reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Czyli będzie dobrze, musi... mocno kciuki zaciśnięte za wizytę ✊✊✊. Ja wczoraj chyba okres dostałam 27 dni po ale jakaś dziwna. Bardziej jjakby plamienie. Sorry za szczegóły ale bordowe skrzepy i brudy nie krew. Czy tak ma być?
Tak, moze tak byc. Jesli nie ma jakis duzych bolowych dolegliwosci i temperatury, to raczej miesiaczka przyszla, ale warto obserowac.
 
reklama
Tak, moze tak byc. Jesli nie ma jakis duzych bolowych dolegliwosci i temperatury, to raczej miesiaczka przyszla, ale warto obserowac.
Na szczęście nie boli taki lekki bol okresowy . Na ogół miałam mocne bóle w czasie miesiączki dlatego dziwnie i mało myślałam że dziś się rozkręci bo 2 dzień a tu dalej tak samo. Po mam się zgłosić na kontrol także zobaczymy. Dzięki za odp
 
Cześć, na tym wątku jestem nowa. Miałam być październikowa mamusia, zostałam aniołkową... Pisałam trochę o tym co się stało w wątku Poronienie w II trymestrze. Jestem 3 tygodnie po urodzeniu mojego aniołka w 20 TC.
Czy możecie mi powiedzieć, kiedy bylyście na pierwszej kontroli USG po poronieniu? W wypisie że szpitala mam informacje,że kontrola 2 tygodnie po, znowu wg ginekolog po teleporadzie mam zrobić USG po pierwszej miesiączce. Trochę pobolewa mnie podbrzusze i jajniki czasem i nie wiem czy powinnam już skontrolować czy czekać do tej miesiączki [emoji849]
 
Właśnie chodzi o to że homocysteine badałam tylko przed ciążą a teraz nie każe mi jej badać, w ogóle tego nie rozumiem i przestaje już ufać komukolwiek.
Wiem że żeby zbadać powinnam odstawić suplementy ale nie wiem czy w ciąży mogę.
Mnie hematolog nie odstawiał suplementów do badania w ciąży. Natomiast co do formy folianow, to moje dziecko jest po badaniu setek polimorfizmów i przeszkolona dietetyczka nam powiedziała, że na podstawie samego wyniku genetycznego tych 2 wariantow MTHFR nie da się powiedzieć jaka forma kwasu foliowego będzie dobra dla danej osoby. Generalnie ona wcale nie była fanką myślenia, które jest na naszym forum, że mutacja w MTHFR oznacza, że trzeba brać metylowany folian. Co powtwierdzaloby się z głosami niektórych Dziewczyn, którym homocysteina rosła na metylu. Ja mam MTHFR c677t i przez kilka lat brałam femibion z mixem, wyniki homocysteiny i witamin mialam dobre, dzieci urodziłam na tym dwoje.
 
Trzymam kciuki za dzisiejszy dzień u Ciebie
Napisałam tylko tyle bo myślałam że ogólnie całościowo tyle a kiedyś czytałam że in vitro daje 60% szans stąd pomyślałam że jakoś malutko. Ale jeśli inaczej to się analizuje to faktycznie super szanse. Oby się udało!! A jak się nie mrozi tych komórek to jak wtedy robią? W sensie że w kolejnym cyklu znowu stymulacja i od nowa? Co do amh to też strasznie się boję... za kilka tygodni zrobię badanie i zobaczymy oby mnie to nie przekreśliło :/ No u mnie ten martwy jajnik też ruszył po tym aromku. Bo cały rok było z prawego tylko owu a w cyklu z aromkiem byla owu z obu jajników. Oby było dobrze. Dawaj znać na bieżąco co i jak się dzieje to dla mnie cenne info! Trzymam kciuki za Ciebie!

No ja oczywiście skonsutluję to z lekarzem ale mam najdzieję że nie będzie kolejne laparo bo znowu wydłuży mi to czas oczekiwania zresztą dopiero miałam dwie :(((( Dziś mam telekonsutlację z urlogiem i zobaczymy może gdzieś mnie skieruje do jakiegoś innego specjalisty.

Mój bierze Fertilman Plus :)

Aaaaaaaa teraz dopiero zakapowalam o co ci chodzi z tym mrożeniem komórek. Nie zrozumiałam wcześniej, bo moja klinika zapladnia wszystkie moje komórki, dlatego wyrzuciłam z głowy ich zamrażanie.
Naturalnie zapladniaja 6 komórek, a resztę mrożą. [emoji2356] W Polsce nie wolno zapladniac więcej niż 6,chyba że masz więcej niż 35 lat i wskazania.

Tak, ogólnie statystki są takie, że (zależy od kliniki oczywiście) skuteczność in vitro to około 60-70%. To znaczy, że do 70% par odwiedzających klinike zajdzie w ciążę. Nie wiem czy jest podział na ilość pelnych procedur jednej pary. Ja odniosłam się do skuteczności jednej procedury z jednym transferem dla jednej pary [emoji4] faktycznie jest tyle tych statystyk że idzie się pogubić.

U mnie nie ruszył nieaktywny jajnik po aromku, dlatego boję się czy ruszy w ogóle, ale na laparoskopii lekarz stwierdzil, że pracuje normalnie, tego sie trzymam! I mam nadzieję, że i na nim urosną pęcherzyki...

