reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny a jeszcze was zapytam o sen u dziecka. Mam tak, ze jak mała śpi ro vo troche chodzę i sprawdzam czy oddycha, tracam ja.... chyba przesadzam czy słusznie ze sprawdzam? Cieżko mi nawet spac po nocach, co troche zaglądam do kołyski..
Zgłaszam się i ja "matka wariatka"...mój syn ma 8.5 roku z ja jak wstaje siku w nocy a teraz jest to często :D to sprawdzam czy oddycha...więc i Ciebie to całkiem normalne, bo masz maleństwo ale chyba ze mną to coś nie tak :p
pochwalę się dziewczyny ze mamy już wózek dla Błażeja ❤
 
reklama
@gooossia17 @goffa13 dzięki za odpowiedź. Czyli nie wiem czy u mnie ma to sens. Ostatnio jak chciałam ściągnąć to było tego parę kropli, więc musiałabym chyba zbierać z kilku dni. No nic, spróbuję i zobaczę ile tego wyjdzie.
 
@gooossia17 @goffa13 dzięki za odpowiedź. Czyli nie wiem czy u mnie ma to sens. Ostatnio jak chciałam ściągnąć to było tego parę kropli, więc musiałabym chyba zbierać z kilku dni. No nic, spróbuję i zobaczę ile tego wyjdzie.
Wiesz co jestem teraz na wakacjiach i nie mam tej kartki . Ale tak mozna zbierać i mozna mieszać tylko nie pamiętam ile godzin .Mozesz sciagac uzbierać 120 i mrozic ( tak by bylo 1 porcjia) lub mrozic po 40 i potem wyjac 3 buteleczki na 1 porcjie. Tylko trzymanie mleka dlugo jak dla mnie nie ma sensu bo skład mleka zmienia sie razem z wiekiem dziecka i jego potrzebami. A czy to antybiotyk .... hmmmm
 
A ja mam pytanie odnośnie ściągania i przechowywania mleka. Dokarmiam Biankę moim mlekiem, ale z cycka. Już dawno nie ściągałam i nie wiem ile tego jest, ale podejrzewam, że niewiele. Koleżanka doradziła mi, że skoro moim się nie najad i zawsze muszę dać mm to mogę te resztki z piersi ściągnąć i zamrozić i w razie jakiejś choroby podać bo jest to ponoć idealny antybiotyk. Nie ściągne na raz całego pojemnika, będę musiała to robić na raty. Więc czy mogę najpierw to mleko przechowywać w lodówce a dopiero jak nazbieram odpowiednią ilość to zamrozić?
Mozesz. Ale takie mleko trzeba wykorzystac po max miesiacu czy 6tyg, bo potem ono juz traci swoje wartosci z tego co wiem.
 
A ja słyszałam, że nawet pół roku można trzymać w zamrażarce.
Mozna, ale takie mleko nie ma zadnej wartosci dla dziecka. W sensie mozesz podac, nic sie nie stanie, ale to nie bedzie to samo. I to prawda, ze mleko zmienia swoj sklad dopasowujac sie do wieku dziecka wiec podanie mleka odciagnietego jak dziecko mialo 3mies, dziecku 6 czy 8 miesiacznemu tez nie ma sensu.
 
Mozna, ale takie mleko nie ma zadnej wartosci dla dziecka. W sensie mozesz podac, nic sie nie stanie, ale to nie bedzie to samo. I to prawda, ze mleko zmienia swoj sklad dopasowujac sie do wieku dziecka wiec podanie mleka odciagnietego jak dziecko mialo 3mies, dziecku 6 czy 8 miesiacznemu tez nie ma sensu.
Tak, wiem o tym. Tylko ja bym takie mleko nie traktowała jako normalny posiłek tulko bardziej jak lekarstwo.
 
reklama
Tak, wiem o tym. Tylko ja bym takie mleko nie traktowała jako normalny posiłek tulko bardziej jak lekarstwo.
Podczas gdy matka jest chora przeziębiona jej mleczko ma dużo przeciwciał które są bardzo dobre dla dzieciaczka gdzieś to czytałam ale czy po mrozeniu to się nie zmienia nie wiem ciekawe.A ty dajesz cycka?
 
Do góry