reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

dziekuję za przygarnięcie
asiek888 na razie próbuje ustalić po czym cukier mi sie podnosi, mi kazala sprawdzać godzinę po głównym posiłku a tu czytam, że niektóre maja po 2 godzinach nie wieci może dlaczego?
 
reklama
Ja mam 1,5 :) i mam miec do 120.

Ale na poczatku diabetolog powiedziała ze sa to normy dla mnie, tylko dla mnie i mam sie nie sugerować innymi. Więc tej wersji sie trzymam.
 
Dziewczyny a jak jest w waszych miastach z opieką szpitalną. Chodzi mi o to czy polecają położyć się wcześniej w szpitalu. W bydgoszczy kładą (z insuliną) tydzień przed porodem.

A wiecie może czy przy cukrzycy też sprawdza sie teoria, że chłopcy przeważnie wcześniej chcą pojawić się i z regóły są wcześniakami a dziewczynki raczej są przenoszone?
 
Kudi81 Mnie tez chcieli polozyc szybcioej ale ja nie rodzilam na Bizeila tamn jakos tak nie czysto mi sie wydawalo wiem ze tam klada szybciej ale w moim szpitalu powiedzieli ze jak nie mialam insuliny to nie musze rodzic w Bydgoszczy .. ja mialam cc i poszlam do szpitala w 1 dniu 40 tyg ...
 
dokładnie każda poradni i inaczej prowadzone diety ja na czczo mam mieć do 90 a godz po obiedzie itp gdy mierze do 120 norma więc jest o.k jak na razie nie zapeszając...
tzn ja mierze godz po głownych posiłkach

 
Ja nie mam insuliny. I gin nic nie mówił o wcześniejszym zgłoszeniu sie na porodówkę. A w sprawie przenoszenia dziewczynki dam znac całkiem niedługo. Podobno u nas ma byc córcia i termin mam na 13 czerwca :)
 
A wiecie może czy przy cukrzycy też sprawdza sie teoria, że chłopcy przeważnie wcześniej chcą pojawić się i z regóły są wcześniakami a dziewczynki raczej są przenoszone?

Z mojego doświadczenia (przy obydwóch porodach cukrzyca):
*Adaś urodził się 2 dni po terminie
*Dawidek tydzień przed terminem
więc tu reguły chyba nie ma, jak się zdecyduje to wyjdzie :D:D hehe

mi kazala sprawdzać godzinę po głównym posiłku a tu czytam, że niektóre maja po 2 godzinach nie wieci może dlaczego?

ja też mierzyłam godzinę po posiłku, w szpitalu po urodzeniu przez 3 dni mierzyłam cukier 2 godziny po każdym posiłku

mi po porodzie zostały
2 opakowania insuliny HUMALOG 100j./ml i 3 Kwikpeny Humalog Mix 25, jeśli ktoś używa i potrzebuje oddam :-)
 
Ostatnia edycja:
dziękidziewczyny jeśli możecie podpowieccie z czym robicie sobie kanapki nie moge sobie dopasowac śniadania i kolacji z góry dziękuję
 
ja to zwykle kupuję szynkę drobiową co do kanapek do tego chleb razowy ze słonecznikiem jem 2 kanapki bo powiedzieli że więcej nie mogę i do tego warzywa np ogórek rzodkiew pomidor i zwykle mam tak 80-90 + coś do picia albo jogurt naturalny 0% z płatkami owsianymi ale nie gwarantuję że u ciebie tak będzie...

Potem idę na mały spacerek i po godzinie mierzę 3mam kciuki

 
reklama
ja rano przeważnie też kanapka z wędliną + pomidor, ogórek salata czy co tam innego mi w lapki wpadnie + jajo na miekko.
Lub sałatka z pomidora, ogórka cebulki z lyzkż smietany/jogurtu + kromeczka. Do picia herbatka

A kolacyjne to zawsze z nabiałem. Kocham serek biały ale rano mi bardzo wysokie cukry wybija - wieczorem juz nie. Więc sobie pozwalam.

A i ja chleb zytni. Po razowym a tym bardziej z ziarenkami miałam cukier 150. Więc tu też nie każdej z nas ten sam chleb podejdzie...
 
Do góry