reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
GizaS ja tez zgłupiałam,. bo faktycznie nie ma nic o przechwywaniu w lodówce, a mi w szpitalu mówili żeby przechowywać w lodówce i pani w aptece tez. Na stronie jakiegoś szpitala...
Czasami po zabiegu zalecamy leczenie heparyną drobnocząsteczkową (przykładowe nazwy handlowe: Fraxiparine, Fraxodi, Fragmin, Clexane) – jest to lek, który należy podawać podskórnie – najczęściej pacjent samodzielnie wstrzykuje go sobie w okolicę brzucha. Lek ten występuje jako ampułkostrzykawka (podobnie jak insulina) i jest on gotowy do podania po odpakowaniu.
Pozostałe w opakowaniu ampułkostrzykawki należy przechowywać w lodówce. Nasz personel pielęgniarski przeszkoli Państwa jak należy wykonywać wstrzyknięcia. Jeżeli pacjent nie jest zdolny do wykonania wstrzyknięcia, przeszkadzają mu w tym problemy ze wzrokiem, zmiany stawowe lub inne przyczyny, wówczas osoba opiekująca się lub rodzina może być poinstruowana jak wykonywać zastrzyki.

I bądź tu mądry, bo na opakowaniu jest napisane, żeby przechowywać 25 stopni i powyżej. :eek::eek:



edit: spojrzałam na mój clexane, tak leży w lodówce i jest napisane "przechowywać poniżej 25 st." czyli poniżej temperatury pokojowej - lodówka. Na tej stronie pisza inaczej właśnie :
http://omedicine.info/pl/kleksan.html
Ale producent chyba wie jka działa jego lek...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, ja z clexane za pan brat już od 6 miesięcy i też mi nigdy nikt nie mówił nic o przechowywaniu w lodówce, co więcej w aptece też nie przechowują go w lodówce....
 
Clexanu nie przechowuje się w lodówce. Nieotwartą insulinę przechowuje się w lodówce, ale clexanu nie.
W pt idę na USG ciekawe ile mój klocuszek waży.......:-)
Giza, Ty już na finiszu, zazdroszczę;-)
W sumie, mnie też niedużo zostało;-)
 
No coraz bliżej końca. Dziś M odebrał wózek. Pokój Igorka skończony. A nasza przeprowadzka planowana na weekend. Podobno brzuch mam jeszcze wysoko... a zostało 11 dni do terminu. Jedyne co zaobserwowawalam to spadek energii i większą potrzebe snu. Moglabym spać juz od 20...
 
Gizas- no to teraz twoj czas kochana. czekam na wiesci :-D odnosnie mnie to tak Łucje karmie piersią, ogólnie musze troszke o laktacje walczę, na początku miałam nawał i obkładałam sie kapustą :-D a od niedzieli nagle przyszedł kryzys . mała mi płakała i dopiero mąż zasugerował zebym sprawdziła ile ściagne laktatorem i okazało sie ze tylko 20 ml sciagałam. okaząło sie ze mało piłam i teraz juz sie pilnuje. Jedynie co mnie denerwuje to dieta aby małą nie bolał brzuszek pilnuje sie a i tak albo mała ma kolki albo ją wysypuje po buźce.
 
Dziewczynki kiedy Wam się rozchodziło spojenie ? i czy w ogóle bo czytałam ,że nie każda odczuwa ....Mały ruchliwy , często schodzi w dół i daje o sobie znać gniotąc mamusi pęcherz ;-) widać ,że mały facet zawsze ciągnie tam...;-)
 
reklama
Do góry