reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Majka: gratulacje:))))

Esiek: twoja polozna dobrze mowi z tym dokarmianiem. Jak dziecko poczuje smoczek od butelki to juz po ptakach. Zaleca sie albo strzykawka male dawki albo zwyklym malym kieliszkiem jak do wodki:) Dajemy dziecku tak wypic z kieliszka zeby zadnego ssanie nie bylo. Ze strzykawka latwiej bo sama mozesz kontrolowac w jakim tempie dziecko pije


Dziewczyny: a tak wogole to ja termin mam na 9 listopada a nie 13. Jak ktos bedzie cos dopisywal to wezcie przy mnie tez zmiencie. Dzieki
 
Witajcie!!
Majka i ja gratuluję z całego serca!!
Witaj Agawa.

Jejku jeszcze Madzia, a potem kolej na listopadówki :szok: Jakoś do tej pory mi się to wydawało dość odległe.
 
Minni zazdroszczę, że otrzymałaś pomoc na czas. To jest tak naprawdę najważniejsze, żeby dostać odpowiednie wsparcie

Majka ogromne gratulacje Mamusiu!!!! Zdrówka dla Was :)

Oktavi w szpitalach każą psikać octaniseptem 2-3 tygodnie. A to tylko odkaża, nie osusza. Moja położna kazała robić tak: patyczek do czyszczenia uczu namoczyć w octanisepcie i cały pępek trzymając w górze za klamerkę obmyć, ze wszystkich stron dokładnie, a nie tylko psikać. Po tym posypać specjalnym proszkiem- to właściewie jest najważniejszy element- również wokół całego pępuszka. Już po 1-2 min. widać jak się obkurcza i wysusza. Tą czynność powtarzamy 4-5 razy dziennie i na następny dzień sam odpada :))))) a miało to trwaw=ć do 3 tygodni! (wygląda to makabrycznie jak tak wywija tym pępkiem, bałam się, że urwie albo, że Malucha boli, ale jest to miejsce kompletnie nieunerwione i wiadomo unosimy delikatnie za klamrę, także nic się stać nie może). Proszek jest dostępny tylko w Niemczech, nazywa się CHLORHEXIDIN PUDER.

Madzia Położna Alicja rewelacja! Dzwoni, pyta jak się czujemy, od wczoraj mieliśmy problemy z kupką, więc też jesteśmy w stałym kontakcie i po jej wskazówkach jest juz dobrze. Swoją drogą mam tak kochane dziecko, że mimo, że ponad dobę nie mógł zrobić kupki nic nie płakał, cieprpiał sobie po cichutku, robił grymasy, mruczał, ale żadnego krzyku płaczu. Jest taki spokojny, pogodny, bezproblemowy :) on cierpiał, a to ja płakałam.
Jeśli chodzi o laktację trzymaj się P. Alicji. Gdybym wiedziała wcześniej.. wszystko byłoby dobrze. Moja sytuacja była troszkę inna niz Twoja. Filip jako jednak wcześniaczek nie umiał za bardzo ssać cycka. Zamiast prowadzić moją laktacje spokojnie, nawet mieszając na początku moje mleko z modyfikowanym to mi kazały rozhuśtać na maxa od razu. Co 3 godz. byłam na laktatorze, już w szpitalu miałam pokarmu tyle, że trojaczki mogłam wykarmić. W pewnym momencie laktator przestał na mnie działać, kanały się poblokowały, Mały nie potrafił dalej ssać. Zrobiły mi się strupy na brodawkach od ciągłego laktatora, który tylko ranił, nic nie ściągał, no i skończyło się guzami na całej piersi i pod pachami. A ja mam naturalnie duże piersi, bo D w porywach do E po tej masakrze laktacyjnej to ja nie wiem co miałam ??!! J-K. Pani od laktacji była u mnie 1 raz, nie było jakiegoś planu prowadzenia laktacji, ostrzeżenie czego nie robić rozbujały i puściły do domu. A tu się rozpętał koszmar. itd. Pani Alicja kilkoma bardzo prostymi radami w 2 dni doprowadziła moje piesi do normalnego stanu, odblokowała co trzeba. Gdybym spotkała się z nią kilka dni wcześniej Filip miałby moje mleko
 
Majka gratulacje :)

Olusia ja bardzo polecam czosnek, ma silne działanie przeciwzapalne.
Wyciskam dwa ząbki na 0,5 kromki chleba z masłem. Już 3 razy brało mnie przeziębienie w ciąży i się nie dałam chorobie. No ale nie wiem jak Ty z tymi mdlasciami :( No i jak to infekcja bakteryjna to bez antybiotyku się nie odbędzie.
 
Olusia no właśnie i co wróciłaś od lekarza. Dokładnie jak pisze Jazzabell jedz duzo czosnku, to naturalny antybiotyk. Ja tez jak ostatnio bylam przeziebiona to właśnie czosnek i chyba cebula na kanapkach mi pomogły. Cemula ma właściwości przeciwbakteryjne. Niestety zapachy nie są potem przyjemne, ale warto. Choć moja Zosia po czosnku to tak sie wiercila, chyba nie przypadl jej do gustu :-D
 
reklama
Do góry