reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Na ostatniej wizycie rozmawiajac z lekarka,powiedziala mi zebym przez cala ciaze zazywala witaminy z omega 3,poniewaz dzieci z in vitro czesto maja pogrubione sciany serduszek,co za tym idzie sa bardziej narazone na miazdzyce a omega 3 temu zapobiega.Jest to skutek uboczny lekow. Czy Wy dziewczyny o tym slyszalyscie?Bo mnie to troche zaniepokoilo.

Nie słyszałam o tym. Może pani dr jest przeciwnikiem in vitro, tylko przekazuje to zawoalowany sposób? No wiesz, zwolenniczka bruzdy na czole.
A co do omega 3, to mi tez zalecono takie witaminy. Pani dr mówił, że są dobre i przebadane i zawierają dużo żelaza (zaczęła mi się anemia). Innych powodów nie wskazała.
 
reklama
Mnie tez to zdziwilo.Przeciwniczka na pewno nie jest,nawet jest zaprzyjazniona z klinika w ktorej mialam in vitro,jest przemila kobieta i gdy przyszlam na pierwsza wizyte byla tak podekscytowana ze ma pacjentke po ivf ze chyba z godzine mnie trzymala :) tak ze to nie wchodzi w gre.Tak czy inaczej,zapytam lekarza szpitalu,ale to pewnie bedzie za jakies 2 miesiace.
 
Peti30, to jak będziesz coś wiedziała więcej to daj znać. Ale tak sobie myślę: skąd takie wnioski? Najstarsi ludzi urodzeni za pomocą invitro są chyba mimo wszystko za młodzi na miażdżycę. Chyba, że obserwują ją już u dzieci?
 
Fasun nie mam pojecia,przekopalam internet i nic na ten temat nie znalazlam,ja jeszcze sie jej zapytam skad ona ma te informacje,zobaczymy co powie,jak sie czegos dowiem to dam znac.
 
peti30że cooo? Pierwsze słyszę, brzmi że tak powiem...mało wiarygodnie. Ja biorę OmegaMedPregna od początku ciąży ale nikt mi z żadnych tego typu powodów tego nie zalecał.Ale daj znać kochana , jasne, bo czegoż to się człowiek jeszcze nie dowie...
 
Mam jeszcze pytanko dziewczyny, bo wczoraj znajoma była zbulwersowana tym jak powiedziałam że skoro uda mi się karmić piersią to nie będę podawała dziecku nic poza tym. Była zdziwiona, a przegotowana woda? A jakieś herbatki Hippa na trawienie ? Nic kompletnie? Poczułam się dziwnie...Czy ona ma rację?
 
peti ja też biorę omegi, ale o czymś takim nie słyszałam.

Dziewczyny zauważyłam mały ślad na wkładce koloru kawy z mlekiem. Wczoraj wieczorem miałam badanie ginekologiczne, szyjki, usg itd i wszystko było dobrze. Myślicie, że to może być po badaniu szyjki, czy powinnam panikować i lecieć od razu do lekarza?
 
Maja, koleżanka nie ma racji. Jeżeli karmisz piersią, to dziecku nic więcej nie trzeba. Żadnej wody ani herbatek. Przy karmieniu MM wodę się podaje na pragnienie. Natomiast pry karmieniu piersią nie trzeba, bo mleko wystarcza; jest inne na początku karmienia - gasi pragnienie, inne po 5 minutach ssania, a jeszcze inne (bardziej treściwe) pod koniec. Więc jak dziecko chce tylko pić to possie pierś chwilę (wypije tylko to mleko początkowe), a jak będzie chciało jeść to będzie ssało dalej
 
reklama
Maja , Fasun ma racje, piers i nic wiecej, jak ja sie tylko cos dowiem o tym prawdopodobienstwie miazdzycy to dam znac,a Wy dziewczyny popytajcie tez swoich lekarzy.
 
Do góry