reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego w buteleczce i w miseczce...

A Oli wypije z butli. Ale nie codziennie, tylko jak jej się chce pić. Najchetniej herbatkę (egzotyczna bardzo jej przypasowała), soki też czasem, ale ostatnio ma na nie długie zęby (a raczej dziąsła :-D). Natomiast jak chciałam podać jej sinlac w butli to za każdym razem jest zaciskanie ust. Widać kaszka jej smoczkiem nie smakuje.
 
reklama
Moja Milenka też bez problemu pije z butelki (po kąpieli dostaje mleczko z kleikiem ryżowym). Ale mimo wszystko cyc jest na pierwszym miejscu. Nawet po tej butelce pcha sie do cyca i jeszcze je.
 
Gosia fajnie, ze napisałaś o tych kaszkach, bp ja głupia znaleźć nie mogłam takich za chiny :-D:-D:-D

A dzis Filipowi podałam danie z Gerbera Jarzynki z jagnięciną i zjadł ze smakiem, mimo, ze marchewka była górą...mamusia (ja)bardzo sie ucieszyła, ze wreszcie skończyły sie wyprawy do dużego miasta po dania HIPPa...:sorry2::sorry2::sorry2: a tatuś wraca z synkiem po pół godzinnym spacerku, bo synek zrobił bllleeeeee:shocked2::shocked2::shocked2::shocked2: CAŁY, ale to CALUSIEŃKI obiadek wylądował na bodziakach, wózku, pieluszce Filipa...czyli nadal nie lubimy marchewki, to i obiadki Gerbera(prócz indyka w pomidorach) i z BoboVity (oprócz rosołku z indyka z kaszką i bukietu warzyw z kurczakiem)nie wchodzą w grę:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
A z innych dań to już jedliśmy Danonki i są pyyycha, :tak::tak: biszkopty oraz chrupki kukurydziane...do tego pijemy zwykłą herbatkę z cytrynka i cukrem :sorry2::sorry2:i jest najlepszym zaspokajaczem pragnienia dla Filipa....no zaraz po kompocie wiśniowym mojej mamy :-p:-p:-p i NIC mu z tych rzeczy nie szkodzi....
 
Lenka w końcu wczoraj dostała Ziemniaczki ze szpinakiem - krzyczała jak wyciagałam łyżeczkę musiałam szybko nakłądać aby znalazła się kolejna porcja w buzi :-):tak::-D, poza tym jadła chrupki kukurydziane ale bardziej się pobrudziła niz cokolwiek zjadła :laugh2:. Ostatnio sobie sączyła arbuza, chyba było fajnie bo zimniutko w buzi :-D
 
Kuba też ciumkał sobie dziś arbuza.:-D
Też uważam,że czarna herbata nie jest właściwym napojem dla tak małego dziecka,a cytryna zwiększa ryzyko alergii.Jeżeli chodzi o cukier,to staram się go unikać w jadłospisie Kuby(o ile się da).:-)Wprawdzie pojawia się w kaszce,czy herbatkach,ale ograniczam.
 
z nowosci to u nas:
chrupki kukurydziane, skorka od chleba ktora zabrałam mamie , odrobina ciastke jak wujek mnie trzymał na kolanach to se ze stołu wziełam jak mu na rece slina spadła to sie zorientował i mi zabrał, swierzy banan i brzoskwinia i dzis pomior w zupie
 
reklama
dziekuje za wczesniejsze podpowiedzi jak mojej lence wprowadzic gluten, :-)ale mam problem moja pediatra kazlala zeby lence wykluczyc z diety samo mleko stwiedzila ze za malo przybiera na wadze:wściekła/y: tylko podawac jej 4 razy dziennie kaszki w tym jedna cyt: kaszka zbozowa glutenowa, pozniej 2xmleko z kleikiem bezglutenowym, zupa i kaszka na mleku lub deser mleczno owocowy. no i wszystko ok bo jenka juz od dluzszego czasu je kaszke bezglutenowa na noc i zupe i desery owocowe, ale......................:-)
nigdzie nie moge dostac kaszki lub kleiku zbozowego dla dzieci powyzej szóstego miesiaca.a i jeszcze jedno dajecie swoim maluszkom biszkopty???
ja dzis dalam i tak sobie-zaksztusila mi sie.:baffled:a jakiej firmy dajecie te biszkopty?
 
Do góry