reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Ona ja Luteinę odstawiłam dopiero tydzień temu - na tym etapie brałam ją jako profilaktykę przedwczesnego porodu (miałam zwiększone ryzyko porodu przed 37tc) + z uwagi na niską wagę dziecka. Nie wiem czy pomogła ale jutro zaczynam 37tc i na razie mała grzecznie siedzi (odpukać tfu tfu ;-)).
A co do tego paciorkowca to na pewno u nas w kraju się go nie leczy w ciąży (są ogólnie dwie szkoły, niektóre kraje stosują leczenie w trakcie ciąży ale i tak może to powrócić więc trzeba kontrolować później ponownie). Zapytam dzisiaj też moją ginekolog o to - wydaje mi się że tak jak przy porodzie sn tak i przy cc antybiotyk też matce powinni podać ... a jutro zapytam dodatkowo w szpitalu.
 
Kasik, to ja jak zwykle inaczej. Estrofem dopiero zacznę odstawiać od 16tc :-(. Co do łóżeczka, to ja też będę miała od koleżanki, bo jej córcia praktycznie spała z nimi. Tylko postanowiłam materac kupić, bo jednak nie chcę aby dziecko miało problem z kręgosłupem, ale zobaczę w jakim będzie stanie materac koleżanki. No i ja nie kupuję nowego wózka, bo jednak są drogie, a nie zapowiada się u nas na drugie dziecko, więc potem sprzedać go za grosze to trochę szkoda. Chybaże nie dostanę w dobrym stanie używanego, to niestety trzeba będzie inaczej kombinować i wtedy czeka nas dużo większy wydatek.

z tą luteiną to chyba zależy od interpretacji lekarza. Ciekawe co mój gin na to i czy dostanę refundowaną.
 
Ona dokładnie tak jak pisze Lilka biore na podtrzymanie ciąży...

No to ja już nie wiem jak z tą lutką jest. Mi w szpitalu jeden lekarz dał na 100% i teraz moja lekarka też wiec akurat tak dwóch lekarzy... No chyba że udało Wam się i lekarze jeszcze nie wiedzą o zmianie przepisów :) Albo moi są jacyś przewrażliwieni...
 
Ema to ja pytalam o te normy glukozy, dziękuję za odpowiedz. Dziś kumpela mi też pisala ze jej 2 siostry po wypiciu mialy nieznacznie podwyzszoną glukoze i bylo OK, wiec jestem juz duzo spokojniejsza. Ja mialam 77 na czczo i 93 po 2h po wypiciu tego syropku :).

Dziewczyny a co u Szczerbatki, może przeoczylam jej ostatni wpis, ale nie wiem czy wyszla juz ze szpitala? Kochana odezwij sie i daj znać co u Ciebie i Piotrusia ;-)
 
reklama
wiem ze lutke bierze sie na podtrzymanie ciazy ale nie wiedzialam ze az tak dlugo sama ja bralam ale jakos przed 20 tyg odstawialam


infinity a na kiedy ty masz termin? rozmawialas o cc? bo ja juz sie gubie ktora jak chce rodzic
 
Ostatnia edycja:
Do góry