reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
O kurde super wynik, a jak ze skórą sobie poradziłaś?

Chodzę na różne zabiegi. A to jakieś masaże, a to kriopoliza - generalnie testuję wszystko co się da i co teoretycznie ma pomóc :D Szału nie ma więc pewnie i tak skończy się plastyką, szczególnie ramion. Może też nie ma u mnie takiej tragedii bo ja zaczęłam się odchudzać jak miałam 28 lat więc pewnie też inaczej jak ktoś jest po 30stce czy po 40stce
 
Zerkniecie też na badanie nasienia mojego męża? Warto robić to dokładniejsze badanie fragmentacji dna plemników? Ten rok nas przeczołgał... Puste jajo i 2 ciąże biochemiczne a domyślam się że nawet może i 3 ale jedna niepotwierdzona..
Mój mąż ma dobre wyniki nasienia a fragmentacja dna była na granicy 30% teraz trochę poprawił i jest 23% też zachodzę w ciążę bez problemu tylko nie mogę donosić, kończą się one na przełomie 8/9 tygodnia. Lekarze mówią, że u nas to raczej nie jest przyczyna. A może warto u Was to zbadać.
 
@olka11135 A uchylisz tajemnicy nam tutaj jak Ci się to udało? Ja powinnam zgubić z 10kg. BMI już krzyczy, że mam nadwagę... Obecnie waga pokazuje mi 72kg, a max dla mojego wzrostu to bodajże 66kg...

Przeszłam na weganizm i dietę bez glutenu
Było mi o tyle łatwiej, że mój mąż jest weganinem od kilkunastu lat, a ja też jakiś czas już byłam wegetarianką
 
Dziewczyny ja akurat wracam od genetyka. I mam takie mieszane odczucia wam powiem. Powiedziała że tę moje mutacje hetero to pikuś i że ma je 60% osób. Zanegowała zdanie mojego gina bo powiedziała, że o ile acard od pozytywnego testu ok to przy tych mutacjach heparyna jest zbędna, tym bardziej, że wyglada na to, że na żadną ciążę te mutacje nie wpłynęły. Teraz przed staraniami i podczas ciąży kazała mi już brać ten prena*len uno(nie wiem czy dobrze pisze) i nic poza tym. Co pół roku badać homocysteine choć powiedziała że ten wynik (8,3) jest dobry, ale unikać mięsa a więcej warzyw jeść. Mówiłam jej że mnie nogi bolały po szczepieniu na covid to powiedziała że przed kolejną dawką tydzień przed i miesiąc po brać zapobiegawczo acard.
Powiedziała też że może nam lekarz rodzinny wystawić skierowanie do poradni genetycznej i żeby przyjechać do nich to za darmo n zrobią badania kariotypow bo po drugim poronieniu można zrobić na NFZ. Ale powiem wam, że trzech ginow mi powiedzielo że skoro już mam zdrowe dziecko i poprzednie badania prenatalne też były ok to nie ma sensu robić tych badań. I też nie wiem czy chce mi się teraz tym zajmować, no zastanowię się.
Jeszcze mi powiedziała że wszyscy teraz te badania na trombofilie robią a stanowisko polskiego towarzystwa ginekologicznego jest takie, że te badania nic nie wnoszą 🤷
Także no mieszane uczucia
Ja też mam hetero I mój ginekolog tez powiedzial, że to nie ma większego wpływu.
 
reklama
Do góry