reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
As - trzymam kciuki bardzo bardzo mocno !!!!!!!!
aga_cin - cudowna kruszynka !!!!
dziewczyny czy ktoras z Was slyszala o kobietach ktore modla sie do swietego Dominika?
wczoraj Drzyzga w rozmowach w toku
miala takie kobitki ktore twierdzily ze to im pomoglo zajsc i donosic ciaze , nosi sie jakis pasek z modlitwa chyba na brzuchu
ja to z wiarem jestem na bakier ale jezeli nie zaszkodzi to czemu nie..

Witaj!

Ja jestem wierząca, więc może coś podpowiem:) Jest taki pasek. Nie nosiłam, ale wielu osobom pomógł św. Dominik, nawet bezpłodnym. Dzieje się mnóstwo cudów za jego przyczyną, jest patronem kobiet przed i w ciąży... Jest to tasiemka z napisem, do tego siostry Dominikanki przesyłają nowennę do odmawiania. Mam telefon- siostry są bardzo sympatyczne, dzwonisz, prosisz o paseczek, a siostra wpisuje Cię jednocześnie do zakonnej modlitwy. Przesyłka przychodzi po 4- 5 dniach- siostry są naprawdę solidne. Można wysłać ofiarę, ale siostry tego nie oczekują, nawet nie przesyłają nr konta, tylko ten paseczek i tekst modlitwy. Jakbyście chciały, Dziewczynki, to mam telefon:)
 
Po pierwsze Gosiulku to w którym tygodniu jest twoja siostra, a po drugie rozumiem,że miała robione teraz to USG prenatralne???
Napisałaś,że według pomiaru lekarza, przeziorność ciemieniowo siedzeniowa, bo tak to chyba się nazywa wynosi 2,5 mm a to mieści się w normie. Powyżej podałam pomiary powyżej 2,5mm które mogły by wskazywać na jakąś wadę genetyczną. Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, ale takie pomiary znalazłam na usg szwagierki,która niedawno miała robione...i w necie poszperałam...trzymam kciuki,będzie dobrze...niech się poradzi jeszcze jednego lekarza znim wykończy się dziewcze z przerażenia. Wiem,że taka informacja jest straszna,ale jeszcze niczego nie przesądza.Buziaki
 
Ja dziś wysłałam maila z prośbą o pasek do sióstr dominikanek, nikt nie odpisał ale czekam może w następnym tygodniu pasek , medalik i modlitwa przyjdą !!!!! dużo czytałam na ten temat nawet,i dużo kobiet zaznało cudu i zaszły i urodzłiy zdrowe dzieci !!!!!!! Ja jestem wierząca wiec wierze ze modlitwa do sw Dominika mi pomoże !!!!!!!!!!!!
 
Paska nie trzeba zawsze nosić można w zamian nosić medalik.Razem z modlitwą i paskiem siostry przysyłają też medalik.
Gosiulek tu masz linka jak chcesz więcej poczytac na ten temat: http://www.grodek.mniszki.dominikanie.pl/dominik/dominik_pasek.html
Ilonko mi siostry nie odpisały po 4 dniach dostałam przesyłkę z klasztoru.
 
Ostatnia edycja:
(012) 422-79-25 to jest nr do Sióstr Dominikanek- podajesz imię i nazwisko swoje lub osoby, której to wsparcie jest potrzebne- siostry zapisują, wpisują do swoich modlitw i natychmiast wysyłają pasek...

Adres od razu podajesz, siostry są naprawdę miłe:-)
 
Według Nicolaidesa pomiar należy wykonywać z uwzględnieniem poniższych zaleceń:
  • CRL powinien wynosić 45–84 mm
  • optymalny wiek ciążowy do wykonania badania to 11-13+6 tygodni.
  • niekiedy wynik łatwiej otrzymać w USG przezpochwowym
  • istotne jest uzyskanie dobrego obrazu strzałkowego płodu
  • płód powinien zajmować 3/4 pola, odległość między znacznikami powinna być jak najmniejsza i nie przekraczać 0,1 mm
  • należy rozróżnić skórę płodu i owodnię
  • największy wymiar NT (między skórą a miękkimi tkankami nad kręgosłupem szyjnym) powinien być zmierzony kilkakrotnie, a obraz z USG powinno się zarchiwizować
  • płód powinien znajdować się w swobodnym ułożeniu, przygięciowe lub odgięciowe ułożenie główki może fałszować wynik badania
  • w 5-10% przypadków pępowina może owijać się wokół szyi płodu i przyczyniać się do nieprawidłowo wykonanego pomiaru NT.
Gosiulku udało misię znaleść jeszcze coś takiego,może to coś pomoże...będzie dobrze:*
 
reklama
Ja dostałam sam pasek, bez medalika. Noszę go delikatnie przewiązany przez brzuch. I każdego dnia polecam w modlitwie moje dziecko.Mam nadzieję, że św. Dominik będzie strzegł moje maleństwo, bo coś czuję, że bez wstawiennictwa z góry będzie ciężko...Powiem Wam, że choć od mojej straty minął rok i sądziłam, że psychicznie jestem gotowa, odkąd się dowiedziałam o ciąży stresuję się nieustannie...
Gosiulek - mam nadzieję, że to tylko lekarska zapobiegliwość i wszystko będzie dobrze.
 
Do góry