reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczynki przepraszam, że ja dzisiaj tak tylko o sobie ale martwię się bardzo a już wam mówię dlaczego. Dzisiaj mam 3 dzień @, który zawsze początkował jej koniec, czyli bardzo słabe krwawienie i zero bólu. A dzisiaj rano miałam silne skurcze, a po niech zaczęło lecieć jak z kranu, a jak poszłam do toalety to na papierze był wielki skrzep. Zdarzają mi się czasami malutkie skrzepy, ale ten był wielki. Jak myślicie co to mogło być??? Czy to normalne??? Cały dzień o tym myślę.
 
reklama
Witam Was dziewczęta...nie pisałam przez pare dni i już ciężko mi nadrobić...ale witam i tulam mocno wszystkie nowe aniłkowe mamunie
[*] dla waszych kruszynek...wieczór panieński udał się wyśmienicie byłam o 5 rano w domu, normalnie pobiłam rekord swojej młodości...było cudownie, pełne szaleństwo...jednak dzisiaj dopadła mnie straszna handra, jest mi takżle...w niedziele dostałam wkońcu @, normalnie 55 dni na nią czekałam, wylatują ze mnie takie cuda,że szok.Zaczęłam brać te hormony i teraz już wiem,że każda miesiączka będzie przychodzić jak w zegarku.Lekarz zlecił zbadać jeszcze raz tarczyce,bo w tym widzi mój problem. Jest tak ponuro, igulinek pojechał na wczasy z dziadkami,mąż w trase więc sama siedze i chlipie w domku. Myślałam dzisiaj o moim aniołeczku, jakiej był płci i czy dobrze mu tam w chmurkach u babci i dziadka...mam wielkiego doła,bo dzisiaj mija dokładnie 4 miesiąceodkąd się rozstaliśmy z fasolką...wiecie co mi synek powiedział przed wyjazdem:mamusiu czy jak wróce z wczasów do będziesz już miała fasolke w brzuchu, bo ja już się doczekać nie mogę...mój kochany synuś,jak ja go kocham,moje słoneczko...widzę,że Wojtek też cały chodi struty,że musimy czekać,że muszę się podleczyć i dopiero zacząć coś działać.Trzymam za Was moje kochane kciuki,modlę się o Was i mam nadzieje,że wkrótce u każdej będzie mknący suwaczek...Dziękuje,że jesteście, bo bez Was to wszystko byłoby bardziej przytłaczające i ciężze do zniesienia...buziam mocno
 
Agniesia- tulę cieplutko, wiem ,że to bardzo boli,ale z czasem będzie lepiej:tak: trzymam kciuki za Ciebie ,żeby za kolejnym podejściem wszystko się udało, pięknie Ci synek powiedział.
Igusiad- ja miałam wielkie skrzepy przy poronieniu, ale teraz czasem też się trafi coś większego mówiłam o tym śp.ginkowi i powiedział ,że czasem jakiś krwiaczek się tam urwie, swoją drogą ciekawe skąd się krwiaki biorą tam:eek:
.
Ja już pogarnęłam zjadłam obiadek i czekam na M zabrał mnie w czasie pracy na wycieczkę (jest kierowcą) fajnie było , odstawił mnie do domu i powiedział ,że zaraz będzie jak się rozładuje.
Ilonko1990- ja cały czas mocno trzymam za Ciebie kciuki &&&&&&&&, a przypomnij kiedy masz kolejną wizytę?
As- trzymam mocno kciuki&&&&&&&&&
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hello !!!
jestem i ja ...
magicworld i mycha - witajcie u nas
ewelinaK125 - moje córki nie wiedzą o naszych planach , powiem później
zjola , u mnie owulka powinna być 13-15 październik

agacina , ale fajny ludzik!!! bibianka - kup kota i już ! zobaczy to pokocha:) na onecie był niedawno artykuł
Gdy dziecko jest zastępstwem, czyli smutny los tego „drugiego” - Małe dziecko (1-5) - Mam dziecko - Onet Dziecko
poczytajcie sobie kobietki

