reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Fusun super wiadomość!!! dzielne dziewczynki oby trzy:-D
Elleni współczuję cukrzycy ja dopiero za miesiąc idę na badanie już kupiłam ten proszek martwię się, że też mnie dopadnie bo zawsze miałam cukier przy górnej normie czy to nie ma znaczenia?
Niepokorna o rety to straszne, że masz takie wymioty trzymaj się bidulo! tak mi się przypomniało, że moja kuzynka podczas badania w 9 miesiącu też dowiedziała się, że ma przegrodę, ale nie wiem jaką jej podczas porodu usunęli nic nie bolało, nie wiem czy mówię o tym samym, chyba w pochwie :dry:
Szyszka a wyślesz mi Twoją listę zakupową ja jak odbiorę wyniki to wróci mi chęć do życia i wtedy ruszam do boju dziś mija 2 tyg od zabiegu mam nadzieję, że już za tydzień będę miała wynik, że mój synek jest zdrowy!!!
Mazenka o ja takie skurcze tak szybko to normalne? dr powiedział, że urodzisz wcześniej?
Jogo, Zuzia też szukam wózka także wklejajcie swoje propozycje mi zależy żeby był lekki aluminiowy z przekładaną rączką i żeby była ta baza do auta, mogę szaleć bo wózek dziadek kupuje :-D

tak sobie myślę o tej krwi pępowinowej Dziewczyny czy któraś oddała czy też przechowuję taką krew na jakich zasadach się to odbywa ile kosztuje...
 
reklama
martaczi nie mam pojęcia czy cukry bez ciąży na wysokiej granicy mogą wywołać cukrzycę ciążową. Ja miałam zawsze w normie cukry. nie zamartwiaj się na zapas;) zrobisz badanie i będziesz wiedziała.
 
martaczi doktor powiedziała, że przez te skurcze i miękką szyjkę mogę urodzić wcześniej, ale równie dobrze mogę dotrwać do terminu. W każdym razie mam być gotowa i się nie wystraszyć jak się zacznie ;-). A co do cukrzycy, z tego co mi diabetolog mówiła, to cukrzyca ciężarnych jest całkiem odmienną chorobą niż zwykła i Twoje podwyższone wartości raczej nie będą miały znaczenia :tak:. Chyba, że masz niewykrytą normalną cukrzycę, ale nie martw się na zapas. Wózek mam Brio Go, jeszcze nie testowany z dzieckiem, ale już jestem z niego zadowolona :-D.

szyszka u mnie u lekarza i w 2 szpitalach, w których byłam liczą, że 32 tydzień + 4 dni to 33 tydzień i tak wpisują w dokumentach. Poród w 39 tygodniu +1 dzień, to poród w 40 tygodniu. Co kraj to obyczaj ;-)

elleni łączę się z Tobą w insulinowym bólu ;-). Do ilu jednostek doszłaś pod koniec pierwszej ciąży? Ja zwiększam praktycznie co tydzień :/

Fusun świetne wieści :-). leż dalej ładnie, a wytrwacie naprawdę długo.

Niepokorna gratuluję synka!
 
Sylwia a Ty masz już jakieś objawy zbliżającego się porodu? :-D

Kurde moja malutka na zdjęciach usg ciągle ma palucha w buzi, na ostatnim 4d też :-D i zastanawiam się jaki smoczek uspokajający jej kupić, a dokładnie jaki rozmiar. Mam NUK Genius rozmiar 0, ale w sklepach widziałam jeszcze mniejsze z napisem, że są dla noworodków. Kupić taki całkiem maleńki?
 
Szyszka odnośnie tygodni faktycznie wiele razy już była o tym mowa i najczęściej,że liczy się że to jest kolejny tydzień. Ja liczyłam normalnie - jak byłam w 32 i 1 to byłam w 32gim i jednym dniu, potem 32 i dwa, nie 33. I tak również liczył mój doktor i lekarze w szpitalu. Urodziłam w 36 tygodniu i 6 dniu i tak mam wpisane, nie 37. Nie wiem po co przyspieszać?

Gotadora, nie wiem, czemu Twój dr i szpital tak liczyli?!
Przecież prawidłowo liczy się tygodnie ciąży, dodając rónwież i dni.
To tak samo, jak przy określaniu wieku. Jeśli jest 1623 r, to przecież to XVIIw, a nie XVI i 23 lata :tak:
 
Gotadora, nie wiem, czemu Twój dr i szpital tak liczyli?!
Przecież prawidłowo liczy się tygodnie ciąży, dodając rónwież i dni.
To tak samo, jak przy określaniu wieku. Jeśli jest 1623 r, to przecież to XVIIw, a nie XVI i 23 lata :tak:
Mój szpital i lekarz też tak liczył jak gotadory czyli przy porodzie mam wpisane 38 tydzień i 2 dzień
 
Sylwia a Ty masz już jakieś objawy zbliżającego się porodu? :-D

Kurde moja malutka na zdjęciach usg ciągle ma palucha w buzi, na ostatnim 4d też :-D i zastanawiam się jaki smoczek uspokajający jej kupić, a dokładnie jaki rozmiar. Mam NUK Genius rozmiar 0, ale w sklepach widziałam jeszcze mniejsze z napisem, że są dla noworodków. Kupić taki całkiem maleńki?
ja mam smoczek avent 0+ i był i jest ok
 
Dziewczyny kochane dzisiaj ja potrzebuje waszego wsparcia....:zawstydzona/y::-(

Przyszedl do mnie list ze szpitala w ktorym mialam robione usg i badanie krwi na syndrom downa i jak juz mowilam na usg wyszlo mi ze przyziernosc karkowa 1,5mm na CRL 63mm - patrzylam w internecie ze to niby w normie i tez tak mi mowilyscie a teraz w liscie napisano mi ze ryzyko ZD 1:163 a przeciez porownujac z Martaczi to duze ryzyko kwalifikujace do amnio... - najlepsze jest to ze pod listem napisano ze moje dziecko jest w grupie niskiego ryzyka ZD - a przeciez ryzyko wieksze niz 1:300 to zwiekszone ryzyko - nie wiem juz sama co mam myslec - do tego mam zwiekszone te betaHCG - 6,27 Pappa wyszlo 0,54 - orientujecie sie moze w tym patrze w internecie ale juz mnie glowa od tego wszystkiego rozbolala.... probowalam sie dodzwonic do mojej poloznej ale jej dzisiaj nie ma... prosze doradzcie cos bo nie wiem co mam myslec...

Trzcinka moze ty wiesz wiecej jak to w Uk jest, Jogo a ty juz masz wyniki??
 
Zuzia przeczytałam Twój post i już piszę co wiem. Porównałam Twoje wyniki z moimi (wiek ciąży wg OM 12.6) U mnie Pappa wyszla 0,541 czyli tak samo, Wolna beta 16,2 ng/ml, a jej wielokrotna wartość środkowej (MoM) 0,504. I właśnie ta wartość powinna być mniejsza niż 2 (MoM). Powinnaś mieć gdzieś napisaną taką średnią.
Dodam, że u mnie z takimi wynikami i wymiarami CRL 71, i NT 1,6 ryzyko kształtuje się na poziomie 1:13000.
 
reklama
Siaga dzieki za odpowiedz no ja juz migreny dostalam od tego wszystkiego, chce mi sie plakac.... kurde mam strasznie wysoka ta wolna betahcg - niestety nie wiem z kim moglabym tutaj pogadac, skonsultowac - musze czekac do jutra zeby zadzwonic do poloznej...
 
Do góry