reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja też muszę sobie zrobić badania odnośnie glukozy i insuliny. A czy to możliwe, żeby mieć z tym jakis problem ważąc 52 kg ?? Cały czas mam taką właśnie wagę, wiem może głupie pytanie :/
 
reklama
Ja na diecie wege, bez glutenu i z niskim IG schudłam z ok. 110kg do 49 przy 161cm
Z tym, że ja nie mam IO, ani cukrzycy. Mój mąż ma pierwszego typu.

I powiem wam, że on jako cukrzyk od dziecka jest w szoku co się teraz dzieje w tym temacie ciężarnych. Za moich ciąż (2011 i 2015 rok) te normy były dużo, dużo wyższe. Ja pierwszą ciąże zaczynałam z plus 90kg i nikt mi nie powiedział, ani jednego złego słowa w tej ciąży, dziecko było z tych dużych, nadal jest. I też nikt, nic że to moja wina. Jak mężowi przeczytałam Twój post @KatJak to aż przeklną, według niego obecne normy to gruba przesada. A jeszcze dodam, że sam urodził się 4400g :D jego brat 4800g (i ten brat nie ma cukrzycy więc to nie wina tego)
Gratuluję wyniku , że aż tyle schudłas :) dzięki za te słowa.
A powiedz jak Ty się teraz czujesz ? Czy coś się dzieje ?
Ja też muszę sobie zrobić badania odnośnie glukozy i insuliny. A czy to możliwe, żeby mieć z tym jakis problem ważąc 52 kg ?? Cały czas mam taką właśnie wagę, wiem może głupie pytanie :/
Myślę że nie ma to aż takiego znaczenia. Ja też jestem w niedowadze, nikt by nie powiedział że mam Hashimoto i IO a jednak wyniki mówią co innego. Nigdy nie miałam problemów z wagą, jadłam co chciałam i nawet nie tyłam. I żyło mi się super a teraz ciągle ograniczenia, wyrzeczenia, ćwiczenia. Ale mimo diagnozy u mnie tych chorób z wagą nie mam problemu.
 
Ja też muszę sobie zrobić badania odnośnie glukozy i insuliny. A czy to możliwe, żeby mieć z tym jakis problem ważąc 52 kg ?? Cały czas mam taką właśnie wagę, wiem może głupie pytanie :/

Możliwe. Szczuple osoby też mają io/hiperinsulinemie itp. to mit, że tylko osoby z nadwagą mają problemy z cukrami i insulina.
 
Możliwe. Szczuple osoby też mają io/hiperinsulinemie itp. to mit, że tylko osoby z nadwagą mają problemy z cukrami i insulina.
To już po nowym roku robie te badania ;) doszedł mi niestety jeszcze jeden problem
( jakbym ich miała mało), w tamtym tygodniu zaliczyłam taką glebę, że szok...okazało się, że sobie coś uszkodzilam w kręgosłupie w odcinku lędzwiowym :( ledwo co chodzę, schylanie się powoduje ogromny ból...więc doszedł jeszcze do listy lekarzy neurolog..niech ten rok się już skończy :p
 
A ja uważam, że takie teksty powinno się zgłaszać do NFZ. Inaczej nic się nie zmieni
Nie wiem czy to coś da. Mój tata dzwonił do NFZ i zgłaszał że nie odbierają telefonów i nie przyjmują pacjentów, ponad to lekarz też mi powiedział : w pana w wieku to już pana nie opłaca się leczyć i może być tylko gorzej. Nic nie zrobili. Ten lekarz teraz jest kierownikiem przychodni. Także szkoda sobie strzepic nerwy
 
Ja też muszę sobie zrobić badania odnośnie glukozy i insuliny. A czy to możliwe, żeby mieć z tym jakis problem ważąc 52 kg ?? Cały czas mam taką właśnie wagę, wiem może głupie pytanie :/
Ja tez robiłam te badania na zasadzie - na pewno będzie wszytsko pięknie bo jestem szczupła, a jem sporo, kiedy chce i co chce. A jednak wyniki wyglądają podejrzanie, ja po nowym roku pójdę je dopiero skonsultować do diabetologa, ale od dziewczyn dostałam sygnały, że jest jakiś problem.
 
