reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

kudi ja jadlam tylko wase bo po każdym innym mi cukier wywalało do 180 wiec jednorazowo sama wase moglam zjesc z pasztetem w postaci dwóch deseczek - dopiero potem człowiek nauczył się liczyć ilość cukru w cukrze i mogłam zjeśc dwie kromki do miski bigosu :) polecam poczytac na temat indeksu glikemicznego ale przede wszystkim ładunku glikemicznym - dieta nabiera wtedy zupełnie innego wymiaru :) i nagle okazuje się ze diabeł nie taki straszny :)
cukier rano faktycznie poszalał po ciastku - niestety tak juz jest :) ale jakbys po tym kawałku ciastka (w ramach w miarę tego samego posiłku) zjadła sałatkę jarzynową albo kotlet czy cokolwiek innego co nie zawiera weglowodanow albo ma ich bardzo malo - cukry byłyby dalej w porządku bo zmniejszyłabyś własnie ładunek glikemiczny posiłku :)
 
reklama
jeżeli chodzi o chleb, to kupuję sobie dla diabetyków, bardzo dobry z ziarnami. po 1 kromce na 1 i 2 śniadanko, i cukier od 90 do 110, w zależności z czym. a potem zmiana na razowy i podobnie:-). więc z chlebem problemu nie mam:tak:. ale każdy musi znaleźć ten właściwy dla siebie.
 
po wizycie w poradni wszystko o.k nawet sie smiala ze czasami jak zjem cos slodkiego maluszkowi to mu nie zaszkodzi jakby czytala w moich myslach bo w sobote jadlam kawalek ciasta urodzinowego u tesciowej ;P kolejna kontrola za 2tyg ;)
a co do chleba jem razowy ze slonecznikiem i cukry spoko

 
Ja już zgłupiałam :( Badam glukometrem i jest ok, średnio ok 90-100, ze trzy razy poszło powyżej 120 po 2godz. Dwa tygodnie temu robili mi HbA1C na miejscu u diabetologa z paluszka i wyszło 5% czyli też ok, ale tego samego dnia oddałam rano krew w przychodni na badanie HbA1C z krwi obwodowej normalnie, ale że tamto u diabetologa wyszło ok to nawet już zapomniałam o tym badaniu w przychodni. Dzis byłam tam przy okazji to odebrałam wynik i co widzę: 7,2% co oznacza średnią 160!:szok:
Czy to możliwe, że dwa badania robione w tym samym czasie tak bardzo się różnią (5% a 7,2%)??? Do tego moje pomiary glukometrem też by nie były adekwatne.
Miałyście kiedyś tak? Może to w laboratorium się pomylili i lepiej zrobić to HbA1C jeszcze raz? :-(
 
dziewczyny przygarniecie mnie do swojego grona? ja dopiero zaczełam stosować dietę i póki co nie jest żle
gratulacje dla wszystkich mam
 
witaj bojąca i powodzenia w diecie:tak:.

ninotchka to naprawdę dziwne. wiem, że wyniki poziomu cukru we krwi mogą się różnić z pobrania żylnego w laboratorium i z tego mierzonego glukometrem, ale nie aż tak znacząco:sorry:. a te badania są jeszcze dokładniejsze, bo stwierdzają stan wyrównania cukrzycy.

asiek888 gratulacje wyników i tak trzymać:-D:-D.

mam pytanie: czy Wy też chudniecie??? odkąd jestem na diecie schudłam już 4kg, na szczęście Bąbelek się ładnie rozwija i przybiera dobrze na wadze, a lekarz mówił bym się nie przejmowała swoimi kg, bo najważniejsze, że nie utyłam 30kg, tylko w sumie 3;-).
 
fuan ja też od przejścia na dietę nie przytyłam, wręcz troszeczkę schudłam około 0,5 kg. Ogólnie jestem w 32 tyg i przytyłam 6,5 kg. Też się tym martwiłam, ale mój gin powiedział, że to normalne więc nie ma się czym przejmować. Chociaż na diecie jem więcej niż przed dietą i to mnie dziwi, ale fakt przed jadłam sporo słodyczy ;)

ninotchka ja bym bardziej ufała badaniom laboratoryjnym z żyłki. Przez dwa dni miałam dostęp do 2 glukometrów i one w tym samym czasie pokjazywały inny wynik, także jak chcesz sprawdzić glukometr to musisz iść do przychodni i w tym samym czasie poprosić o pobranie z żyły i zapisać sobie wynik z glukometru i wówczas będziesz miała pewność czy glukometr nie oszukuje. A wyniki po 2 godzinach normalne, że są inne bo spalamy cukry.
 
ja na początku diety schudłam 1,5kg więc jestem na plusie 5kg wczoraj się ważyłam i waga stoi w miejscu ale w ciągu 4 dni 1,5kg schudłam może to przez stres co do wyników tej diety itp ehhh

jeszcze tylko jakieś 7tyg i mam nadzieje żegnaj cholerna dieto ;/ już czasami na ten chleb warzywa itp patrzeć nie moge mówie wam ;/

bojąca a jak tam u ciebie mam nadzieje że powoli powoli dajesz sobie radę ;) trzeba być silnym dla naszych maluszków !!!

 
Asiek - a dlaczego chleb i warzywa????

Ja jem mieso, makarony, ryz musiałam odstawic bo po nim mi dośc mocno cukier wariował. Owoce obecnie dostępne jak najbardziej wcinam i to na kg. Od truskawek i arbuza nie moge sie odczepic. A co ciekawe po paluszkach rybnych domowej roboty z łososia + frytki mialam cukier 110. Nie głodze się broń boże. Ale tez nie przejadam.
W sumie to najbardziej na nabial musze uważac. A reszta ok.
 
reklama
wiesz jak kanapki robie to z tym samym i jednym chlebem nie zmieniam i zwykle robie z warzywami do obiadu jakiegos tez salatke z warzywami wiec sie smieje ale tak to tez kombinuje mieszam itp po ryzu ja mam maly cukier wlasnie po ogorkowej mialam maly ;) ehhh truskawki uwielbiam w ogole wole bardziej owoce niz warzywa ;D szkoda np ze nektarynek nie ma....

 
Do góry