reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego w buteleczce i w miseczce...

j.ost powodzenia!!!

Dziewczyny, czy dosalacie dzieciom delikatnie zupki jak gotujecie same? Ja nie dosalałam do tej pory, ale słoiczkowe zupki po 7 miesiącu są zazwyczaj lekko słone i widzę, że Oliwce zdecydowanie bardziej te słone smakują. Zastanawiam się, czy i do swoich zupek nie dodawać naprawdę odrobiny soli (mam taką zdrową jodowaną potasową) :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Dziś gotuję sama, oprócz ziemniaka, marchewki, piertuszki, selera, buraka, dyni i zieleniny dodałam dziś 2 nowości: odrobinę pora i cukinię. Mam nadzieję, że małej podejdzie, bo wyjdą mi pewnie ze 3 porcje conajmniej.

moja pora jadła w słoiczku z gerbera :-D i dziś ugotowałam obiadek i dodałam vegete dosłownie szczyptę można uznać że jakby jej nie było :cool2:;-)
 
reklama
Gosia, ja też myślałam o vegecie, bo do naszych dorosłych zup zawsze jej dodaję, ale wyczytałam że w wegecie są konserwanty.
Oli właśnie je obiadek. W sumie do tej porcji nie dodałam soli, bo warzywa nadały zupce słodkawy smak, a więc nie wyszła taka mdła.
 
Ja majce od pewnego czasu dodaję pora. Ale ostatnio zaskoczyła mnie nasza pediatra, bo powiedziała, ze mogę jej dodac nie tylko zielonego groszku, ale i fasolkę szparagową.
 
Kasiad dzieci z nietolerancją mleka podobno żle znoszą glutaminian sodu,a on chyba jest w Wegecie,o ile się nie mylę.:tak:
Poza tym ja bym nie faszerowała Kubę Wegetą,ale dosalać będę gdzieś za miesiąc.:tak:
 
u nas dziś nowość ziemniaczki i fasolka z wołowiną i risotto z brokułami i królikiem było wczoraj

więc risotto bleeee :-D prawie nie tknięte
a wołowina tak się zastanawiałam czy dać :dry: bo oczywiście teściowa takie smaki wymyśliła i kupiła :dry: no ale dałam

i takie jakieś suche strasznie niby pisze że takie dlatego żeby dzieci nauczyły się jeść ale mimo to dolałam odrobinkę wody no i ten cały groszek raz po raz wypadał jej z buzi kawałki dość spore mi się wydawały tej fasoli i doczytałam się też fasoli białej i tej soli i drożdży:baffled:

wiem że ta sól po to żeby troszkę jodu dostarczyć no ale...nie dawałam jeszcze

i się zastanawiam czy brzuszek jej nie będzie po tym bolał :sorry2:a zjadła może 1/3 słoiczka
 
ja tez tylko słoiczki nie nie zamierzam gotować chociaż uwielbiam to robić. słoiczki to naprawdę wygoda ale mamy pełno nowości z HIPPa byłam za rzeką odrą i mam zapasy.
kaszkę hipp na dobranoc z biszkoptem, waniliową, delikatne warzywa na sen marchewka z kukurydzą, i mix warzywny, zupka buraczkowa, biszkopty, herbatki, jeny jaki tam jest asortyment SZOK.
 
Gosia, jak Emi po tej fasoli :confused:
Oliwce własciwie każda zupka smakuje. Wszystko co daję jej do jedzenia wcina chętnie (oprócz surowego jabłka). Widać po niej, że lubi jeść, je bardzo ładnie nawet te duże kawałki, właściwie śliniak nawet nie jest potrzebny, jest brudny zazwyczaj tylko od wycierania buzi :tak: Niedawno pisałam, że ma słabszy apetyt, ale od kilku dni znowu ma dobry.
I znowu niekapek wrócił do łask, ale pije ogólnie bardzo mało w ciągu dnia, ok 50-100ml, a czasem nawet wcale nie chce pić oprócz cyca. Czy to normalne :confused:

Karola, ja słyszałam, że u nas ogólnie jest uboga oferta Hippa w porównaniu z Niemcami na przykład. Ciekawe czemu ?
Sucharki Hippa Oliwka lubi, ale zdarza jej się krztusić nimi. Jak podajecie maluchom sucharki? Może trzeba je moczyć a nie dawać suche do ręki?
A ciastka jej nie smakują, nawet wyczuła je jak wymieszałam z bananem.
 
reklama
chyba ok po tej fasolce :tak:marudziła mi w nocy trochę prytała ;-)ale chyba to marudzenie przez ząbki bo posmarowałam żelem i spała dalej :tak:
 
Do góry