Mi się wydaje, że to jest takie mylne wrażenie - jestem szczupła to cukrzyca mnie nie dotyczy, jestem gruby to na pewno mnie nie dotyczy. Według mnie zawsze się lepiej zbadać na coś o raz za dużo niż o raz za mało.
Ja np. mimo nadwagi zawsze byłam zdrowa, mój mąż jest szczupły a cukrzyca, od niej już nadciśnienie i inne problemy, a oboje ledwo po 30stce.

@KatJak czuję się dobrze, zarówno fizycznie jak i psychicznie. To fizycznie nawet trochę mnie martwi, bo nie wiem czy mnie to wszystko nie powinno bardziej boleć i nie wiem czy jednak te plamienia nie powinny być intensywniejsze. Ale beta powolutku spada to może dlatego.
A jak Ty się czujesz na chwilę przed wielkim dniem? Bo u Ciebie chyba indukcja na dniach? Ja miałam lekką indukcję z córką, to był w ogóle poród po wcześniejszym cc i był bardzo szybki i leciutki, czego Ci na te święta życzę :)

 
Mi się wydaje, że to jest takie mylne wrażenie - jestem szczupła to cukrzyca mnie nie dotyczy, jestem gruby to na pewno mnie nie dotyczy. Według mnie zawsze się lepiej zbadać na coś o raz za dużo niż o raz za mało.
Ja np. mimo nadwagi zawsze byłam zdrowa, mój mąż jest szczupły a cukrzyca, od niej już nadciśnienie i inne problemy, a oboje ledwo po 30stce.

@KatJak czuję się dobrze, zarówno fizycznie jak i psychicznie. To fizycznie nawet trochę mnie martwi, bo nie wiem czy mnie to wszystko nie powinno bardziej boleć i nie wiem czy jednak te plamienia nie powinny być intensywniejsze. Ale beta powolutku spada to może dlatego.
A jak Ty się czujesz na chwilę przed wielkim dniem? Bo u Ciebie chyba indukcja na dniach? Ja miałam lekką indukcję z córką, to był w ogóle poród po wcześniejszym cc i był bardzo szybki i leciutki, czego Ci na te święta życzę :)

Mam nadzieję że u Ciebie będzie podobnie jak u mnie - beta spadała, wystąpilo dość obfite krwawienie, ból do zniesienia. Pamiętam ten dzień dokładnie bo to był dzień matki. Rano obudzily mnie takie skurcze. Po południu już zabrałam moją mamę na zakupy. Życzę Ci żeby i u Ciebie obyło się bez komplikacji ale bądź czujna.
U mnie znaleźli pęcherzyk w jajowodzie ok 1.5 cm.

Tak, ja 26.12 wieczorem mam już się zgłosić do szpitala. Liczyłam że zacznie się samo ale już się nie łudzę. Jestem ogólnie zestresowana także te święta pod tym względem są wyjątkowe ;)
 
reklama
Dzień dobry mam wielką prośbę, okazuje się że drugi raz w tym roku spotkało mnie poronienie. Brak tętna zarodka około 7 - 8 tygodnia. Choruje na rzs. Robiłam badania zespołu antyfosfolipidowy go (wynik w załączeniu). Mój lekarz twierdzi że wynik jest w porządku ale czy mogłabym Was prosić o zerknięcie? Czytałam tu na forum że czasami wynik trzeba powtórzyć. Bardzo dziękuję 😪
 

Załączniki

  • IMG_20211224_094858_edit_877142276244282.jpg
    IMG_20211224_094858_edit_877142276244282.jpg
    254,8 KB · Wyświetleń: 54
  • IMG_20211224_094851_edit_877111599305224.jpg
    IMG_20211224_094851_edit_877111599305224.jpg
    610 KB · Wyświetleń: 57
Do góry