reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja szczerze pisząc nie bardzo wiem jak po farmakologii mam liczyć swój cykl.. Krwawienie po przyjęciu tabletek zaczęło się 5.05 wieczorem a skończyło 17.05. Kazano mi po prostu czekać do @ i wtedy zacząć liczyć nowy cykl 🤷🏼‍♀️. Moje miesiączki były typowe 28-30 dniowe.
Ja dostałam bóli 3 maja, 7 maja miałam łyżeczkowanie. Liczyłam, że jestem przed miesiączka, ale wczoraj miałam ból owulacyjny i straszne wzdęcie (zawsze tak mam podczas owulacji) i domniemywam, że to była owulacja. Teraz mam stracha, bo przed miesiączka pozwoliłam sobie na chwilę szaleństwa, a tu na drugi dzień owulacja. Więc liczę, że wszystko się przesunęło. Okaże się w ciągu kilku następnych dni...
 
reklama
Koniecznie zrób Ana3. Ja miałam Ana dodatnie 1:100 więc malutko ale Ana3 już mi wyszły dodatnie na 2 plusy przeciwciała SSB i dostałam steryd na to i plaquenil lek przeciwzapalny żeby wyciszyć organizm. Wczesniej puste jajo i 3 biochemy a teraz na lekach zaczynam 8 tydzień.
 
Koniecznie zrób Ana3. Ja miałam Ana dodatnie 1:100 więc malutko ale Ana3 już mi wyszły dodatnie na 2 plusy przeciwciała SSB i dostałam steryd na to i plaquenil lek przeciwzapalny żeby wyciszyć organizm. Wczesniej puste jajo i 3 biochemy a teraz na lekach zaczynam 8 tydzień.
dobrze że to zbadalas, bo SSB niefajne jest w ciąży. Wiesz, że powinnaś teraz byc pod lepsza opieką w czasie połówkowych, tzn. być może od razu rozszerzyć je o echo serca plodu? Osobiście uważam,że to się powinno należeć na NFZ...
 
dobrze że to zbadalas, bo SSB niefajne jest w ciąży. Wiesz, że powinnaś teraz byc pod lepsza opieką w czasie połówkowych, tzn. być może od razu rozszerzyć je o echo serca plodu? Osobiście uważam,że to się powinno należeć na NFZ...
Niestety więcej o tych przeciwciałach SSB powiedział mi reumatolog i immunolog niż ginekolog ale wiem że powinno się robić echo Płodu ale szczerze myślałam że to na późniejszym etapie.
 
Koniecznie zrób Ana3. Ja miałam Ana dodatnie 1:100 więc malutko ale Ana3 już mi wyszły dodatnie na 2 plusy przeciwciała SSB i dostałam steryd na to i plaquenil lek przeciwzapalny żeby wyciszyć organizm. Wczesniej puste jajo i 3 biochemy a teraz na lekach zaczynam 8 tydzień.
Ok, zrobię ANA3 a potem... reumatolog? Ginekolog? Rozumiem, że ANA może mieć istotny wpływ na poronienia?
 
Ok, zrobię ANA3 a potem... reumatolog? Ginekolog? Rozumiem, że ANA może mieć istotny wpływ na poronienia?
Ja byłam u 2 reumatologow. Jeden nie widział problemu i bez objawów reumatologicznych nie widział wskazań do leczenia. A drugi znał angielskie publikacje na temat ssb w ciąży i leki zalecił. Potem immunolog potwierdził ze dobrze ze biorę leki.
Spokojnie nie zawsze Ana3 wychodzi dodatnie nawet jak się ma dodatnie Ana1.
 
Ja dostałam bóli 3 maja, 7 maja miałam łyżeczkowanie. Liczyłam, że jestem przed miesiączka, ale wczoraj miałam ból owulacyjny i straszne wzdęcie (zawsze tak mam podczas owulacji) i domniemywam, że to była owulacja. Teraz mam stracha, bo przed miesiączka pozwoliłam sobie na chwilę szaleństwa, a tu na drugi dzień owulacja. Więc liczę, że wszystko się przesunęło. Okaże się w ciągu kilku następnych dni...
Ja mogłam mieć owulację, ale nie dam sobie ręki uciąć 🙈 też bolał mnie brzuch i kłuło w boku a wczoraj miałam dość ciemne kreski na teście owulacyjnym, kilka h później zrobiłam go ponownie i było już słabiej. Dzisiaj jest znów słabsza kreska. Nie zabezpieczaliśmy się też przez ostatnie dwa dni 🫣…ale kto wie, czekam na @ a na razie mam po prostu beżowe plamienie 🤔
 
Ja mogłam mieć owulację, ale nie dam sobie ręki uciąć 🙈 też bolał mnie brzuch i kłuło w boku a wczoraj miałam dość ciemne kreski na teście owulacyjnym, kilka h później zrobiłam go ponownie i było już słabiej. Dzisiaj jest znów słabsza kreska. Nie zabezpieczaliśmy się też przez ostatnie dwa dni 🫣…ale kto wie, czekam na @ a na razie mam po prostu beżowe plamienie 🤔
Jeśli faza lutealna trwa około 14 dni to liczę, że miesiączka powinna przyjść około 9 czerwca. To czekamy razem 🤗😉
 
Hej, Czy któraś z Was brała Dostinex przy niskim FSH? Dostałam od ginekolozki. Czy staralyscie się też w trakcie przyjmowania leku? Jakieś niepożądane reakcje? Dzięki.
 
reklama
Do góry