reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co się dzieje w moim brzuszku ?(z perspektywy lekarza)

Flaurka pij dużo wody, bo wbrew pozorom im więcej jej wypijamy , tym mniej organizm jej gromadzi. Dziwny lekarz, może zadzwon i zapytaj o ten lek, powiedz co wyczytałas w ulotce. W ulotce często piszą duzo więcej na wszelki wypadek...
She gratuluje udanej wizyty
 
reklama
Flaurka pij dużo wody, bo wbrew pozorom im więcej jej wypijamy , tym mniej organizm jej gromadzi. Dziwny lekarz, może zadzwon i zapytaj o ten lek, powiedz co wyczytałas w ulotce. W ulotce często piszą duzo więcej na wszelki wypadek...

Piję duzo wody, ale delikatnie gazowanej - od dziś zwyka z cytrynką. Cały dzień ciśnienie w normie - bez żadnych lekarstw mam 130/80 125/78.

A w ulotkach to ja wiem, że piszą na wyrost, ale jak piszą takie coś to się człowiek zaczyna zastanawiać:

"Kobiety muszą powiedzieć lekarzowi, jeśli podejrzewają, że są (lub mogą być) w ciąży. Lek nie powinien być stosowany w ciąży, dlatego lekarz zaleci stosowanie innego leku zamiast Hydrochlorothiazidum Polpharma. Jest to spowodowane tym, że hydrochlorotiazyd przenika przez barierę łożyskową i jego stosowanie po 3 miesiącu ciąży może spowodować uszkodzenie płodu i noworodka."

To chyba nie jest standardowy zapis...

No i L poszedł do naszej ulubionej apteki, gdzie panie zawsze nam doradzają co w tej ciąży można a co nie, i się bardzo zdziwiła, że ten lek mam i jej porada to "skonsultować z innym lekarzem", co uczynię w przyszłym tygodniu, a na razie piję tą wodę:)



A - i chyba ja jedyna mam lekarza prowadzącego ciążę, który nie ma służbowego telefonu dla pacjentek:)
 
A - i chyba ja jedyna mam lekarza prowadzącego ciążę, który nie ma służbowego telefonu dla pacjentek:)[/QUOTE]nie tylko ty ja tez nie mam i nie mam pojęcia dlaczego :-((( mam jednak to szczęście że teściowa jest farmaceutkom a na dodatek ma znajomego lekarza ginekologa i połazną też więc konsultuje nieraz z nią a w razie wątpliwości ona podpytuje tych swoich znajomych. a tak wogóle dziewczyny co do tego ciśnienia tak się zastanawiam bo przed ciązą piłam dużo kawy koło 6-8 kubków nieraz i więcej noi w ciązy przestałam ale teraz w tym ostatim trymestrze strasznie mam na nią ochotę staram się pić bezkofeinową albo inke ewentualnie kapuccino ale nieraz strasznie boli mnie głowa i to chyba od niskiego ciśnienia bo po kawce zawsze przechodzi. Lekarz mówił że jak mi pomaga to sobie mogę pozwolić noi tak patrze w karcie ciązy to ciśnienie nie jest niskie ale wysokie też nie jest tak około siedemdziesięciu paru / sto dziesiąć sto piętnaście (nieraz już po kawie ) i tak się zastanawiam nad tą kawą nie chciałabym dziecku zaszkodzić.
 
kingutek, ja pamietam jak pytalam lekarza na poczatku ciazy o kawe to on mowil ze jak ktos pil duzo przed ciaza to nie mozna tak drastycznie odstawic i wogole nie pic. mowil ze to nawet wsazane zeby wypic jedna dziennie i nic dzidzi nie bedzie. ja akurat nie pilam tak duzo przed ciaza jak Ty, tak jedna dziennie i teraz tak kilka razy w miesiacu sie skusze, dzisiaj sobie wlasnie zaserwowalam bo tez mnie strasznie glowa bolala
 
i ja po wizycie. serce bije ślicznie i mocno, "wszystko pozamykane", wyniki znośne.
usg na 27 marca, żeby sprawdzić, czy Hania się obróciła.
plus 1,5kg przez prawie miesiąc, czyli +3 od wagi startowej;)
 
reklama
Do góry