reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Oktavi u mnie to napewno szybko nie pojdzie... Wczoraj było tak tylko przez 30 minut i tylko w tej szyjce. Dzisiaj juz nie mam, chociaz czuję ze tam jest wszystko takie ukrwione i drazliwe... Kłuje od czasu do czasu. Brzuch mam twardy, ciezki i napiety i co godzine poczuję mocniejsze napiecie trwajace kilka sekund, moze to skurcze a może to mała bo ma bardzo mało miejsca... Nie wiem ciezko mi to okreslic, no i mam wilgotno i czuję że cos mi leci ale na wkladce nie ma jakos bardzo duzo chociaz jest wydzielina, czop mi nie odpadł.

W ogóle całe 8,5 miesiąca ciąży czułam się super a teraz dramat, brzuch wygląda okropnie, zrobił się duży, nieforemny, jest nisko i powyciagał się na boki... Ech, byle już urodzić.
 
reklama
Oktavi to już niedługo przytulisz kruszynkę, ale fajnie:)
No i rzeczywiście stycznióweczki zaczynają się powoli rozpakowywać i niedługo będziecie się chwalić swoimi maluszkami:) Trochę Wam już zazdroszczę, bo chciałabym żeby już był koniec kwietnia i być już spokojna że niunia jest już bezpieczna w razie czego i nie martwić się o donoszenie ciąży.
Olusia dobrze, że maluszki zdrowe. Leż i odpoczywaj:) A na czczo cukier rzeczywiście masz dosyć wysoki. Ja jakiś czas temu mierzyłam na czczo glukozę to miałam 82. No ale to pewnie już nie ma znaczenia i liczy się w konkretnym tc.
 
Hej dziewczyny
dawno nie zaglądałam, jakoś zabrakło mi weny w zasadzie na cokolwiek. Dużo leżenia i brak sił.

Ale widzę, że dużo się dzieje na forum :tak:

Sylkaa gratulacje dla mamy i trzymam kciuki za małego Kubusia. Silny z niego chopczyk :tak:

Solenizantkom życzę wszystkiego dobrego i spokojnych porodów :-)

No i szykują się kolejne mamy do porodu :-) dziewczyny trzymam kciuki


Witam nowe mamusie na forum :)

Kasik śliczne mebelki wybrałaś do pokoju


Olusia, Montana wypoczywajcie dużo. Super, że z dzieciaczkami jest dobrze :tak:

Genna cieszę się, ż przygotowania tak ostro ruszyły u Ciebie i prawie wszystko jest gotowe. A wózek prawdopodobnie kupiłaś od mojej koleżanki :-)

Wczoraj miałam usg połówkowe, wszystko jest ok, mały waży 430 gr i nadal jest chłopakiem (trzy razy pokazał :-D ). Witam też w klubie mamusiek z łożyskiem brzeżnie przodującym (Anulla :-( ) bo póki co takie u mnie jest. Aczkolwiek jest lepiej niż msc temu bo wtedy szyjka była całkowicie zasłonięta więc trochę się podniosło. Mam jeszcze 9 tyg na podniesienie. Bardzo chciałabym rodzić naturalnie. Poza tym sama szyjka ma 5,37 cm. Umówiłam się też na to badanie kolposkopowe, sprawdza mi tego polipa nieszczęsnego. Na glukozę idę 27 stycznia blee
Powoli zbieram wyprawkę, w dniach kiedy mam siłę to jadę do sklepu. Ciuszków mam już całkiem sporo. Ostatecznie podjęłam decyzję co do wózka, wczoraj byłam obejrzeć i bardzo mi się podoba. Jutro lub w czwartek zamawiam łóżeczko.
 
Aisa, super, że z synkiem wszystko ok i mam nadzieję, że te łożysko się podniesie. Ja mam za 4 tyg wizytę i mam nadzieję, że będzie lepiej. Póki co to dużo leżę. Mam nadzieję, że łożysko się podniesie, bo inaczej nie wiem co będzie, bo jestem przez cały tydzień sama i nie poradzę sobie w przypadku nakazu leżenia, albo szpital wtedy wchodzi w grę, czego bym nie chciała. :-(
Nie idziesz za szybko na glukozę? Ja idę 2 lutego, tj w skończonym 24tc i wtedy zacznę 25tc.

Na jaki wózek się zdecydowaliście? My już mamy rozłożone łóżeczko i postanowiłam przez to łożysko szybciej przyszykować wyprawkę, ale zobaczymy jak to wyjdzie.
 
