reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co się dzieje w moim brzuszku ?(z perspektywy lekarza)

A ja byłam ekspresowa:) Chyba nie ma tu osoby, która urodziła się szybciej niż ja:) Pół godziny!! A ważyłam równe 4 kg:)
 
reklama
Ja sie za to urodzilam w 7msc,w szpitalu spedzilam 1,5msc.Potem dlugie lata walki z wieloma chorobami,uczeleniami na wszystko,grabazowi spod lopaty uciekalam po pare razy na rok....az odkad zmienilam klimat,czuje sie jak nowo narodzona.Dzieci tez nie powinnam miec,a tu :-)
 
Ja się urodziłam przez cc - ze względu na ułożenie pośladkowe :confused2:
Mój brat natomiast mógł przyjść na świat spokojnie siłami natury, ale stwierdzono, że skoro pierwsze dziecko cc, to drugie również :confused2::confused2:
 
Stokrotko ja nie byłam z bliźniąt a urodziłam się w terminie o wadze 1900 g i mierzyłam 49 cm:p Moja mama urodziła mnie praktycznie przez sen :p leżała w szpitalu, kazali jej się położyć, jej się przysneło:p i jak przyszli do niej lekarze to się okazało że ja już główkę mam na wierzchu a ona se śpi w najlepsze. Taki poród to jest to :D:D
Tak, taki poród fajny :) Urodziłaś się kruszynką i taka pozostałaś :)

Stokrotka, to dziwne ze Ty nie bedziesz miec blizniakow ;-) ale moze nastepnym razem ;-) moja kolezanka ma siostre blizniaczke i tez urodzila 2 dziewczynki :-) my z mezem wazylismy i mierzylismy tak samo przy urodzeniu - 3,6kg i 57cm. on ma teraz 1,92 a ja 1,71 i obecnie wazymy prawie tyle samo :szok: :-) moja mama tez miala latwy porod i mam nadzieje ze mi tez sie uda :-)
Fajne są bliźniaki :) No i fajnie byc z bliźniąt, ale ciężko na początku z taką dwójką. Mnie się bardzo podobają mamy z takimi podwójnymi wózkami.
 
oj fiore to ciężki miałaś pocatki, bardzo. Współczuję twoim rodzicom, wiele musieli przejsc.

Co do ekspresowych porodów. Moja chrzestna jak była w 2 ciązy pod koniec zaproosila babcię i razem wyciagaly pranie. Nagle cicia mówi, ze musi do wc. Po chwili wraca i mówi, ze rodzi. No to babcie wzięła starszego 2 latka i poszla z nim do drugiego pokoju do sąsiadki (mieszkali w hotelu robotniczym) i poprosiła by ta zadzwonila po pogotowanie. Jak wróciła to przywitał ją widok glowki :-) i juz, koniec :-) wszystko razem trwalo max 10 minut.
 
moj maz ma w rodzinie mnostwo blizniakow, miedzy innymi mame i tak troche liczylam ze nam sie tez przytrafia :) ale to jakos od zenskiej strony by musialy byc :) znam bardzo duzo mam blizniakow i na poczatku jest naprawde bardzo bardzo ciezko.
 
To ja dziewczyny myslalam ze moja pierwsza corcie szybko urodzilam bo po 1,5h byla juz na swiecie, ale jak czytam ze mozna szybciej to jestem w szoku, mam nadzieje ze teraz pojdzie jeszcze szybciej.
 
na wizycie wszystko ok maluszek nasz kochany rozwija się prawidłowo wszystko w normie jak zwykle bardzo ruchliwy był lekarz się śmiał że po porodzie będziemy mieli co robić jak mu taka aktywność zostanie....;-) waży już 2000g ale na ten etap ciąży jest ok:tak: prawie od początku ciąży jest zawsze na usg starszy o 2 tyg według pomiarów itd więc bardzo możliwe że prędzej zostało mi nie 9 tyg tylko 7 tyg;-) zaliczyliśmy pierwsze ktg wszystko jest ok żadnych skurczy nie mam i Oliwier też ok kopał jak szalony chyba mu się nie spodobało:-p szyjka krótka ale zamknięta więc nie mam się co martwić zresztą od początku tak mam:tak:
a i zapomniałam dodać że mały cały czas główką do dołu więc si i teraz już wizyty co 2 tyg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry