reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Jablko to njgorsze co mozesz dac takiemu maluchowi, naczestsza przyczyna zadlawien.
Daj banana, maline, awokado, ugotowana marchewke - to co samymi dziaslami i podniebieniem mozna zmiazdzyc. I dawaj do raczki, niech sie bawi i probuje.
Wiem wiem poprostu zawsze sobie od męża skrobal ząbkami i udało mu się ugryźć większy kawałek i mąż nie zdążył zareagować
 
Jajecznica, omlety ,naleśniki ,placuszki z serem i bananem ,mufinki , kanapki z pasztetem ,serem, wędlina,
My jemy takie śniadania
I posiłków jadamy 5
Śniadanie
Owoc lub jogurt
Obiad
Mleko 180 lub jakieś placuszki
Mleko 240
Czasem dostanie jakiegoś chrupki ciasteczko w między czasie.
A jaki dżem kupujesz ?
Ja szukałam bez cukru i slodzika Ale nie znalazłam......Zobacz załącznik 955914
Z łowicza extra gładkie tam są w składzie cukry pochodzące z owoców.
 
Wg mnie je ok. W tym wieku nadal mleko to podstawa, ale moze juz spokojnie przynajmniej 3 stale posilki jesc jako uzupelnienie diety. A probowalas jakies pancakes albo mufinki? Alaantkowe wlasnie maja przepisy na slone i slodkie. To szybkie w przygotowaniu a i latwe do zjedzenia dla dziecka.
Czyli jedno mleko już mogę zastąpić czymś i wtedy np mleko rano i wieczorem?
 
A moze masz kryzys laktacyjny? Mozna to jeszcze spróbować rozkręcić. Ja bebilon profutura dalam. Najpierw w nocy dostawala cyca ale sama odrzucila.
@dreamscometrue Zosię karmiłaś 8 miesięcy piersią i co potem podałaś? tzn jakie mleko? Przejście na butlę było płynne? Dopytuję bo od kilku dni Anastazja kończąc jeść z piersi energicznie rusza kilka razy glówą jakby mówiła "nie".. Boli to cholernie żeby nie napisać gorzej i po każdym karmieniu boli cała brodawka.. Poza tym ściska mnie tak mocno dziąsłami że pierwsze kilka jej łyków po prostu sprawia ból. Nie wiem skąd to się wzieło, dawniej nawet nie czułam że karmię... Tak naprawdę co karmienie rozważam kupno mleka w proszku... Nadal jednak podaje tego cycka...
 
A i jeszcze jest to ze dziecko w pierwszym roku powinno głównie pic mleczko. Super jak udaje sir zastapic mleko zupka ale jak nie to tez tragedii nir na. Nie wiem jak u Ciebie ale u nas ten cyc jest co chwilę a nir tak jak mm ze np co 4 godziny
U nas właśnie tak to wygląda że głównie jest kp... Ale na kilku stronach rzuciło mi się w oczy że mleko jest tylko trzy razy dziennie - rano kaszka, potem mleko, obiadek, mleko, deserek, mleko - a u nas kp wychodzi średnio 5 razy dziennie. Obiadku je mało, bo tylko około 60ml i deserku też tyle.
 
Czyli jedno mleko już mogę zastąpić czymś i wtedy np mleko rano i wieczorem?
Jasne. Ona potrzebuje ok 500ml mleka na dobe. Moja jutro konczy dwa lata i nadal 300ml pije. Chcialam odatawic mm, pediatra powiedziala, ze to zly pomysl.
U nas jest 150 mm o 7h00, pancake albo mufinka na drugie sniadanie o 9h00, o 12h00 obiad w zlobku (warzywa +mieso lub ryba, na deser jogurt naturalny), o 16h na podwieczorek owoce. Ok 18h przegryza ciaastko albo owoc, bo jest glodna. O 19h30 kolacja (warzywa z kasza, kanapka, zupa krem - zalezy co akurat podpasuje) i potem do spania przewaznie wypija 150ml mleka, ktore juz wyeliminowalysmy na noc, a teraz znowu wrocilo.
 
U nas właśnie tak to wygląda że głównie jest kp... Ale na kilku stronach rzuciło mi się w oczy że mleko jest tylko trzy razy dziennie - rano kaszka, potem mleko, obiadek, mleko, deserek, mleko - a u nas kp wychodzi średnio 5 razy dziennie. Obiadku je mało, bo tylko około 60ml i deserku też tyle.
Moj dzis zjafl pol banana i pol awokado i strasznie mu zasmakowalo. Jutro mu skroje zeby sam bral z tacki. Ja mysle ze u nas cyc to nawet 10 razy na dobę jest
 
reklama
Jasne. Ona potrzebuje ok 500ml mleka na dobe. Moja jutro konczy dwa lata i nadal 300ml pije. Chcialam odatawic mm, pediatra powiedziala, ze to zly pomysl.
U nas jest 150 mm o 7h00, pancake albo mufinka na drugie sniadanie o 9h00, o 12h00 obiad w zlobku (warzywa +mieso lub ryba, na deser jogurt naturalny), o 16h na podwieczorek owoce. Ok 18h przegryza ciaastko albo owoc, bo jest glodna. O 19h30 kolacja (warzywa z kasza, kanapka, zupa krem - zalezy co akurat podpasuje) i potem do spania przewaznie wypija 150ml mleka, ktore juz wyeliminowalysmy na noc, a teraz znowu wrocilo.
Od jakiej ryby zaczynalas rozszerzanie i ile miala miesięcy? Moj skończył 7 i chcialabym mu dac trochę dorsza
 
Do góry