reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Czarnykot ja mam to samo co ty! Krzyś też budzi się w nocy po 3,4 razy w nocy.Myślę,że to przez zęby,bo wcześniej tak się nie budził,dopiero jak mu zaczęły wychodzić zęby.Krzyś budzi się z płaczem,albo jęczy przez sen i się przekręca.Też go biorę na ręce albo daje mu do picia wodę to zasypia.Próbowałam już wszystkich sposobów:domowych-masaż dziąseł,okłady z rumianku na dziąsła,podawanie wody w temp.pokojowej,bo niby przynosi ulgę obolałym dziąsłom,farmakologiczne-żele,ibum,paracetamol.Wszystko koiło ból na godzinkę,dwie.Byłam nawet u pediatry,a lekarka powiedziała,że trzeba to jakoś przeczekać :-( Mam nadzieję,że jak wyjdą już te zeby nasi chłopcy będą spać spokojniej. Ja też w dzień jestem nie do życia. Napisz czy ten czopek pomógł.
 
reklama
Kasia 30 czopek nie pomogl....maluch obudzil sie 4 razy w nocy:sorry2: Sprobuje jeszcze jednej rzeczy.....odstawilam synka od piersi miesiac temu.Od paru dni nie daje mu mleka w nocy,poniewaz chcialam zeby sie odzwyczail.I tak sobie mysle,ze moze Dominic jest poprostu glodny,bo cos kojarze,ze jak dostawal butle w nocy,to potem spal do rana:sorry2: Byc moze jest jeszcze za maly i potrzebuje podjesc w nocy:confused: Nie wiem teraz co zrobic...czy sprobowac dac mu butelek w nocy jak sie zbudzi,czy nie robic mu metliku w glowie i dalej go odzwyczajac od jedzenia w nocy :confused: Kasia 30 a twoj Krzysio dostaje mleczko w nocy?
 
Czarnykot jak Krzysiowi daje w nocy mleko jak chce,zazwyczaj chce raz w nocy ok.2,gdybym mu nie dała to byłoby jeszcze gorzej.Nie wiem co ci doradzić,słyszałam różne opinie na ten temat,że do roku czasu powinno się dawać dziecku mleko w nocy,że mózg dziecka najlepiej rozwija się w nocy i dlatego jest zapotrzebowanie na jedzenie.Ja Krzysiowi daję mleko,bo bez niego to urządziłby mi armagedon:-)
 
Kasia30 dalam dzis mleko malemu i od 2.30 do 6 rano spal spokojnie:tak: Wyglada na to,ze chce jeszcze mleczka w nocy,wiec nie bede mu tego zabierac. Oczywiscie pewnie te pobudki takze przez zabki,dzis udalo mi sie zajrzec i juz prawie zabek wylazl:happy: Mam nadzieje,ze juz niedlugo nasze chlopaki zaczna ladnie przesypiac cale nocki,a narazie sie jeszcze troche pomeczymy :-p
 
Kobity: a czy wasze smyki tez w pewnym momencie odmawialy lezenua? Moj buntuje sie jak go klade. Chce albo siedziec (na co mu nie pozwalam) albo byc noszonym albo cokolwiek: byle nie lezec. Rece odpadaja od noszenia bo on qszystkiego ciekawy i sie chce na wsio gapic.. Co wy robilyscie?

U mojego siechyba zabkowanie zaczyna. Marudny sie zrobil i widac ze bola go dziasla choc nie widac nic zeby mu sie cos wyrzynalo.
 
Dziewuszki - tak czytam o waszych maleństwach i ząbkowaniach i nocnych wstawaniach - i tak myślę że dla tych maleństw warto było walczyć :-) i znaleźć w sobie tyle siły, by podnieść się po kolejnej porażce
Przede mną jeszcze sporo czekania, mnóstwo niepewności i lęku, ale na końcu tej drogi będą 2 cudowne szkraby :tak:
 
Lolitko słyszałam,że na miesiąc przed wyżynaniem się ząbków mogą u dziecka boleć dziąsła.Krzyś jak był w wieku twojego synka też zaczął marudzić,wkładać palce do buzi,a dopiero po 2 miesiącach wyszły mu 2 ząbki.
Mój też odmawia leżenia i ci najlepsze wyciąga ręce, żeby go brać na ręce.Próbuje go wtedy czymś zainteresować,a to zabawką,a to go po gilgocze albo dam mu chrupka kukurydzianego i w ten sposób odwrócę jego uwagę.Niestety bywa też,że nie da się na to nabrać i w ostateczności biorę go na ręce,ale po pewnym czasie odkładam go z powrotem i już nie płacze.
Czarnykot to troszkę sie wyspałaś w nocy jak synuś pojadł mleczka:-) czyli jednak jeszcze potrzebuje tego mleka w nocy
Ilonka co ci mogę napisać,ciesz się ciążą,bo to naprawdę piekny jest okres,pomimo stresów o ciąże i wypoczywał i wysypiaj się na zapas,bo jak urodzisz to już sobie nie pośpisz.Oczywiście,że warto było walczyć i doczekać się tej cudownej chwili,inaczej sie wtedy patrzy na macierzyństwo,ma się więcej cierpliwości i wyrozumiałości dla dziecka.
A gdzie podchodziłaś do ivf?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a u mnie dzis -1* brrrrrr.....az sobie w kominku napalilam,bo jak wstalam to w domu bylo tylko 18 stopni :-D Normalnie zima we wrzesniu hehe

lolitko moj maluch lubil lezec,uwielbial maty edukacyjne,wiszace zabawki.Odkad zaczal raczkowac,to lezy tylko w nocy,jak spi:-D Pisalas,ze twoj synek tez juz pupke w gore podnosi,wiec wcale sie nie dziwie,ze nie ma zamiaru lezec ;-) Tak jak Kasia30 pisala,sprobuj go czyms zainteresowac,innego sposobu nie ma ;-)

Kasia30 dzisiaj maly nie dal mi pospac hehe.Dwa razy u nas w lozu wyladowal,bo chyba z 10 razy go kladlam.Dostal mleczko o 1.30 w nocy,ale nie pomoglo...wiec jednak zeby.Udalo mi sie pstryknac focie.Zobaczcie mamuski jak wyglada wychodzacy zabek.Prawa gorna jedyneczka idzie :tak:

DSC03432.jpg
 
Ostatnia edycja:
Czarnykot czyli jednak zęby nie dają spać:-(Krzyś też dzisiaj nie dał nam pospać,budził się 2 razy i też wylądował w naszym łóżku:-) i o dziwo spał dziś do 7.30 a tak to budzi się o 6.
A w Polsce leje cały czas...i chyba też jest zimno,a co do kominka,właśnie zakładamy i przed zimą będziemy mieć:-)dużo ciepła daje taki kominek? my będziemy mieć duży wkład,16 kw.
 
reklama
Hej dziewczyny!
Ale fajnie czytać o wychodzących ząbkach i w ogóle:-D
Ja nadal w dwupaku.Wczoraj na KTG niby skurcze były, ale takie delikatne a dziś cisza.....
Mam nadzieje,że ta moja córunia zechce niedługo się z nami przywitać:-D
Pozdrowionka dla Was
 
Do góry