie wizyty u diabetologa? Bo ja miałam pierwsza w 26/27tyg potem w 30 a teraz 34 będę miała i zastanawiam się czy następna 38..
 
reklama
Ja mam wizytę aż co 2 tygodnie. Niestety dziś rano na czczo miałam cukier 92 , chociaż wczoraj miałam 77. A jeszcze przedwczoraj chwaliłam się, że nie mam problemów z cukrami na czczo :( Mam nadzieje, że to jednorazowe. Zwłaszcza, że sprawdziłam sobie na innym glukometrze, który akurat mam w domu i z tego samego palca wyszło 77. Ja już jestem w 35tc wiec pewnie teraz cukry zaczną szaleć, ale i tam mam nadzieje, że obędzie się bez insuliny. Już tak mało mi zostało. Poza tym jutro jak pójdę do diabetologa to mam nadzieję, że to będzie moja ostatnia wizyta przed porodem. No chyba, że cukry mi się totalnie posypią.
 
Do góry