AS trzymam &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Lilijanna , ja poluje na raka lub lwa :) może być panna
 
Ostatnia edycja:
Kobetka dziękuje za miłe słowa
Czarna czytałam już kiedyś ten artykuł na onecie, jest mocny ale prawdziwy.Niestety czasami stratą jednego dziecka rekompesuje się drugim,ale to nie lekarstwo,to nie daje ulgi takiej na jaką Ci rodzice liczą...to krzywda tych dzieci z którą walczą całe nie raz zycie.Do końca nigdy nie mogą być sobą,bomuszą byc tym dzieckiem,którego nie ma i już nie będzie,cierpią i zatracają swoją indywidualnośc,osobowość.Nie wiem co może uleczyć taki stan rzeczy,być może jakaś terapia dla tych rodzin,może powinni sami z niej skorzystać zanim poczęli drugie dziecko...Mój synek jest dla mnie całym światem,całym życiem wszystkim co mam.Walczyłam już o jego życie,o zdrowie i wiem jak zachowuje się lwica gdy broni swoje młode, zrobi dosłownie wszystko!!!A tak na rozweselenie to dzonił przed chwilą mój teść i opowiadał jak misio się dzisiaj świetnie bawił na basenach, oczywiście zagnał dziadka na najgłębszy basen,gdzie delikatnie się podtopił,dziadek go wziął na ręce a mój mistrz pływania mówi:Życie jest piękne;)))))))))))))))mój mały wariat,już tęsknie za nim jak nie wiem...buziaczki perełki:*******
 
Magicworld- witaj światełko dla Twojego Aniołka (*) zostań z nami.
Mycha- witaj zapalam światełko dla Aniołka(*)pisz z nami koniecznie.

To forum jest jak terapia można tu znaleźć wsparcie i zrozumienie , pomoc taką jakiej możemy udzielić, polecam wątek "badania po poronieniu" warto zrobić kilka podstawowych badań zbadać poziom tsh, ft3,ft4 zrobić badanie na toksoplazmozę , cytomegalię, wymazy na chlamydię, mykoplasmę, ureoplasmę, ja zrobiłam wymazy i wykryto u mnie ureoplasme , a ostatnio jeszcze niedoczynność tarczycy na podstawie badań wcześniej wymienionych, czyli tsh , ft3,ft4.
 
Dziewczyny które mają dzieci..RATUNKU
Moja siostra właśnie wyszła od lekarza. Przezierność karkowa 2,5.Wysłał ją na genetyczne badania.
Co Wy na to? Jak u Waszych dzieciaczków była?
 
gosiulek , trochę dużo ale nie musi to być ZD , poszukam zaraz jakichś norm

Najbardziej miarodajne badanie między 11-14tc , jego norma jest uzależniona od wymiaru CRL , jednak nie powinna przekraczać 2,5mm.

Jednak i z takim wynikiem i wyższym rodzą się zdrowe dzieci.
Mimo wszystko współczuje stresu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pomiar NT jest najbardziej miarodajny między 11. a 14. tygodniem ciąży. Norma NT, określona dla danej populacji, obejmuje wartości do 95 percentyla i jest uzależniona od wymiaru ciemieniowo-siedzeniowego (CRL); w praktyce NT nie powinno przekraczać 2,5 mm. NT jest wprost proporcjonalne do ryzyka wystąpienia trisomii u płodu:
  • NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka
  • NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka
  • NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka
  • NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka
Gosiulka do 2,5 jest norma,więc lekarz pewnie dla pewności chce to zrobić. Spokój i jeszce raz spokój.A jak bardzo się niepokoi niech pójdzie do innego lekarza dla pewności i spokoju. Ja bym chyba tak zrobiła. Powodzdenia i buziaki
 
Do góry