reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

lilonka, karamel ja też miałam kłucia, praktycznie całą ciąże coś gdzieś mnie bolało. Odpuściło dopiero po rozpoczęciu III trymestru. Na samym początku miałam kłucia w okolicy jajnika to się bałam, że to ciąża pozamaciczna, później gdzieś koło pępka to się bałam że mi się łożysko odkleja... :) pomysłów na to co mogło być nie tak to ja miałam tysiąc na minutę. A faktycznie ciąża rozwijała się zdrowo cały czas. Jak mnie zaczęły boleć więzadła i ciągnąć dół brzucha pod wpływem rosnącej macicy to też się znów bałam, że coś jest nie tak... Wiem, że teraz to mi łatwo powiedzieć, ale nie ma co czytać w necie i sobie dopasowywać objawów, jak badania wychodzą ok, to trza się cieszyć bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :)
 
reklama
Od wczoraj brzuch boli jakby więcej, są kłucia to z jednej to z drugiej, czasem w okolicy pępka ale czasami bardziej boli po prawej stronie. Dzwoniłam do szpitala tam jest taki oddział wczesnej ciąży: Early Pregnancy Unit i gadałam z pielęgniarką a ten babsztyl kazał się obserwować do poniedziałku i jak coś to przyjechać w poniedziałek, bo to może być poronienie albo może się okazać że jednak wszystko ok.. Po co ona mi coś takiego powiedziała :angry: jak mogła
Jutro postaram się dodzwonić do położnej, tęskni mi się za polskim profesjonalizmem. Opisałam jej te swoje objawy, tzn że kłuje ale dziś jakby mocniej i to z prawej strony, powiedziałam że przyjmuje progesteron a ona to może on hamuje krwawienia. czytałam różne fora, w tym Wasze powyższe wypowiedzi i wiem że czasem dziewczyny mają takie bóle i ja zadzowniłam tam żeby się uspokoić a jeszcze bardziej się zdenerwowałam. A miało być tak pięknie. Wzięłam nospę boli mniej to sobie tłumaczę że to macica się rozciąga i ten ból choć nieznany mi wcześniej to jest normalny.


To już 11 tydzień, może tak ma być.

A mdłości też mam.
 
Lilonka- mój mąż tez gotuje,ale jak jest w domu. Dzisiaj miałam ochotę na knedle ze śliwkami,zjadłam siedem i mdli i mdli mnie ciagle.
Ja już przytylam 10 kilogramów,ale to nie tylko przez leczenie nieplodnosci. Teraz waże 75 kg. Do niedawna nawet nie czułam tej różnicy,a
nawet nie mam pojęcia gdzie te dodatkowe kilogramy sie schowaly-może mam za dużo wody w organizmie, sama nie wiem. Od tygodnia zaczęły mnie cisnac spodnie więc zamowilam sobie jedne ciazowe.
kretowinka- ja tez zawsze miałam B,a teraz mam piękne,pełne piersi. Mój mąż od razu zauważył:-). Nie pozwalam dotykać,bo są bardzo bolesne. A pierwsze usg jest niesamowite,plakalismy oboje. Codziennie modlę sie za nasze dzieci.
Buziaki dla wszystkich dziewczyn!!!!!
 
Zosia szkoda,że położna tak załatwiła sprawę,powinna kazać ci jechać do lekarza,żeby sprawdzić na usg czy wszystko jest w porządku,a nie kazać tak długo czekać.Na pocieszenie dodam,że w tym samym tc co ty mnie też tak kłuło i bolało.Byłam nawet z tym u lekarza,który sprawdził i stwierdził,że z ciążą jest wszystko ok a dlatego tak kuło i bolało,bo macica się rozciągała.Mam nadzieję,że u ciebie będzie wszystko w porządku,trzymam za to kciuki.Pisz jak sprawy stoją.
 
karmelku, dodaj suwaczek zeby bylo widac od razu gdzie ty w ciazy juz jestes :)
mnie wszystko przestalo kluc jak zaczelam brac magnez z vit b6, rano i wieczorem po 1 tabletce, polecam!
 
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjosfh5zr4e.png


imagepng
 
reklama
Dziękuje dziewczynki. Kasiu czytałam o ciążach w 11 tyg (bo mi te kłucia takie konkretne rozpoczęły się właśnie z pączątkiem 11) i często kobiety tak mają. Pocieszające jest że w nocy i nad ranem wogole mnie nie bolało, potem znowu zaczęło. Ale raczej boli przestaje boli przestaje. Jedyne co mnie martwi to to że ból jest głownie po prawej stronie. Widocznie w tym momencie wkraczająć powoli w 2 trymestr musi dojść do zmian w naszym ciele i to troche nowe dla mnie. Zostawiłam wiadomość na poczcie głosowej swojej położnej no i czekam juz kilka godzin, ma nadzieje że oddzwoni i mnie uspokoji. próbowałam znaleźć prywatne USG u siebie w Cambridge, ale pierwszy dostepny termin na środę...
 
Do góry