reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Esiek ja też mam na przedniej ścianie i mi z kolei na usg w 12tc powiedziała lekarka że to może opóźnić i osłabić odczuwanie ruchów - zgłupieć można :confused:
A brzucha ja prawie też nie mam, wiem że jestem 3 tyg wcześniej od Ciebie ale jak widziałam ostatnio u genetyka 4 inne Panie - wtedy wszystkie w 15tc - to ja miałam najmniejszy - nikt nie powiedział by że to ciąża tylko może lekkie przejedzenie :-( a cala reszta miała już ewidentnie ciążowe krągłości, nieduże ale jednak ...
A z moją wagą też nie wiem co się stało +2kg i w sumie od 12tc lekko się waha albo stoi w miejscu. Mam nadzieję że to przez stres a nie nic innego.
 
reklama
Esiek ja jestem przykladem na to ze jednak lozysko ma wplyw na odczuwanie ruchow.Mialam to samo ,mala fikala na usg a ja nic nie czulam.Ciesz sie,bedziesz noce przesypiac.A te hormony to daja popalic,idzie to takimi etapami,raz smutek,raz euforia:-).

Infinity moja bliska kolezanka miala amniopunkcje i mowila ze poszlo gladko,dobrze bedzie.I wcale nie jest to niebezpieczne,a jeszcze jak bedziesz miec jednego z najlepszych lekarzy to juz w ogole super:tak:
 
Esiek zgłupieć można w tej naszej klinice, co lekarz, to inna opinia. Mi Sienkiewicz mówił, że i tłuszczyk na brzuchu i łożysko z przodu opóźniłoby odczuwanie ruchów i to samo powiedział dr Kowalski. Mi to się wydaje, że profesorowie zawsze mają "swoje teorie". Także najlepiej słuchaj dziewczyn, które tak jak Ty mają lub miały łożysko z przodu i nie denerwuj się- tak jak piszą też później odczuwały ruchy. Doczekasz się regularności :))))
 
Esiek ja też długo czułam ruchy małej leciutko i bardzo nieregularnie. Dopiero od jakichś 3 tyg. czuje je mocno i wiadć to po brzuchu a szczególnie w nocy, to moje dziecko spać mi nie daje bo chyba z niej taki nocny marek i wierci się niemiłosiernie.

Infinity trzymam kciuki.
 
ja tez uważam ze lozysko ma wplyw i to duży na odczuwanie ruchów. ja pierwsze poczulam takie pukniecia w 20 tyg. teraz jestem w 37 a więcej widzę niż czuje. no chyba ze się rozciąga to to czuje no i jak przywali mi w pęcherz to tego tez nie da się nie czuć.
 
co do ruchów to ja nie miałam porównania bo w obu ciążach nie mam/miałam łożyska na przedniej ścianie, a ruchy czułam bardzo wcześnie bo gdzieś w 16 tyg już ;)
Jednak dopiero teraz, w 30 tyg moja Ada tak się rozszalała, że brzuch "chodzi" non stop :szok:. Na ostatniej wizycie usg siedziała sobie główką do góry, a nóżkami mi w pęcherz kopała, teraz na 100% przekręciła się i leży w poprzek bo jak kopie to czuję po prawej stronie głowę, i zaraz wyżej pod żebrami rączki, a po drugiej stronie brzucha wali nogami :-p
 
Sylwia ja wlasnie biorę dupka 2po1 az do 34. Twoj Wiktor to niezły spryciarz. A ty juz pracujesz ? Kto sie maluchem zajmuje?

Pracuję już jakiś czas. Mój mąż jest od ponad miesiąca na urlopie macierzyńskim i nieźle daje sobie radę. Wiktor to spokojne dziecko, także mąż nie ma dużych problemów z nim. Przesypia już całe noce, ale jeszcze parę tygodni temu budził się o 2-3 w nocy na karmienie. Oczywiście do Wiktora wstawał mąż.
Dziewczyny zmieniając temat znów na te ruchy - pytałam gina na połówkowym o to i powiedział, że nie ma żadnych dowodów na to, że łożysko na przedniej ścianie opóźnia czucie ruchów. Niemniej faktem jest, że ja takowe mam i na USG widzę, że mała robi istną rozróbę a ja nic nie czuję ;/ Teraz już leci 20tc i oczywiście czasem ją czuję ale dalej malutko i rzadko więc to chyba musi być kwestia odczuwania przez nas. Poza tym - kiedyś z takich rzeczy to się normalnie wyśmiewałam ale teraz - w tym tygodniu znów mi powiedziano że mam mały brzuch i wiecie jak mi smutno było? Aż się odpowiadać nie chce, to chyba hormony....

Ja miałam łożysko na przedniej ścianie i pierwsze ruchy poczułam w 17 tc. Poczekaj, już niedługo poczujesz maleństwo. Ja pamiętam jak mi synek wkładał kopytka pod żebra a ja aż rosłam z bólu. Zazwyczaj robił to w pracy koło godziny 18 :-).




A jak tam szyszka?
 
reklama
Do góry