reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Misia przeogromne gratulacje :-) zazdroszcze ze juz mozesz przytulic Lidziunie, ale jaka oma "wysoka':-) po ktorym z was? Jak ja powiedzialam mezowi ze bedzie kangurowal Maksia to zrobil takie oczy :szok: i powiedzial ze co on torbacz??
No to jak mialas ogolne znieczulenie to nie powiesz mi jak sprawdzaja czucie.. tez bym chyba ogolne wolala :-p

Gotadora to masz identyczna sytuacje jak ja mialam w 23 tc czyli tydzien szybciej niz Ty, 22 mm szyjki i rozwarcie wewnetrzne, szyjka tez byla miekka. Dziwne ze Twoj gin nie praktykuje szwow ano pessarow, moglby ci przynajmniej pessar zalozyc, mniej inwazyjne ale zawsze jakies wsparcie dla szyjki, mi nie cale 2 tyg po zalozeniu szwu rozwarcie zniknelo a po kolejnych 2 szyjka 25 mm, ale to nie tylko zasluga lezenia, szew sciaga rozwarcie ktore wlasnie dzieki niemu zaniklo. Nie chce Cie w zaden sposob straszyc ale u mnie przy identycznej szyjce od razu podjeto decyzje o zaszyciu, moze skonsultuj to z innym lekarzem czy warto chociaz pessar zalozyc. Jesli bedziesz lezec caly czas to nie pogorszy sie. Trzymam mocno kciuki, jakbys chciala cos jeszcze w tym temacie wiedziec to pisz, ja przez ostatni miesiac wyczytalam chyba wszystko mozliwe na temat krotkiej szyjki i rozwarcia czyli tego lejka.
 
reklama
Aduś dziękuje, ale ja ufam mojemu dr. Już jak byłam w szpitalu to dowiedziałam się, że tu nie zakładają szwów, ani pessarów. Dziewczyny leżą i biorą luteinę. Z tego co wiem to najlepszy szpital tutaj a dr ma bardzo wielką reputacje tam. Zobaczymy co za tydzień będzie, czy coś się zmieni. Wiem,że zrobi wszystko, abym jak najdłużej miała maluszki w brzuszku.
 
Gotadora pessar w zadko ktorym szpitalu zakladaja, robi sie to w gabinetach. W takim razie lez i staraj sie jak najrzadziej wstawac, jak lezysz to poduszki pod pupe. Niezbyt to wygodne ale naprawde pomaga
 
Nie było mnie na forum cały dzień bo miałam gości, przyjechała mama, siostra i jej córeczka 22- miesięczna. Spędziłam fajny dzionek, byłyśmy na spacerku w lesie a całą resztę dnia spędziłyśmy w ogródku. Przynajmniej trochę się dotleniłam;-)

Gotadora qrcze to się porobiło, wierzę jednak że jak będziesz leżała i brała luteinę to szyjka stwardnieje i się wydłuży. Dbaj o siebie i maluszki a na pewno będzie wszystko dobrze.

Lawendowy Sen super, że wzięli Ciebie jako pierwszą do zabiegu i nie musiałaś za długo czekać. Radzę Tobie dzwonić do szpitala nawet po 10 dniach i pytać się czy jest wynik, z doświadczenia wiem, że oni zazwyczaj na wypisie piszą czas oczekiwania 21 dni a wynik jest dużo wcześniej, miałam tak po obu straconych ciążach, też miałam czekać 21 dni a w obydwu przypadkach wynik był wcześniej: raz po 7 dniach a drugi raz po 10.
 
Ostatnia edycja:
Misia - OGROMNE GRATULACJE:-) Lidka musi byc śliczna - długie włosy, wzrost modelki :tak:
Lawendowy - trzymam kciuki za dobre wyniki, skoro lek. mówił, że nie wygląda tgo źle to tak będzie.
Gotadora - uważaj na siebie, faktycznie spora częśc lek. nie uznaje szwów i pessara (mi w pierwszej ciąży nie zrobili pomimo skrócenia się szyjki o połowę). Pomogło leżenie, luteina (stosowałam też dosutną dowcipnie i było OK) i fenoterol. Po sterydach dzieciaczki będą miały płucka, że hej.
Lilonka - ale słodkie te Twoje maluchy:tak:
A ja to chyba z innej planety jestem bo codziennie proszę Zuzię żeby była jednak główką w dół bo jak nie to niestety cesarka :no: W poniedziałek idę na USG i wszystko będzie jasne, mam nadzieję, że mam grzeczne dzieciątko i posłucha mamusi:tak:
Dzisiaj latałam jak torpeda po sklepach i znowu nakupiłam ciuchów - zbieram paragony na kupkę i aż boję się patrzec ile kasy przepuściłam :szok: Śmieje się, że mogłabym wystapic w reklamie ING mówiąc M ile zaoszczędziłam kupując na Allegro, i że dzięki temu kasa na kolejne wydatki pochodzi z oszczędności:-D
 
Madzialenak, dzięki za radę. Tak własnie zrobię. Położna powiedziała mi, że może po 2 tygodniach będzie wynik, ale głowy nie da, bo teraz czas urlopów.
Ty przynajmniej miałaś udany, pełen wrażeń, dzień. Pewnie Bandit cały przeszczęśliwy, po pierwsze goście, a po drugie dziecko :tak:
 
Lawendowy sen oj tak Bandit szczęśliwy i zmęczony, jak tylko poszli to poszedł spać i do teraz się nie rusza, on również miał dzień pełen atrakcji :-) a sama dobrze wiesz jak on lubi gości :tak:
 
Gotadora dużo leżakuj tak jak dziewczyny piszą, a to na bank pomoże. Maluszki jeszcze mają czas na wyjscie:)

Lawendowy muślę, że wyniki będą wcześniej, oni robią sobie taki zapas czasowy, tylko cholercia okres urlopów teraz. Ale szybko minie:)))
 
Czesc Dziewczyny,

Gotadora, to sie porobilo :-( Wierze jednak,ze wszystko dojdzie do normy tylko uwazaj na siebie i na maluszki. Lez tak jak Ci przykazano. Qurcze,ze tez nie masz nikogo, kto moglby Cie odciazyc od obowiazkow. A kiedy wraca mezus???
POza tym ja tu sie tu smieje,ze moja corunia to male sumo ale Twoje blizniaki jeszcze ja przewyzszaja hihihi Duze szkraby. Bedzie wszystko dobrze :tak:

Lawendowy, super,ze jestes juz po zabiegu. Czekam z Toba na pozytywne wiesci.

Milego dnia, KObitki!!!!
 
reklama
Cześć mamuśki:-), miłego i spokojnego dnia.

Gotadora stosuj sie do zaleceń dr i na pewno wszystko będzie dobrze. To bardzo ważne że w pełni ufasz swojemu ginowi. Zdrówka dla ciebie i maluszków:tak:i szyi długiej i twardej

images
 
Do góry