reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co na obiad.....?

no ale ostatnio rczej takie normalne potrawy pisalyscie a osobno pisalyscie ze dla dzieci cos innego dlatego mnie to zastanowilo czy macie osobne menu dla dzieci i osobne dla doroslych:)
np jak tutaj:

U mnie przez dwa dni byly krokiety z kapusta i grzybami i barszcz :-p bo robilam na wigilie do pracy, wiec przy okazji wszyscy w domu skorzystali ;-):-)

i inne poprzednie - stad moje pytanie :D


powiem Wam u nas mala juz ojjj.. od przynjmniej roku je wszytsko to samo co my :blink:
 
reklama
Z tymi krokietami to tak, ze Sara nie lubi kapusty, a grzyby sa ciezkostrawne, wiec miala cos innego, ale jak robie krokiety z miesem to je :tak::-)
To samo pierogi, nalesniki z jakims farszem itd.
 
a to tadek niejadek :D hihihi lasagne tez widzialam nie za bardzo Saruni lubi?;/

aj ja bym wlsnie lasagne zjdla mmmm :D Szntuska m po mnie wszytsko co z serem spaghetti lasagne owoce morza itd itd apetyt hihi odziedziczyla po mamusi ;)
 
lasagne tez widzialam nie za bardzo Saruni lubi?;/
Ja lasagne, zeby szybciej bylo, robie z sosem bolonskim robionym z fix'u np. Knorra, wiec Sarze nie daje, ale jakbym robila z pomidorow to na pewno by zjadla, bo lubi :tak: wiec w zastepstwie kupuje jej lasagne w takim serduszkowym opakowaniu z Hippa dla dzieci miedzy 1-3 rokiem zycia :tak:
 
Domiska u mnie jest tak:
Alka dostaje codziennie zupę, (jarzyny z mięsem i jakiś motyw przewodni np. pomidorowa albo krupnik itd.), je tą zupę około 14 jak ja jestem w pracy, daje jej teściowa albo chłop jak jest w domu (rzadziej), Wojtek je obiady w szkole więc ja na codzień nie gotuję tak typowo, tylko coś na szybko i dopiero jak wracam z pracy więc do 16 moje dziecko głodne by było, a jak wstanie po drzemce to często jeszcze te nasze "coś na szybko" dojada, ona lubi wszystko to co my, no ale warunki są inne niż by się chciało...;-)
dzisiaj makaronik na szybko, wieczorem robię sałatkę ze śledzi, żeby na jutro na śniadanko już była dla chłopaków, no a na kolację.... to juz inna bajka, kapustę z grzybami już mam, a do reszty przygotówka zrobiona, pierogi i rybę robi moja mama:-)
 
U nas dzisiaj duszonki z piekarnika (ziemniaki, kapucha, cebula, koperek, marchewka, boczek i kielbaska :tak::-)).
Sara ma zupe, a duszonki bedzie miec na drugie :tak::-)
 
sandra proszę o przepis na Twoje duszonki:tak:
my znowu tydzień bezobiadowy, dzisiaj były krokiety i barszczyk knorra:-D
 
sandra proszę o przepis na Twoje duszonki:tak:
:-D
Prosze bardzo :-)
  • glowka bialej kapusty
  • 2 kg ziemniakow
  • 4 duze cebule
  • 1 marchewka
  • peczek koperku
  • ok.80dkg chudego boczku
  • ok. 0,5 kg kielbasy
Kapuste szatkujemy, ziemniaki obieramy i kroimy w nieregularne ksztalty, jak leci, ale zeby mialy wielkosc mniej wiecej 2-3/2-3cm ;-)Cebule poszatkowac, marchewke na tarce grubej zetrzec, koperek pokroic - moze byc grubo, boczek i kielbaske pokroic w kostke. Ukladac warstwami w brytfannie, posypujac vegeta i czarnym pieprzem :tak: Piec w piekarniku w temp. ok. 200'C jakies 2h, mieszajac calosc co 30 min. :tak::-)
 
dzięki:-):-):-) skopiowałam sobie:tak:
a ja dzisiaj trzy obiady gotowałam:-p dla Aluty na zapas rosołek z lanym ciastem, dla nas pizzę i żurek dodatkowo na jutro... Alka dzisiaj żurek dostała i bardzo jej smakował:tak:
 
reklama
Alka dzisiaj żurek dostała i bardzo jej smakował:tak:
Sara tez uwielbia żurek :tak::-)
A Ty Bedytko, to jestes taka prawdziwa pania domu :tak::-) 3 obiady to nie przelewki, a jeszcze zapasy dla Alutki zrobilas :-)

U nas dzisiaj pomidorowa z makaronem, a na drugie pieczen, kluski domowej roboty i czerwona kapucha :tak:
 
Do góry