reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Anulla mi tak mowili w szkole rodzenia ale czy to prawda to nie sprawdzalam, bo odrazu wiedziała ze bede szczepic na nfz. Ale powiem Ci ze to pierwsze wkłucie było najgorsze a pozostałych to juz chyba bardzo nie czuła bo była tak wystraszona tym pierwszym wiec jakbym miala ta platna to pewnie placzu byłoby tyle samo... Nie wiem jak z jakoscia czy te platne sa lepsze czy nie...
 
reklama
Bziumelka, też tak słyszałam że jak się zdecydujesz raz na płatną to kolejne też muszą takie być.
Zosia przy pierwszym wkłuciu nie płakała tak mocno najgorzej po tych w udo bo już była zła i nerwowa. Chwila płaczu ale to dla ich dobra przecież...
 
Anulla ze szczepieniami to nie jest chamstwo, zle zrozumialas. Np gdy szczepionke trzeba podac trzy razy w odstepach czasowych to trzeba podac ta sama a nie raz jedna a dwa razy inna. Tak wiec jak zdecydujesz sie na 5 w 1 to nie mozesz nastepnym razem wziac 3 w 1.
 
Podpisalismy dzisiaj umowe z pbkm, zdecydowalismy sie na wariant blekitny bo podobno przy cesarce zloty nie ma sensu. Dostalismy rabat tak wiec nie wyszlo az tak drogo. Kolejny wielki pakunek do zabrania do szpitala, jeszcze troche a ciezarowka bedzie trzeba jechac ;)
 
Kasik ja tez mam błekitny:) tylko zastanawiam sie skad oni wiedza co maja pobrac trzeba im to chyba powiedziec przed??
 
Kasik, ja jeszcze nie zagłębiałam się w szczepienia. Myślałam po prostu że wezmę 5w1 za którą zapłacę, a przy powtarzaniu już myślałam, że się nie daje znowu wszystkiego tylko część i to byłoby na nfz. A jeśli trzeba wszystko powtarzać, to już rozumiem.

edit. dziewczyny z tymi szczepionkami jest tak, że 5w, czy 6w1 mają jakąś tam swoją cenę i do tego mam jeszcze doliczyć koszt jakbym chciała zaszczepić na meningokoki, pneumokoki i rotawirusy? czyli np cena 5w1 + te 3 ostatnie?
 
Ostatnia edycja:
Anulla tak jak napisalas, 5 w 1 czy 6 w 1 plus meningokoki, pneumokoki i rotawirusy. Jak decydujemy sie na wszystko to koszt ponad 3 tys ale rozlozony w czasie. Mnie nurtuje szczepionka meningokoki bo jak zdecydujemy podac po 8 tz grupe C to juz nie mozna podac w 13/14 mz grupy ACWY a ja bym chyba chciala bo mozliwe, ze bedziemy podrozowac poza europe.
 
Czuję się głupia jeśli chodzi o szczepionki. Mam jeszcze trochę czasu, żeby to przemyśleć, ale na razie to w mojej głowie jest mętlik. I tak samo z wyborem szpitala :-[
 
reklama
Do góry