Gin mówiła mi, że glukoza między 24 a 28 tc jest do zrobienia. Dała mi skierowanie na kolejną wizytę na morfologię, mocz i krzywą cukrową a na wizytę kazała przyjść 28 stycznia. To będzie mój 23t1d czyli w sumie już 24 tc. sama teraz nie jestem pewna.

Wózek wybrałam polskiej firmy Adbor model Marsel Classic

Anulla, Lisska czujecie już skurcze braxtona hicksa?. Ja od ok tygodnia odczuwam takie kilkunasto sekundowe twardnienienie brzucha ale najczęściej po prawej stronie. Dr mówiła, że tak może być.
 
Aisa, super, że z synkiem wszystko ok i mam nadzieję, że te łożysko się podniesie:tak:


Dziewczyny nie rozumiem tego bo u mamy jak robila cukier pisze poziom cukru i normy... ze dla czlowieka zdrowego do 110 a dla kobiet w ciazy do 99... no ale tak czy siak mam podwyzszony... dzwonilam do gina ale nie odbieral tel... wiec pewnie oddzwoni w wolnej chwili...
1zIggET8dLQXapoHBAA7
a wizyte mam dopiero 26 stycznia....tak czy siak czekam na tel i pewnie umowi sie zemna wczesniej na wizyte...

Normalnie zalamka.... dosc ze przez praktycznie 4 miesiace prawie nic nie jadlam, albo kaszki, kiedy moglam sobie pozwolic zeby pojesc w koncu to teraz mozliwe ze czeka mnie dieta... loooo matko.... masakra...
IEII9KXBQxSRVcJBCPSHIIAsyIbJmQCkDIEHFHjF8AMU9UHwQwzFUaLMBLPTwZ8AcaHSAQAYTqOOLCip8IU05CbyzQSyDVPfMCANk0wEdmYSxix3MJAPNN80gwA44ZEBy1UA64ECKN0h8kkAGogjhpyjAuIHOH9MQgAMEBU2BQyirNNBAEkkAISmklNYQByUH6VBARZxKVACiAwUEADs=


p.s a jest to mozliwe ze moge miec taki cukier na czczo bo ostatnio duzo slodkiego jadlam?


Kotuska no jak najbardziej musze sie skontaktowac z lekarzem, ale nie odbiera poki co telefonow...moze ma robote...


Widze ze styczniowki powoli sie szykuja na godzine "zero" trzymam juz kciuki !!:tak:
 
A to mój śpioch mały. Strasznie wtulony w macicę. Nie był zadowolony, że pani dr przerywała mu sen więc się buntował i kopał :-)
 

Załączniki

  • 1421157073206.jpg
    1421157073206.jpg
    13,4 KB · Wyświetleń: 46
ja też będę robić jak zacznę 25tc. Ale nie tak, że jak jest 24 i kilka dni to już 25tc, tylko jak będzie 25tc lub 25tydzień i 1 dzień.

lisska, kiedyś zamawiałaś coś co kupiła Infinity - to był otulaczek, czy rożek czy coś w tym stylu, masz może jeszcze linka do tego? Albo powiedz jak to się nazywa :)

Ciekawe co u Infinity. Pewnie córeczka pochłania cały jej czas :tak:

Aisa, no nie wiem, mi lekarz powiedział chyba coś innego. Bo muszę mieć koniecznie skończony 24tc i nie taki z zaokrąglenia i specjalnie tak ustawił wizytę, żebym zrobiła 2 dni wcześniej badanie. Czasami czuję twardnienie brzucha i nie wiedziałam o co chodzi, a to te skurcze? Czułam to przeważnie wieczorem, ale narazie nie zdarza się to często. Śpioch Twój tak jak moja - bardzo była wtulona w ścianę macicy i nie dało się zobaczyć twarzy. Ale ja nie miałam zdjęcia 3D. Muszę zapytać o takie na kolejnej wizycie. A dzieci nie lubią usg i jeżdżenia po brzuchu i moja też kopała podczas badania.

Olusia, ja się nie znam aż tak na tych normach, wiem, że u mnie w laboratorium była norma do 99, tak jak piszesz. Ale jeśli byłaś na czczo to chyba jest wynik miarodajny. Nie wiem sama i nie podpowiem nic. Ale w sumie masz tylko trochę zawyżony wynik na czczo reszta mieści się w normie, to pewnie nie będziesz na ścisłej diecie, tylko może wystarczy odstawić słodycze :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Anulla28, otulacze nazywaja sie gro swaddle, na allegro sa czasem licytacje tych originalnych

Aisa79, nie mam tych skurczów o których piszesz . Za to juz wyraźnie czuje ruchy ale brzuch mam malutki w porównaniu z tobą a mam termin wcześniej niz Ty :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry