reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Czesc dziewczyny ja tez nie rozumiem po co ta cesarka na zyczenie.A coz moze sie stac przy naturalnym porodzie?Cesarke robi sie jezeli sa do tego wskazania albo akcja porodowa sie zatrzymala,spada tetno dziecka itp.Na calym swiecie cesarki wykonuje sie w ostatecznosci a w Polsce na zyczenie,za kase oczywiscie.Ostatnio w DDTVN byla dyskusja na ten temat.

Lenka super ze czujesz sie lepiej:tak:

Szyszka daj znac co u Ciebie,Antos pewnie juz po drugiej stronie :-)

Eleni mala pewnie zaraz sie obroci glowka w dol:cool2:
 
reklama
Oktavi wszystkie z nas tu przeszly przeziebienia gorsze i lzejsze.Z mocniejszych lekow to jedynie paracetamol.Lez w lozku i spij duzo.A jak sie bardzo martwisz to skonsultuj sie z lekarzem:tak:
 
Lenka co do znieczulenia to dowiedz się czy w zdrojach je dostaniesz. Jeśli chodzi o studentów to nie musisz się na nich godzić w Policach musisz wyrazić zgodę na ich obecność. A co do opinii to jak rozmawiałam z położną ze szkoły rodzenia to powiedziała mi że piszą zazwyczaj osoby niezadowolone a te zadowolone nie i coś w tym jest bo trzeba zobaczyć też x jakiego dnia ss opinie. No ja mam do zdroii za daleko. Jeszcze troszkę i pojadę zobaczyć tą motorówkę w Policach.
 
Madzia też zawsze tak myślałam, ale przewaga negatywnych komentarzy o Policach jest zatrważająca.. A ja byłam do dziś raczej za Policami. A o Zdrojach na odwrót. 80% pozytywnych. Coś w tym musi być.. No i w kilku miejscach przeczytałam, że to jest informacja oficjalna, że od 1.07.13 w Zdrojach i Pomorzanach dają zewnątrzoponowe na życzenie. I tylko tam. I wiesz co zaczęło mi świtać, że moja przyjaciółka, która rodziła w marcu tego roku- prowadzona przez Sienkiewicza mówiła, to juz kiedyś pisałam, że on sam mówił, że policka porodówka to skandal i on to wygarnął ordynatorowi i dlatego juz nie ma tam wstępu. Kurczę najchętniej juz bym go o to zapytała i wiedziała z pierwszej ręki, ale wiesz jak to z nim... Tak czy inaczej ostateczną decyzję podejmę po rozmowie z nim właśnie, no i tak jak Ty po odwiedzeniu oddziałów. Ja to z Bezrzezcza chyba mam taką samą drogę do obu szpitali- DALEKO :-D To Ty już chodzisz do szkoły rodzenia?! Zazdroszczę :) ja zapytam doktora 15.07 czy mogę, ale po tym co powiedział mojemu M przez tel., to chyba mogę


Esiek a Ty gdzie się podziewasz? Jak gardło?
 
Lenka ja na krzywą cukrową idę teraz we wtorek i oczywiście z cytryną w torebce a 8.07 mam wizytę i chyba już spróbuję z nim porozmawiac na temat porodu. Muszę sobie spisać o bam parę kwestii z nim do obgadania, ja na wizycie będę w 26 tc. więc może już mi coś powie. Do szkoły rodzenia jeszcze nie chodzę ale dzwoniłam do takiej babki polconej ona prowadzi szkołę rodzenia na nfz i trwa ona 2,5 miesiąca a zajęcia zaczynają się w drugi weekend lipca więc ja powinnam już chyba na nie pójść.
Cieszę się ż przeszły Ci skurcze.

Oktavi niestety zostaje co miodek, mleczko i cytrynka , ciepły kocyk i inhalacje.
 
Dziewczyny nie rozkręcajmy znów tematu co jest lepsze a co gorsze bo co dla jednego to nie dla drugiego, taka prawda. Ja rodziłam w prywatnej klinice więc czy za SN czy za cc to i tak bym płaciła bo tak chciałam
Wskazań jako takich nie miałam ale chciałam cc nie ze względu na ból i tego, że się bałam porodu tylko wiem sama po sobie,że po Sn dochodziłabym znacznie dłużej do siebie niż po CC (tzn moje krocze :tak:)

Ona 24h nikt nie trzyma po cc na łóżku. po 12 już zganiają jak do tej pory nie wstaniesz bo muszą zobaczyć czy pęcherz dobrze pracuje po operacji. Możesz i wcześniej próbować wstać ale po znieczuleniu kręci się trochę w głowie i jest niedobrze.
 
Octavi: ja od początku ciąży kilka razy byłam przeziębiona. Leczyłam się prenalenem, mleczkiem z czosnkiem, sokiem malinowym. Spokojnie wyleż się i będzie dobrze :)

A ja w piątek postanowiłam iść do lekarza. Przepisali mi tantum verde do ssania, apap, płukanie gardła sodą oczyszczoną. Nic nie pomogło a wręcz choróbsko się nasiliło. W nocy w ogóle nie śpię,przełykanie śliny sprawia mi okropny ból. Poszłam więc dzisiaj raz jeszcze do lekarza. Dostałam antybiotyk. Tak bardzo chciałam tego uniknąć :( Lekarka powiedziała że widzi po moim brzuchu że niebawem urodzę więc będąc chora mogłabym przenieść chorobę na moja Kluseczkę - nie mam wyjścia i brać muszę.Mam tylko nadzieje że to nie zaszkodzi Malutkiej.
 
Ona w takim razie w zupełności rozumiem Twoje nastawienie na cc. Ja z tego samego względu nie będę za nic w świecie rodziła bez znieczulenia. Moja najbliższa kuzynka ma równie niski próg odczuwania bólu i nie była w stanie przeć, wstrzymywała w sobie dziecko w bólach i dziewczynka też jest niepełnosprawna :( (nie wspominając o tym, że w bólach kopnęła z całej siły lekarza, że znalazł się na podłodze).
 
reklama
Witam!
co do porodu to i zarówno cc jak i sn niesie za sobą ryzyko i dla matki i dla dziecka w związku z tym pozostawilam losowi sposób przyjścia na świat mojej córeczki. Wiem ze lekarze nie dadzą zrobić jej krzywdy ani tez mi( raczej mam taka nadzieje) mam tez b. dobry szpital . Napewno poproszę zeby mi wpisali w kartę ciazy ze nie zycze sobie użycia żadnych instrumentów jak szczypce i ssawka, w razie powikłań cc ale pierwsza próba sn. Znam przypadek ( bliski) ze poprzez cc przyszedł na świat zdrowy chłopak ale w pierwszej dobie przestał oddychać i był reanimowany , doszło do niedotlenienia i ma porażenie mózgowe . Gdyby przyszedł na świat sn prawdopodobnie jego płuca bardziej były by przygotowane do pierwszego oddechu i sa szanse ze nie doszło by do tego. Tak tłumaczył lekarz ale wiesz jak nie wiesz? Staramy sie wybrać jak najbardziej bezpieczna formę porodu ale tak pisze elleni dla każdego coś innego.

Wczoraj swietowalam z mężem 8 rocznice ślubu a dzisiaj boli mnie gardło :( raz ze sie za letnia ubrałam a dwa piłam sok z lodem:) a teraz masz babo placek.

Mini , octavi, esiek szybkiego powrotu do zdrowia !!!

szyszka mam nadzieje ze tulisz juz Antka tylko nie znalazłas czasu zeby nas o tym powiadomić .
 
Do góry