reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mi kolezanka wlasnie napisalam ze CC to pikus w porownaniu z osoczem czy powiekszaniem ust 😂 😂 😂 mowi ze bolitylko zastrzyk w kregoslup. Pozniej wstala po 12 godzinach i przez tydzien ja rana tak bardziej ciagla niz bolala a jak po tygodniu wrocila do domu to odbyla stosunek z mezem ;) Niezle nie ;)
 
reklama
Noe chce Cie straszyć ale u nas właśnie te 2 miesiące pierwsze były super jeśli chodzi o spanie w nocy no buly ze 3, 4 pobudki a później dtamat. Maz zaczął spać w innym pokoju bo ja wzięła synka do łóżka bo wstając xa każdym razem do niego bym się wykobczyla a on zasypial tylko na cyvku
Budzil sie mnóstwo razy i wystarczyło ze włożył cycka do buzi i spal. Smoczka nie chcial niestety
Wiem liczę się z tym, ale mam tragedie po cesarce z kręgosłupem i po prostu fizycznie mi niewygodnie na leżąco. Wole obłożyć się poduszkami na fotelu i mimo wszystko wstać, nakarmić i wrócić do łóżka - trwa to max 20min ale zwykle krócej bo on szybko zasypia w nocy. Gorzej jest w dzień bo on w ogóle nie śpi w dzień 😂 turbo drzemki po 15-30min i to tylko 2 razy można go uśpić - a raczej pada od płaczu. Także muszę go zabawiać non stop i czekac aż przyjdzie 18 wtedy idę go usypiać i zasypia ok 20 i mam czas dla siebie 😊
 
@Dakita30 i @Artemida90 co u Was było wskazaniem do wywołania porodu oprócz cukrzycy ciążowej? Pytałam lekarza i położnej, że sama cukrzyca nie jest powodem do tego aby poród wcześniej wywoływać jeśli wszystko jest ok🤷🏻‍♀️
U mnie bali się o duża wagę dziecka i ze nie przejdzie ramionami przez pochwę. Jak widać z mojego opisu główka tez się zablokowała mimo ze urodził się malutki 3250g i 49,5cm długi. W Holandii niestety cukrzyca jest powodem szybszego wywołania porodu bo oni ostatnie usg robią w 32tyg a potem już nie i nie wiedza jakie duże urodzi się dziecko. Przynajmniej tak się tłumacza ja im nie wchodziłam w kompetencje a prywatnie usg nie można zrobić
 
U mnie bali się o duża wagę dziecka i ze nie przejdzie ramionami przez pochwę. Jak widać z mojego opisu główka tez się zablokowała mimo ze urodził się malutki 3250g i 49,5cm długi. W Holandii niestety cukrzyca jest powodem szybszego wywołania porodu bo oni ostatnie usg robią w 32tyg a potem już nie i nie wiedza jakie duże urodzi się dziecko. Przynajmniej tak się tłumacza ja im nie wchodziłam w kompetencje a prywatnie usg nie można zrobić
Widzę na grupach cukrzycowych dość często dziewczyny o tym piszą tzn o wywoływaniu porodu wcześniej. Rozumiem jeśli chodzi o dużą wagę, złe przepływy czy starzejace się łożysko, ale tak bez żadnej podstawy? Bo cukrzyca ciążowa? kurcze nie rozumiem. A w 32 tyg ile ważył wg USG?
 
Widzę na grupach cukrzycowych dość często dziewczyny o tym piszą tzn o wywoływaniu porodu wcześniej. Rozumiem jeśli chodzi o dużą wagę, złe przepływy czy starzejace się łożysko, ale tak bez żadnej podstawy? Bo cukrzyca ciążowa? kurcze nie rozumiem. A w 32 tyg ile ważył wg USG?
Kurczę nie pamietam 🙈 po ciąży mi siadło na pamięć i jak pamiętałam długo to teraz mi zanikło 😂 pewnie mam gdzieś w historiach rozmow, muszę sprawdzić
 
U mnie samą cukrzyca nie była wskazaniem do wywołania ani waga bo w 37/38tyg USG pokazywało ok 3000g i urodził się w 39+1 z wagą 3230, ale ja brałam bardzo duże dawki insuliny prawie 40j na noc i przez to tydzień przed planowanym tp położył mnie lekarz w szpitalu i zdecydowali o wywołaniu bo łożysko było w normie, ale już oznaki starzenia się wlasnie ze względu na insulinę były.
Powiem Ci że ja chciałam mieć wywoływany.bo dla mnie ost miesiąc to był koszmar,.lekarz ok miesiąc przed terminem na wizycie powiedział, że szyjka zgładzona i rozwarcie na pół palca i ja ten miesiąc chodziłam gotowa do porodu a nic się nie działo i już byłam jak tykająca bomba.
Choć następnym razem chciałabym poczekać na rozpoczęcie akcji, aby ból nie był zintensyfikowany przez wywołanie, ale nie wiem czy lekarze przy takich jednostkach insuliny by mi się na to zgodIli bo wszyscy twierdzili, że to dużo.
Nie wiedziałam, że byłaś na insulinie. Pamiętałam o cukrzycy. A czy z Kubusiem było wszystko ok po porodzie? Jakie były cukry? I jak było z cukrami u Ciebie po porodzie? Ja trzymam się diety jak na razie, ale te poranne pomiary są najgorsze, bo są pojedyncze dni kiedy skaczą. Po posiłkach super. Zostało ponad dwa miesiące, a mam nadzieję, że lekarz wybierze to co dla nas najlepsze 😉 Wolałabym, żeby poród sam się zaczął, ale to takie piękne marzenia ;)
 
Już tysiąc razy tutaj pisałam. Mam za sobą dwa rodzaje porodów. Zdecydowanie lepiej jest po porodzie sn. Z drugiej strony jeśli kobieta ma być głucha na prośby położnych, nie współpracować to niech wybierze co tam sobie życzy.
 
reklama
Do góry