reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ja wprowadzam już :)
Dziś też podałam mu dosłownie pół łyżeczki słoiczka HiPP marchew , na początku skrzywił się ale kolejne dwie już jadł i otwierał buźkę dalej ale dałam mu na razie tylko tak pół żeby sprawdzić, jutro też dam mu pół po paru dniach dam mu ziemniaczki z dynią
 
reklama
Dziś też podałam mu dosłownie pół łyżeczki słoiczka HiPP marchew , na początku skrzywił się ale kolejne dwie już jadł i otwierał buźkę dalej ale dałam mu na razie tylko tak pół żeby sprawdzić, jutro też dam mu pół po paru dniach dam mu ziemniaczki z dynią
mogę spytać dlaczego tak szybko? Ma już 17 tygodni tak?
 
dziewczyny a jak rozumiecie zdanie "jadłospis na 6mc życia"? gdy ma skończone 5 miesiecy czy 6 bo się gubię w tym...
Przyouszczam, ze to bez roznicy. Moze. Chodzi o np 5,5 miesiaca. Wg zalecen widelki do rozszerzania diety to jesli sie nie myle 18-26 tygodni ze wskazaniem, zeby jednak do 6go miesiaca poczekac. Wg mnie w 4 miesiacu to za wcZesnie, ale okolice 6go sa ok.
 
Ostatnia edycja:
mogę spytać dlaczego tak szybko? Ma już 17 tygodni tak?
Pewnie że możesz,dlaczego tak szybko, dlatego że z mojej ciekawości jak zareaguję na coś nowego np: może głupia odpowiedz , ale chciałam po prostu zobaczyć, pół łyżeczki to nie cały słoiczek żeby od razu dawać ;) Tak na prawdę rozszerzenie diety będzie po 4 miesiącu według zaleceń jak piszą, a będę z nim na kontroli u lekarza we wtorek więc zapytam też się pediatry o takie malutkie ilości np po pół i to raz dziennie chyba tragedii nie będzie :) Rodzinna mówiła ogólnie żeby od 5 zacząć dawać a to że dałam dziś dokładnie to tak jak wspomniałam z ciekawości
 
Nie rozumiem skąd ten pośpiech skoro pediatra mówił, że dawać od 5?
To nie żadnen pośpiech,będzie rozszerzenie diety od 4 miesiąca dziś było tylko spróbowanie czegoś innego jak ogólnie zareaguję na coś nowego.Tak pediatra mówiła że od 5 miesiąca, ale będę z małym na wizycie teraz we wtorek to się zapytam o takie pół łyżeczki czy tragedia będzie jak by dostawał.Za 2 tyg kończy 4 miesiące a to że dałam dziś odrobinkę a pediatra mówiła co innego to chyba tragedii aż wielkiej nie ma czy jest?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nooooo
Robiłam 6 zawszevi wszystkie takie same . Ale juz robie jak Ty od dawna hi . Różne smaczki i wieksza ilość.
A to robisz na jakimś rosolku czy gotujesz na wodzie warzywa i je poten miksujesz i do zamrażarki? Przyprawy normalnie dajesz? Przepraszam za glupie pytania ale juz sie przygotowuje powoli:)
 
Do góry