reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ja zarodki się chyba nie zdecyduje, przynajmniej jeszcze nie teraz... mój m mówi że balby się do jakiej rodziny maluch trafi i czy będzie miał wszystko...
Ale chyba Marcelina nie będzie jednaczka??:-D
Może będzie :)
Zobaczymy co życie przyniesie .....
No chwilę obecną bedziemy płacic za mrożenie zarodków do mojej 40-stki :)
Jesli zdecydujemy wcześniej na transfery to zobaczymy czy Bóg da rodzeństwo a jak nie to oddamy do adopcji. I wtedy będzie rozpieszczoną jedynaczka ;)
20180922_195928.jpg
 

Załączniki

  • 20180922_195928.jpg
    20180922_195928.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 628
reklama
Dziewczyny a jeszcze was zapytam o sen u dziecka. Mam tak, ze jak mała śpi ro vo troche chodzę i sprawdzam czy oddycha, tracam ja.... chyba przesadzam czy słusznie ze sprawdzam? Cieżko mi nawet spac po nocach, co troche zaglądam do kołyski..
Kup monitor oddechu i przestan ją trącac sen jest bardzo ważny nie przeszkadzaj jej.
 
Dziewczyny a jeszcze was zapytam o sen u dziecka. Mam tak, ze jak mała śpi ro vo troche chodzę i sprawdzam czy oddycha, tracam ja.... chyba przesadzam czy słusznie ze sprawdzam? Cieżko mi nawet spac po nocach, co troche zaglądam do kołyski..
Monitor oddechu byłby lepszym rozwiązaniem
 
Dziewczyny a jeszcze was zapytam o sen u dziecka. Mam tak, ze jak mała śpi ro vo troche chodzę i sprawdzam czy oddycha, tracam ja.... chyba przesadzam czy słusznie ze sprawdzam? Cieżko mi nawet spac po nocach, co troche zaglądam do kołyski..
Myślę ze wiele matek sprawdza czy oddycha moja ma 9 m a ja czasem nadal to robie :laugh2:jak była malutka kładłam jej reke na brzuchu teraz z daleka widać jak bamboł sie rusza :laugh2:
 
Dziewczyny a jeszcze was zapytam o sen u dziecka. Mam tak, ze jak mała śpi ro vo troche chodzę i sprawdzam czy oddycha, tracam ja.... chyba przesadzam czy słusznie ze sprawdzam? Cieżko mi nawet spac po nocach, co troche zaglądam do kołyski..
To samo robilam w szpitalu. W domu mam monitor który już 2 razy sie wlaczyl niestety:( hubcio w dzień jak spi to.u nas na łóżku i w tedy nasluchuje czy, oddycha
 
Dziewczyny a jeszcze was zapytam o sen u dziecka. Mam tak, ze jak mała śpi ro vo troche chodzę i sprawdzam czy oddycha, tracam ja.... chyba przesadzam czy słusznie ze sprawdzam? Cieżko mi nawet spac po nocach, co troche zaglądam do kołyski..
Też tak robiłam i czasami jeszcze mi się zdarza ile razy go obudzilam..hehe
 
Moze masz za dobry aparat w tel i robi duze zdjecia. Wtedy potrzebujesz apke zeby zdjecie zmnienszyc i wstawisz bez problemu.
Albo bez aplikacji w niektorych tel wystarczy odpowiednia kombinacja wcisnietych rownoczesnie klawiszy, zeby zrobic zrzut ekranu (one zajmuja malo miejsca). Ja nawet nie mialam pojecia, ze w moim tak sie da, dopoki nie wygoglowalam sobie jak to ogarnac w moim modelu. I teraz wstawiam na forum wlasnie zrzuty zdjec
 
A ja mam pytanie odnośnie ściągania i przechowywania mleka. Dokarmiam Biankę moim mlekiem, ale z cycka. Już dawno nie ściągałam i nie wiem ile tego jest, ale podejrzewam, że niewiele. Koleżanka doradziła mi, że skoro moim się nie najad i zawsze muszę dać mm to mogę te resztki z piersi ściągnąć i zamrozić i w razie jakiejś choroby podać bo jest to ponoć idealny antybiotyk. Nie ściągne na raz całego pojemnika, będę musiała to robić na raty. Więc czy mogę najpierw to mleko przechowywać w lodówce a dopiero jak nazbieram odpowiednią ilość to zamrozić?
 
A ja mam pytanie odnośnie ściągania i przechowywania mleka. Dokarmiam Biankę moim mlekiem, ale z cycka. Już dawno nie ściągałam i nie wiem ile tego jest, ale podejrzewam, że niewiele. Koleżanka doradziła mi, że skoro moim się nie najad i zawsze muszę dać mm to mogę te resztki z piersi ściągnąć i zamrozić i w razie jakiejś choroby podać bo jest to ponoć idealny antybiotyk. Nie ściągne na raz całego pojemnika, będę musiała to robić na raty. Więc czy mogę najpierw to mleko przechowywać w lodówce a dopiero jak nazbieram odpowiednią ilość to zamrozić?
Jedni piszą żeby nie mieszać mleka z różnych odstępow odciagniec inni że można.ja mieszam max z 2 odciagniec w różnym czasie od samego początku.Teraz w sumie już nie bo zawsze uda się porcję odciagnac
 
reklama
A ja mam pytanie odnośnie ściągania i przechowywania mleka. Dokarmiam Biankę moim mlekiem, ale z cycka. Już dawno nie ściągałam i nie wiem ile tego jest, ale podejrzewam, że niewiele. Koleżanka doradziła mi, że skoro moim się nie najad i zawsze muszę dać mm to mogę te resztki z piersi ściągnąć i zamrozić i w razie jakiejś choroby podać bo jest to ponoć idealny antybiotyk. Nie ściągne na raz całego pojemnika, będę musiała to robić na raty. Więc czy mogę najpierw to mleko przechowywać w lodówce a dopiero jak nazbieram odpowiednią ilość to zamrozić?

Powiem tak. Mleko raczej sugerują żeby nie mieszać z różnych ściągnięć. Jeżeli jest to konieczne to najlepiej z 12h. I koniecznie musza mieć te sama temperaturę. Wiec radzę Tobie mrozić z dwóch ściągnięć. Mleko może stać do 4h w temp pokojowej. Wiec ściągnij po 3 h poczekaj z 30-40 min aby miały te sama temperaturę i wymieszaj. Acha i raczej nie miesza się schłodzonego mleka tylko właśnie takie w temp pokojowej. [emoji6] @jasani naklamalam pokarm tylko mieszać po schłodzeniu. Wrzucę zraz link. W którym jest napisane.
 
Ostatnia edycja:
Do góry