reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Oktavi niby Ada bardziej podobna do mnie jest ale wczoraj mąż zrobił zestawienie zdjęć syna i Ady to same zobaczcie :p
Gdyby nie różne daty narodzin to jak bliźniaki
1551588_589558457822315_2140602278932421962_n.jpg

Ema51 nie przewidzisz bo może waga być większa ale długość nie ;) u mnie Ada ma 55cm, a 50tki są idealne już więc może i tobie się przydadzą ;)

Jogo ja uwierzyć nie mogłam jak wczoraj zmieniałam suwaczek Adusiowy że to już po wszystkim, ehhh. Nie uwierzycie ale tęsknie już za brzuchem !
 

Załączniki

  • 1551588_589558457822315_2140602278932421962_n.jpg
    1551588_589558457822315_2140602278932421962_n.jpg
    31,2 KB · Wyświetleń: 78
reklama
Jogo - ja mam tak samo jak ty - wedlug poloznej zaczynam dzis 40 tydzien a wedlug in vitro termin na piatek - czyli juz czas tylko nasze dzidzie musza sie zdecydowac:) Co do tego masazu szyjki ja tez chyba sie nie zdecyduje...

Esiek, Madzia - ja wlasnie kupilam taka koszule jak pokazujecie i nie jestem zabardzo zadowolona - znaczy ladnie wyglada ale ona jest z jakiegos dziwnego materialu takiego sztucznego - mila w dotyku i wogole ale taka jakas sztuczna - biore ja tylko do porodu, pozniej mam inna typowa bawelniana...

Dziewczyny z waga to sprawa indywidualna i jesli z dzidzia jest wszystko oki to nie ma sie co martwic a tak jak mowicie mniej przytyjecie mniej do zrzucenia, byle byscie tylko diety teraz zadnej nie robily jesc jak dzidzia wola:tak:

A te wasze suwaczki mkna do przodu ze szok - gratuluje polowkowych teraz juz z gorki...
 
Madzia nie słuchaj położnej pod tym względem waga nie jest wyznacznikiem tego czy dzidzius jest zdrowy czy nie zresztą Twoja wcale nie jest za mała. Wiem bo mój doktor ma fisia na punkcie wagi i krzyczy jak jest za dużo ja jestem w 34 tc i 9 kg. na plusie i wcale nie uważam że to za mało.

elleni faktycznie normalnie bliźniaki:)

Zuzia a no widzisz a piszą ze to bawełna 100%. Ja to tylko na troszkę potrzebuję bo nie znoszę koszul wolę piżamy
 
Zuzia - to ty już też lada chwila :)

Elleni - ale masz cudeńka w domu teraz ! Faktycznie podobni.

Czy któraś z Was mamusiek kupowała podgrzewacz do butelek? NIe mówię o tym co ma Peti ale o takim zwyklejszym. Ja właśnie zamówiłam taki uniwersalny i trochę się zastanawiam bo ogólnie uważam, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ale mam butelki Tommee Tippe i kilka Lovi i nie wiem jakie kupie następne i chciałam mieć ten podgrzewacz uniwersalny, a że niby można w nim też słoiczki podgrzewać to się skusiłam. Może któraś napisać czy ma i używa się tego dobrze?

Madzia
- wiesz, że ja jeszcze nie podjęłam decyzji co do tych komórek macierzystych... Byłam pewna 100%, sama wiesz, a ostatnio profesor namieszał mi w głowie i sama nie wiem. do tego dziś zaczęłam dogłębnie drążyć temat i wyszło, ze pobranie z krwi pępowinowej jest najmniej inwazyjną formą poboru komórek ale zawssze w trakcie życia można je pobrać ze szpiku. A ja wcześniej myślałam, że można TYLKO z tej krwi pepowinowej i potem po ptakach jest ...

Lenka - powiedziano mi, że do umawianego CC położna nie bardzo ;/ Że jej pomoc żadna, a do opieki nad małą będzie mąż i zawsze położna z dyżuru pomoże. Może i racja...
A co do Twojej pracy - w trakcie studiów i jeszcze z dwa lata po pracowałam jako lektor, bardzo lubiłam tą pracę ale ja pracowałam z dorosłymi, czasem zdarzył się ktos licealny. Z dzieciakami np. jak miała praktyki w szkole - nienawidziłam lekcji :) Ot jaki paradoks :) Potem też prowadziłam już na własnej działalności zajęcia językowe w trzech podstawówkach, takie dodatkowe po godzinach ale powiem Ci szczerze, że też nie mogłam się do tych dzieci do końca przełamać a one niestety to czują :)
 
Ostatnia edycja:
Esiek co do podgrzewacza to ja kupiłam, byłą promocja w smyku na produkty smyki i kupiłam też taki do podgrzewania słoiczków nic ci na razie na ten temat nie powiem ale pamiętam ze przy moim synu podgrzewacz to była rewelacja używałam bardzo długo.

Jeśli chodzi o komórki macierzyste to ja zrezygnowałam z pobierania krwi też słyszałam ze że możn pobrac je ze szpiku to po pierwsze a po drugie takie komórki bardziej mogą pomóc następnemu dziecku a nie temu od którego krew pępowinową się pobiera a my raczej na Marcelince poozostaniemy, no i u nas w Polsce niestety wykorzystywanie tych komórek jest jeszcze słabe, a koszt przetrzymywania nie mały.
 
Wlasnie... Ja to chyba musze wziac sie w garsc i racjonalnie myslec bo ja jestem taka ciapa ostatnio ze az mi zle z tym. Wszystko bym chciala a decyzji zadnych. Juz mi maz powiedzial, ze wolal juz jak sie darłam bo teraz to masakra ze mna...:) Wyciszylo mnie rowno.

Madzia a ten podgrzewacz twoj tez jest uniwersalny i rozne butelki wchodza?
 
reklama
Elleni - jejciu faktycznie twoje dzieciaczki jak blizniaki - takie podobne:)

Esiek - tez mam podgrzewacz do butelek z tomme ale niestety jeszcze nie uzywany wiec nic nie moge powiedziec czy sie sprawdza...

Dziewczyny a u mnie juz chyba lada moment (mam nadzieje)- nic nie pisalam bo nie wiedzialam czy to skurcze ale teraz juz mam pewnosc - nawet juz dzwonilam do szpitala ale kaza mi jeszcze czekac... od rana mam skurcze od 12 mierze ich czestotliwosc teraz mam co 3-5 minut ale bardzo krotkie kaza przyjechac jak bede miala regularne co 3 minuty po 60 sekund wiec czekamy. No ale wody mi jeszcze nie odeszly jedynie wczoraj na wkladce mialam taka galaretke wiec chyba cos tam z tym czopem sie dzieje i dzisiaj troszke jakby plamienie na wlkladce tez mowia ze to od czopu. Wzielam juz prysznic wszystko spakowalam i teraz mam sie zrelaksowac tylko jak hihi...
 
Do góry