reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Izabela52 A ja nie wiem dlaczego lekarz taki wyrok postawił. 42dc to mniej więcej 6tc - pod warunkiem 28-dniowych cykli. Więc wydaje mi się, że skoro pojawił się zarodek, to jest to bardzo dobry znak. Za kilka dni powinna uwidocznić się akcja serca. Ja wylądowałam z krwawieniem w szpitalu na przełomie 7/8tc wg OM. Lekarz stwierdził, że ciąża jest za mała i nie ma akcji serca, więc by nie robić sobie nadziei. Miałam się stawić do swojego gina po 2 tygodniach na kontrolę - wytrzymałam tydzień. I się okazało, że wszystko gra i rozwija się zgodnie z OM i było pięknie bijące serduszko. Tego i Tobie życzę! Nie trać wiary! Mi pomagało mówienie do brzucha - jakkolwiek to brzmi :)
Chciałabym też żeby u mnie tak było.dziekuje za słowa otuchy. Od ostatniej miesiączki wychodzi mi że 7 tydz cykle ostatnie po poronieniu bywały różnie 32dni 29 dni. Przed poronieniem pierwszym były legularne 28 dni. Od samego początku lekarz mnie nastawia ze nic nie będzie z tej ciąży 😥😥😥 z nerwów już mnie brzuch boli 😓😓chciałbym aby to był tylko jakiś zły sen. Nie chcę drugi raz tego przechodzić 😓
 
reklama
Chciałabym też żeby u mnie tak było.dziekuje za słowa otuchy. Od ostatniej miesiączki wychodzi mi że 7 tydz cykle ostatnie po poronieniu bywały różnie 32dni 29 dni. Przed poronieniem pierwszym były legularne 28 dni. Od samego początku lekarz mnie nastawia ze nic nie będzie z tej ciąży 😥😥😥 z nerwów już mnie brzuch boli 😓😓chciałbym aby to był tylko jakiś zły sen. Nie chcę drugi raz tego przechodzić 😓
Mam wynik bety 2630 wynosi. Odpowiada 6 tyg?w poniedziałek powtórzę betę i będzie wszystko jasne
 
Hej. Jestem tu nowa. W styczniu poronilam samoistnie. Lekarz kazała nam odczekać jeden cykl i dał zielone światło. 9 kwietnia nie dostałam @ test ciążowy pokazał dwie kreski ogromną radość. Poszłam na usg w 38dniu cyklu. Lekarz powiedział puste jajo płodowe kazał przyjść za tydzień. Byłam wczoraj 42dzieb cyklu. Pęcherzyk żółtkowy widoczny zarodek bez tętna. Usłyszałam ciąża obumarla. Wysłał mnie na betę dzisiaj i w poniedziałek żeby sprawdzić czy rośnie prawidłowo. Czekam jak na skazanie pogodziłem się z myślą że nie jest dobrze. Czy któraś z was poroniła dwie ciążę z rzędu? Staramy się z mężem o pierwsze dziecko.
O pierwsza ciaze staralam się z mężem 2 lata. Udało się, w styczniu 2019 poronilam w 10 tc. Zatrzymanie akcji serca. Diagnostyka, leczenie, badanja, walka. W 3 cyklu po lyzeczkowaniu się udało. Kednak ciąża od początku źle się rozwijała. Okazało się że wada gebetyczna była. W czerwcu 2019 prawie pół roku co do dnia byłam na drugim lyzeczkowaniu. W drugim cyklu po zabiegu zaszlam w 3 ciaze. Obecnie 38+2 🙂 to tak w skrócie na pocieszenie. Ale tak jak mówię. Miałam pełną diagnostykę, ciąża jest na lekach i wiele się wydarzyło po drodze aby móc się teraz cieszyć że za niedługo zobaczę moja Córkę 🙂 tego i tobie życzę.
Moim zdaniem dwie straty pod rząd to nie statystyka i trezba porobić badania. A jeżeli lekarz nie widzi w tym problemu to zmień lekarza. Weź to w swoje ręce.
 
Dziewczyny, przepraszam, nie miałam już siły wczoraj pisać. Pewnie mnie zlinczujecie, ale powtórzyłam betę, przyrost niecałe 5%, choć i tak beta jest bardzo wysoka. Ale wiadomo, nie to się liczy. Beczałam już jak wchodziłam do gabinetu. Serduszko bije, ale słabo, tylko 106 uderzeń na minutę. A to w połączeniu ze słabą bio-chemią daje kiepskie rokowania. Myślałam, że wczoraj wypłakałam już wszystkie łzy, ale dziś co chwila nachodzi mnie taki smutek, że nie mogę powstrzymać łez. Proszę moją kruszynkę, aby była silna, aby dała radę. Tak bardzo mi przykro...
 
Dziewczyny, przepraszam, nie miałam już siły wczoraj pisać. Pewnie mnie zlinczujecie, ale powtórzyłam betę, przyrost niecałe 5%, choć i tak beta jest bardzo wysoka. Ale wiadomo, nie to się liczy. Beczałam już jak wchodziłam do gabinetu. Serduszko bije, ale słabo, tylko 106 uderzeń na minutę. A to w połączeniu ze słabą bio-chemią daje kiepskie rokowania. Myślałam, że wczoraj wypłakałam już wszystkie łzy, ale dziś co chwila nachodzi mnie taki smutek, że nie mogę powstrzymać łez. Proszę moją kruszynkę, aby była silna, aby dała radę. Tak bardzo mi przykro...
Nikt Cię nie zlinvzuje 🙂 to normalne że się denerwujesz. Pewniw też bym zrobiła badanie. Nie wiem czy powinnam to pisać. Ale ja tak.mialam w drugiej ciąży. Tylko zaznaczam że robiłam badania i wyszła wada genetyczna. Uwidoczniony al je serca ale tylko 90 na minutę. Za wolno. Tydzień później nie dalo się już uchwycić.
Ale z drugiej strony jest pewnie mnóstwo historii które dobrze się kończą. Może się wszystko rozkręci. Owulacje może była później. ! Wierzyć trezba do końca! Potem przyjdzie czas na radość lub łzy. ! 😘
 
reklama
@hona To faktycznie nie wygląda zbyt dobrze... Ale jak pacjent ma żyć, to medycyna jest bezsilna, więc wciąż trzymam kciuki by kropek zawalczył!

@Izabela52 Znajdź innego lekarza... Beta ogólnie nie wskazuje na tydzień ciąży - koreluje się to z datą z OM i sprawdza czy mieści się w widełkach. Znalazłam, że dla 6tc jest to zakres: 1080 - 56 500 mIU/ml. Zatem Twój wynik się w nim mieści. Nie trać nadziei!
 
Do góry