reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Jaskolciu jesli moge cos zasugerowac - probowalas dac kawaleczki i pozwolic Zosi samej jesc i bawic sie jedzeniem? Moze tak jej bardziej podpasuje. Fakt sprzatania jest duzo, ale dziecko ma frajde wiec czasami to u niejadkow skutkuje.
Dzięki za podpowiedź, tez probowalismy, bo myslelismy o blw. Balaganem się nie przejmuję. Niestety u nas nie wyszło, Zosia tylko się bawiła. Na początku brała jeszcze kawałek do ust, ale później zaczęła rzucać ze złością i tak jest do dzisiaj. Jeden gryz albo w ogóle i rzut na podłogę. Karmimy ją w krzesełku, ale próbowaliśmy na podłodze jak się bawi, w kojcu. Akceptuje tylko chrupka jak podam w ten sposób, albo jak podaję jej coś ze swojego talerza, konieczne mojego, ale wtedy trochę spróbuje i już więcej nie chce. Nie wiem czemu, może to kwestia zębów, bo ma dopiero jednego i musi trochę popracować zanim coś zmiękczy dziąsłami.
 
Dzięki za podpowiedź, tez probowalismy, bo myslelismy o blw. Balaganem się nie przejmuję. Niestety u nas nie wyszło, Zosia tylko się bawiła. Na początku brała jeszcze kawałek do ust, ale później zaczęła rzucać ze złością i tak jest do dzisiaj. Jeden gryz albo w ogóle i rzut na podłogę. Karmimy ją w krzesełku, ale próbowaliśmy na podłodze jak się bawi, w kojcu. Akceptuje tylko chrupka jak podam w ten sposób, albo jak podaję jej coś ze swojego talerza, konieczne mojego, ale wtedy trochę spróbuje i już więcej nie chce. Nie wiem czemu, może to kwestia zębów, bo ma dopiero jednego i musi trochę popracować zanim coś zmiękczy dziąsłami.
Trzeba przeczekac. Moja jadla wszytsko pieknie, a gdzies od miesiaca wydziwia strasznie, rzuca, pluje jesli jej nie smakuje. No i wlasnie musza byc kawalki i najlepiej jak je sama - stad moja sugestia.
Grunt, zeby probowala, nawet jesli to niewielkie ilosci. Kiedys w koncu sie przekona. U nas spaghetti kroluje i jak juz kiedys pisalam - frytki z batata [emoji4]
 
Kumpela pierwsze obiadki brokuły marcheweczke podawała jak malutka miała 4 miesiące zaczęła od zielonych warzyw a potem troszkę słodka marchewka.Jeden pediatra mówi tak drugi tak a mama będzie wiedzieć najlepiej co i kiedy podać swemu bablowi.
Generalnie sie zgadzam, ale sa mamy, ktore 4 miesieczniakom daja kotleta i rosol wiec hmmm... [emoji6] Mysle, ze po prostu warto poczytac zanim sie zacznie, zeby dziecku nie zaszkodzic.
 
Moja urodzona 14. Mi pediatra zalecala podawać wcześniej bo ma to pomoc na bole Brzuszka więc zobaczymy. U mnie moja siostra tak trójkę dzieci karmila i nic im nie było więc zaszkodzić nie zaszkodzi
To dobrze myślałam więc 2dni różnicy pomiędzy moim a twoja. U nas pediatra żeby od 5 dawac wiec do lekarz to inne zdanie ,twoja malutka widać na zdjęciu że ze smaczkiem jadła ;) napisałam priv
 
Ja Oliwii i Filipowi zaczęłam Podawać 13 kwietnia wtedy równo kończyli 4 miesiąc. Zaczęłam od sloiczkow ze sklepu których nie chcieli jeść , kupiłam garnek do gotowania na parze i raz w tyg im gotuję robię ze 3-4 smaki obiadkow,mroze. Po czym codziennie wyciągam i odgrzewam w podgrzewaczu.
IMG_20180701_204806.jpg
IMG_20180701_204752.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180701_204806.jpg
    IMG_20180701_204806.jpg
    73,9 KB · Wyświetleń: 399
  • IMG_20180701_204752.jpg
    IMG_20180701_204752.jpg
    31,2 KB · Wyświetleń: 397
Moja ma 11,5 miesiąca i 8,5 kg. Waga urodzeniowa 3,41 kg. Bardzo wyhamowala przez ostatnie 2 miesiące, ale ciągle jest w ruchu. Zmieniła styl życia;)
Zaczyna chodzić ?
To moja pulpet hi z tego wychodzi :Dmam wrazenie ze moja tez juz wychamowała bo w jedynym rozmiarze troche chodzimy ( mam nadzieję ze lato oblecimy w 74-80 )
Miała 45 cm ma 68 :)
 
Znam ten trik [emoji4] Nie dziala [emoji23][emoji38]
Hi
A co zrobic by lubiła niekapek ?
Tatuś dzis stwierdził trzeba dawac tylko niekapkiem ....... mowie taaaaaaa przeciez z niego nie pije - bo wie ze dostanie butelke tatus twierdzil ok . To dziś dawaj jej tylko niekapkiem .......
Po obiedzie " Ewunka Ewunka przynieś butelkę bo ona płacze przy tym niekapku :laugh2:
 
reklama
Hi
A co zrobic by lubiła niekapek ?
Tatuś dzis stwierdził trzeba dawac tylko niekapkiem ....... mowie taaaaaaa przeciez z niego nie pije - bo wie ze dostanie butelke tatus twierdzil ok . To dziś dawaj jej tylko niekapkiem .......
Po obiedzie " Ewunka Ewunka przynieś butelkę bo ona płacze przy tym niekapku :laugh2:
Mam rozwiązanie dawać łyżeczka [emoji23] [emoji6] [emoji12]
 
Do góry