reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co się dzieje w moim brzuszku ?(z perspektywy lekarza)

reklama
Dziewczyny ja mam to samo z dyszeniem, ja musze wejsc na 4 pietro:tak: dobrze ze Misia juz wchodzi sama po schodach:tak:
fiore trzymam kciuki za wizyte:tak:
martaik wszystko bedzie dobrze trzymam kciuki:tak:
 
skanowanie0002.jpg

nie za dużo widać na zdjęciu, ale jest:) po prawej główka - wygląda jakby leżało na pleckach, choć ciężko to stwierdzić:)
mamy dwie rączki, dwie nóżki i wszystko jak trzeba:) termin z usg na 10maja:szok:

zastanawiam się, co znaczy napis "CIĄŻA MAŁA", w lewym górnym rogu...
 
ja też dyszę:/ kiedyś bieganie w domu między piętrami nie było wielkim wyzwaniem,a teraz wejście na pierwsze piętro sprawia,że czuję się jak moja babcia:( mam nadzieję,że to minie-tak samo jak zmęczenie.śpię 8-9 godzin a w ciągu dnia czuję się,jakbym imprezowała w nocy,aż mnie oczy pieką ze zmęczenia..
fiore,na pewno wszystko będzie dobrze-w końcu pracujemy teraz za dwie osoby;)
 
Dziewczyny, ja nie tylko dyszę ale przed chwilka zrobiło mi się ciemno przed oczami i wywaliłam sie na oparcie od łóżka Stasia, dobrze ze nie mialam go na rekach i ze nie uderzyłam sie w brzuch, ale czuje sie strasznie...dobrze ze w srode mam wizyte u lekarza, moze jakos dociągne...
 
Ciąża mała to na pewno ma związek z tym, że maleństwo jest mniejsze np. o tydzień niż wskazuje na to obliczenie ginekologa co do czasu zapłodnienia. Dużo osób pisze, że tak ma, a potem dziecię nadrabia i może być za chwile "za duże o tydzień" :tak: oczywiście są to tylko moje przypuszczenia dot. CIĄŻY MAŁEJ.

Wyszukałam ze strony Wielkość dziecka w ciąży | Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

[h=3]Ile przeciętnie mierzy dziecko w pierwszych tygodniach ciąży?[/h]Przeciętna wielkość dziecka w ciąży:
6 tydzień - około 1-2 mm
7 tydzień - około 2-8 mm
8 tydzień - około 9-15 mm
9 tydzień - około 16-24 mm
10 tydzień - około 25-33 mm
11 tydzień - około 34-42 mm
12 tydzień - około 43-52 mm
13 tydzień - około 53-60 mm


To są dane statystyczne. Porównaj sobie z tym jak wymierzył Dziecię ginek na USG.
A może miałaś dłużyszy cykl? np 35 dni i gin nie zapytał/nie zanotował? Ja właśnie tak mam i licząc od 1.dnia ostatniej miesiączki powinnam kończyć już 12 tygodzień, a w rzeczywistości maleństwo jest młodsze :tak:i normanie (gdybym miała 28dniowy cykl) powinnam być w 11 tyg ( a maluch i tak ma te 9 tygodni w jednym i drugim przypadku)
 
kurcze,to niedobrze:(choć ponoć omdlenia w ciąży nie są rzadkością,ale powinnaś więcej odpoczywać! choć wiem,że jak się ma takiego małego Krasnala w domciu to łatwo mówić...:D
 
najgorsze jest to ze ja sie dzis nie narobiłam, stas obudził sie o 8 wypił mleczko, przytulil do mnie i spalismy tak sobie do 11.30, pozniej zjedlismy bułeczki mleczne z miodem i owoce i nadal leniuchowaliśmy ucząc sie podawac czesc i przybijac pionę
 
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, ale..
ciąża wyszła starsza o 5dni niż wskazywał by na to cykl (który jest zanotowany dokładnie)
 
reklama
może to jakieś spadki ciśnienia,albo cukru?choć miodzik powinien je wyregulować:) na pewno warto o tym wspomnieć lekarzowi,dobrze że masz wizytę w środę:) ale to chyba nic groźnego,nie powinnaś się martwić na zapas.a morfologię miałaś dobrą?bo może to jakiś niedobór żelaza?
ja miałam zawirowania w głowie zanim się jeszcze dowiedziałam o ciąży-zwalałam na upały i kostka czekolady często pomagała:)każda wymówka jest dobra,by ją zjeść;P
 
Do góry