reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Czytam Wasze dywagacje i niesamowicie się cieszę,że w wielu z Was określenie "murzyn" budzi sprzeciw. Ale w szoku jestem,że taka dyskusja się nie rozwinęła gdy Magda użyła określenia niestety popularnego aczkolwiek niesamowicie obraźliwego dla hindusów - "ciapaty".
Ja to nazywam wybiórczą tolerancją, która jest powszechna. Wiem, że Magda nie jest rasistką, to oczywiste ale po prostu czasem używamy określeń niestosowanych.
Amen!

Cytuję Magdę:
...i jak mozna byc tolerancyjnym dla ivf, znaczy dla "dzieci z probowki" @a nie dla roznic w kolorze skory. A jak ktoras z nas jest czarna, zolta, ciapata, czy wlasnie zielona? Albo jej partner?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czytam Wasze dywagacje i niesamowicie się cieszę,że w wielu z Was określenie "murzyn" budzi sprzeciw. Ale w szoku jestem,że taka dyskusja się nie rozwinęła gdy Magda użyła określenia niestety popularnego aczkolwiek niesamowicie obraźliwego dla hindusów - "ciapaty".
Ja to nazywam wybiórczą tolerancją, która jest powszechna. Wiem, że Magda nie jest rasistką, to oczywiste ale po prostu czasem używamy określeń niestosowanych.
Amen!

Cytuję Magdę:
Nie tylko hindusow, ale tez ludzi pochodzacych z azji mniejszej, Czy azji zachodniej. Nie znalazlam okreslenia na wszystkie odcienie "opalonego" koloru skory, a to jest najbardziej ogolne, znasz inne - podziel sie. Zreszta, czarny, czy zolty tez ma negatywne konotcje w naszej kulturze, gdzie w wiekszosci jestesmy biali i tylko takie okreslenie koloru skory nie kojarzy sie zle.

Ja pracuje z ludzmi i roznych kolorach skory, roznych preferencjach seksualnych, roznych wynaniach i wrecz uwazam, ze roznorodnosc jest piekna.



Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie tylko hindusow, ale tez ludzi pochodzacych z azji mniejszej, Czy azji zachodniej. Nie znalazlam okreslenia na wszystkie odcienie "opalonego" koloru skory, a to jest najbardziej ogolne, znasz inne - podziel sie. Zreszta, czarny, czy zolty tez ma negatywne konotcje w naszej kulturze, gdzie w wiekszosci jestesmy biali i tylko takie okreslenie koloru skory nie kojarzy sie zle.

Ja pracuje z ludzmi i roznych kolorach skory, roznych preferencjach seksualnych, roznych wynaniach i wrecz uwazam, ze roznorodnosc jest piekna.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Brak stosownego określenia na różne odcienie skóry nie uprawnia do używania określeń uważanych za obraźliwe dla innych ludzi. Myślę,że jesteś jedną z bardziej tolerancyjnych osób na forum, chciałam pokazać,że KAŻDY z nas czasem używa określeń mniej odpowiednich i może tym kogoś urazić.
 
Oj baby baby (co też jest obraźliwe) chyba hormony dają o sobie znać... Każda z nas zrozumiała wypowiedź inaczej i chwała nam za to bo każda na szczęście jest inna...
Temat dotyczył "podmiany" probowek z "murzynami" a nie stricte koloru skóry... Co wogole jest dla mnie jakaś abstrakcja na forum o ciezarowkach po ivf. Skoro takie wątpliwości mają osoby które są w ciąży po ivf to co się dziwimy że społeczeństwo którego temat ivf nie dotyczy stygmatyzuje dzieci i sama idee ivf..

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
 
Myśle ze w tej kwestii nie. Ivf jest po to by mieć swoje własne dziecko. Przynajmniej dla mnie.
Nie tylko po to by miec własne dziecko, ale tez umozliwia parom ktore nie maja wlasnych zasobow by zarodek powstal.
Jeden lekarz powiedział do poki jest macica trzeba ja zaplodnic i trzeba korzystac nawet z dawstwa by miec szanse bycia mama. Ja wybralam adopcje zarodka dlatego ze chcialam poczuc jak to jest nosic dziecko w sobie i czuc ja buduje sie więź miedzy nami, skoro urodzilysmy sie z macica to dlaczego mamy zrezygnowac z jej funkcji, oczywiście nie mam problemu z adopcja dziecka bo takie dziecko tez potrzebuje milosci tylko jak juz los nas tak pokaral ze nie mamy wlasnych zasobow to chciala bym wykorzystac wszystko co jest sprawne w moim organizmie by miec dziecko. Jest wiele roznych przypadków i kazdy musi sie mierzyć z przeróżnymi decyzjami. Gratuluje ze tak szybko wam sie udalo i to dwa razy[emoji4].
 
Brak stosownego określenia na różne odcienie skóry nie uprawnia do używania określeń uważanych za obraźliwe dla innych ludzi. Myślę,że jesteś jedną z bardziej tolerancyjnych osób na forum, chciałam pokazać,że KAŻDY z nas czasem używa określeń mniej odpowiednich i może tym kogoś urazić.

W Polsce sa niestosowne, a tu gdzie zyje Czarnych nazywa sie Czarnymi, a Arabow Arabami i nikt nie ma z tym problemu.
Mowi sie tez do wszytskich na Ty i nikt sie nie obraza.
Moze trzeba nam wszytskim troche wiecej luzu...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A teraz pytanie z innej beczki... Czy mogę juz kupić detektor tetna czy jeszcze nie ma sensu bo nic nie wyłapie i czekać do 12 tc?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Moj mąż ma w uchu detektor[emoji23] ostatnio przylozyl ucho do brzucha by sie przywitac z maluchem i byl w szoku jak usluszal bijace serduszko, ja mowie "pewnie slyszysz moje" ale bylo slychac moje i dziecka oddzielnie, dziecka bilo rytmicznie i szybko a moje wolniej i głośniej. Nie zapomne twarzy meza jaki byl szczesliwy [emoji4]. Co do pytania to nie wiem kiedy mozna juz używać detektora bo nie mam w planach kupowac.
 
Do góry