Będę dawac znać, brzuch mnie boli już jak na okres więc przyjdzie niedługo, leki mam kupione. Czekam z niecierpliwością [emoji3590]
 
Cześć, na tym wątku jestem nowa. Miałam być październikowa mamusia, zostałam aniołkową... Pisałam trochę o tym co się stało w wątku Poronienie w II trymestrze. Jestem 3 tygodnie po urodzeniu mojego aniołka w 20 TC.
Czy możecie mi powiedzieć, kiedy bylyście na pierwszej kontroli USG po poronieniu? W wypisie że szpitala mam informacje,że kontrola 2 tygodnie po, znowu wg ginekolog po teleporadzie mam zrobić USG po pierwszej miesiączce. Trochę pobolewa mnie podbrzusze i jajniki czasem i nie wiem czy powinnam już skontrolować czy czekać do tej miesiączki [emoji849]
Bardzo mi przykro ze Ciebie tez to spotkało, tez miałam być październikowa mama ale mojemu maluszkowi serduszko zatrzymało się ok 7 tygodnia. Pierwsza kontrola była ok 3 tygodnie po zabiegu druga mam mieć po miesiączce.
 
Może to byloby wytlumaczeniem tej mojej CP. Hmm a jak to zdiagnozować. W ostatnim roku tyle lekarzy mnie oglądało nikt nic nie mówił 🤦‍♀️
Hej :), poszukaj specjalisty od endometriozy. W Polsce jest ich naprawdę mało,a zwykły ginekolog nie jest w stanie wyłapać zrostów i innych anomali przez usg. Zazwyczaj mówią, ze taka Pani uroda albo, że po ciąży przejdzie 😠Dużo specjalistów jest w Warszawie Medicover ale ciężko się do nich dostać i odległe terminy 😞 ja robilam usg endometriozy w babka medica u dobrej Pani doktor i odkryła kilka rzeczy. Na fejsie jest grupa prywatna- endometrioza jak z nią żyć i dziewczyny dzielą się swoim historiami. Warto dołączyć. Życzę zdrówka:)
 
Dziewczynki co polecacie dla faceta na lepsze plemniczki?
Mój bierze magnez dla mężczyzn(tam w składzie jest cynk selen, coś z maca ) i kwas foliowy. Ale musiałam mu kupić taki bez obrazka z kobietą w ciąży bo nie chciał brać 🤣🤦 aha i Wit D też bierze
Na szczęście nie boli taki lekki bol okresowy . Na ogół miałam mocne bóle w czasie miesiączki dlatego dziwnie i mało myślałam że dziś się rozkręci bo 2 dzień a tu dalej tak samo. Po mam się zgłosić na kontrol także zobaczymy. Dzięki za odp
Mi po pierwszym porodzie okresy zrobiły się mniej bolesne, a teraz po poronieniu to mam praktycznie bezbolesne ale przez dwa dni leci ze mnie jak ze świni, potem jest już ok. Także nie ma co patrzeć na to że boli mniej, tylko trzeba się z tego cieszyc 😊
Cześć, na tym wątku jestem nowa. Miałam być październikowa mamusia, zostałam aniołkową... Pisałam trochę o tym co się stało w wątku Poronienie w II trymestrze. Jestem 3 tygodnie po urodzeniu mojego aniołka w 20 TC.
Czy możecie mi powiedzieć, kiedy bylyście na pierwszej kontroli USG po poronieniu? W wypisie że szpitala mam informacje,że kontrola 2 tygodnie po, znowu wg ginekolog po teleporadzie mam zrobić USG po pierwszej miesiączce. Trochę pobolewa mnie podbrzusze i jajniki czasem i nie wiem czy powinnam już skontrolować czy czekać do tej miesiączki [emoji849]
Hej, znamy się właśnie z tamtego wątku. Fajnie, że tu się przenioslas bo dziewczyny dają mega wsparcie i są skarbnica wiedzy.
Ja miałam się zgłosić po 4 tyg. Na kontrolę. Byłam jeszcze wtedy przed miesiączką.
Poczekaj może do miesiączki. Do 8 tyg. Powinna przyjsc. A może to już okres nadchodzi więc stąd ten ból
 
reklama
Mnie hematolog nie odstawiał suplementów do badania w ciąży. Natomiast co do formy folianow, to moje dziecko jest po badaniu setek polimorfizmów i przeszkolona dietetyczka nam powiedziała, że na podstawie samego wyniku genetycznego tych 2 wariantow MTHFR nie da się powiedzieć jaka forma kwasu foliowego będzie dobra dla danej osoby. Generalnie ona wcale nie była fanką myślenia, które jest na naszym forum, że mutacja w MTHFR oznacza, że trzeba brać metylowany folian. Co powtwierdzaloby się z głosami niektórych Dziewczyn, którym homocysteina rosła na metylu. Ja mam MTHFR c677t i przez kilka lat brałam femibion z mixem, wyniki homocysteiny i witamin mialam dobre, dzieci urodziłam na tym dwoje.
Ja mam oba warianty MTHFR.
W dodatku ta moja immunolog kaze mi brać jakieś końskie dawki kwas foliowego zwykłego i zmetylowanego. Twierdzi że powinnam mieć na poziomie górnej granicy .
I o ile jestem w stanie jej zaufać w kwestii mieszania kwasów, tak nie mogę zrozumieć czemu takie dawki i czemu mam nie robić badań homocysteiny.
Chyba na własną rękę sobie zbadam żebym była spokojniejsza
 
Do góry