reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co się dzieje w moim brzuszku ?(z perspektywy lekarza)

reklama
No a ja nie wiem, czy moja wizyta była udana. Miałam ciśnienie 150/80 - i to ponoć już nadciśnienie. Ale jak moje ręce i stopy zobaczyła, to powiedziała, że to najprawdopodobniej od zatrzymanej wody - moje stopy wyglądają jak łapy Fiony:))) Dostałam Hydrochlorocośtam na odwodnienie i mam monitorować ciśnienie - jak spadnie po tym, to na samo ciśnienie nic nie brać, a jak będzie powyżej 140/90 to wtedy brać.

A - i ponoć po tym "schudnę" bo mi sie woda zatrzymuje w nadmiarze, więc moje +9kg to w dużej mierze ta woda właśnie.

No i w ulotce tego leku jest, ze jest on absolutnie zakazany w 2 i 3 trymestrze, bo przenika przez łożysko i może powodować uszkodzenie płodu... Tak więc go nie biorę...


Z dobrych rzeczy - potwierdził się chłopak - ponoć jest armatka...:)
 
No to przepisala co cos czego nie mozesz brac ??:confused: to monitoruj i mam nadz ze sie wszystko unormuje. Fajnie ze potwierdził sie chłopak :-)
 
dziewczyny gratuluje udanych wizyt! Flaurka, bedzie dobrze :tak: najwazniejsze ze Twoj maluch nie zmienil plci ;-)
moja dzidzia po wczorajszej wizycie wazy 1351g i ma ok. 28cm. lekarz mowil ze nie ma zadnych zastrzezen co do mojej ciazy, nie widzi zagrozenia przedwczesnym porodem ani innych zadnych zagrozen. z szyjka wszystko ok, z lozyskiem tez. jesli chodzi o bakterie w moczu to mam nadal lykac urinal, jesc zurawine i na nastepna wizyte mam zrobic posiew moczu. mowil zebym sie za bardzo tym nie przejmowala bo to normalne w ciazy. zobaczymy co ten posiew wykaze.
pytalam gina czy to normalne ze moj maly tak szaleje caly czas, od rana do nocy, niewazne czy siedze chodze czy leze on srednio co godzine daje znac i to tak mocno przez minimum godzine. on na to ze powinnam sie tylko cieszyc :-) a ja glupia czasami zaczynalam sie martwic czy to normalne :-) ciesze sie, chociaz momentami to jest naprawde meczace, szczegolnie jak w nocy urzadza sobie dwugodzinne tance :-)
nastepna wizyta za 4 tygodnie i wtedy najprawdopodobniej bede miala pierwsze ktg. a pozniej bede juz odwiedzala lekarza co 2 tygodnie. do nastepnej wizyty mam zdecydowac gdzie chce rodzic bo jesli u niego, to umowi mnie wczesniej z polozna i zaprosi do szpitala na ogladanie sal porodowych. mam 4tyg na podjecie decyzji
 
reklama
Do góry