reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ciesze sie ze znasz kobiety ktore zaszly w ciaze w pierwszym miesiacu po krwawieniu. To bardzo dobrze ze sie udalo na tym nam najbardziej zalezy. Ja znam po drugim i trzecim cyklu :)
Krwawienie które występuje 4-6tyg po poronieniu to już normalny okres a nie żadne zakończenie poronienia. Normalnie może to być złuszczenie endometrium po owulacyjnym cyklu. Jakby było tak jak mówisz, to nie byłoby przypadków zajścia w ciążę zaraz po poronieniu bez pierwszego okresu :)
 
reklama
@mohaaa , @coco07 , @Fado123 , @kasiula222 wielkie dzięki ! Trochę się uspokoiłam. Po poprzednim zabiegu mocno krwawiłam bo jakieś 10 dni. A mimo to okres przyszedł książkowo w 28 czy 29 dniu, tak jak zawsze miałam. Kolejny cykl już była owulacja i ładne endometrium. W sumie w tą teraz straconą ciąże zaszłam w 3 cyklu po zabiegu. Dlatego cicho liczę na to, że mój organizm mnie nie zawiedzie i tym razem. Mam nadzieję, że w tym roku jeszcze uda mi się być w ciąży. (to byłaby moje 3 ciąża w tym roku. 2019 nie jest za łatwym rokiem...)

Przy okazji pytanko.
1. Czy robiłyście kardiotypy?
2. fragmentacje DNA nasienia?
3. A kiedy robi się biało S i C? To są jedyne badania, które nam zostały do pełnej diagnostyki.
4. Myślicie, że teraz też warto powtórzyć zespół antyfosfolipidowy, skoro po poprzednim poronieniu mi nie wyszedł?

Będę wdzięczna za wasze opinie. :* :)
Ja nie jestem tu dobrym przykładem ,bo poroniłam 2 razy i żadnych z powyższych badań nie wykonałam ;) jedyny to przy tej ciąży czy nie ma konfliktu ,bo ja minus a mąż plus,
 
Musi nastapic pierwsze krwawienie to podobno nie jest okres tylko zakończenie poronienia tak mi powiedziel lekarz. W sumie co miesiąc czuje dokladnie owulacji, po porobieniu nie czulam. W kolejnym cyklu jak sie trafi to nic nie szkodzi jak bedzie ciaza to dobrze ale az tak bardzo sie nie starać powiedzial. A w kolejnym juz dzialac. Slowa lekarza.
Ja zaszłam w ciąże po pierwszej miesiączce po poronieniu, ale teraz nie chce tak szybko. Pytam tylko o współżycie, nie o starania
 
@mohaaa , @coco07 , @Fado123 , @kasiula222 wielkie dzięki ! Trochę się uspokoiłam. Po poprzednim zabiegu mocno krwawiłam bo jakieś 10 dni. A mimo to okres przyszedł książkowo w 28 czy 29 dniu, tak jak zawsze miałam. Kolejny cykl już była owulacja i ładne endometrium. W sumie w tą teraz straconą ciąże zaszłam w 3 cyklu po zabiegu. Dlatego cicho liczę na to, że mój organizm mnie nie zawiedzie i tym razem. Mam nadzieję, że w tym roku jeszcze uda mi się być w ciąży. (to byłaby moje 3 ciąża w tym roku. 2019 nie jest za łatwym rokiem...)

Przy okazji pytanko.
1. Czy robiłyście kardiotypy?
2. fragmentacje DNA nasienia?
3. A kiedy robi się biało S i C? To są jedyne badania, które nam zostały do pełnej diagnostyki.
4. Myślicie, że teraz też warto powtórzyć zespół antyfosfolipidowy, skoro po poprzednim poronieniu mi nie wyszedł?

Będę wdzięczna za wasze opinie. :* :)
Ja tez mam nadzieje, ze jeszcze w tym roku zajdę w „zdrowa” ciąże, bardzo na to liczę. U mnie to tez by była 3 ciąża w 2019... do 3 razy sztuka. Tylko się teraz zastanawiam ile czasu będziemy robić badania genetyczne + immunologiczne i kiedy będzie można wznowić starania
 
@Lu_cy A podpowiedz mi jakiej firmy lykasz ta omege i choline? I czemu już sama choline ? Skończyła mi sie kilka dni temu cholina+inozytol, chce dziś zamówić i nie wiem jaka wybrać.
 
@Lu_cy A podpowiedz mi jakiej firmy lykasz ta omege i choline? I czemu już sama choline ? Skończyła mi sie kilka dni temu cholina+inozytol, chce dziś zamówić i nie wiem jaka wybrać.
Bo inozytol nie miał info czy można w ciąży, a zapotrzebowanie na choline jest 400mg. Cholina 500mg medervita, omege mam omega med dha- 2 tabletki
 
Dzięki, a cynk i selen ??? Jaki bierzesz ??? Czytam że za dużo jest szkodliwe dla organizmu zarówno cynku i selenu, może oznacze pierw poziom hmmm zanim zamowie
 
reklama
@mohaaa , @coco07 , @Fado123 , @kasiula222 wielkie dzięki ! Trochę się uspokoiłam. Po poprzednim zabiegu mocno krwawiłam bo jakieś 10 dni. A mimo to okres przyszedł książkowo w 28 czy 29 dniu, tak jak zawsze miałam. Kolejny cykl już była owulacja i ładne endometrium. W sumie w tą teraz straconą ciąże zaszłam w 3 cyklu po zabiegu. Dlatego cicho liczę na to, że mój organizm mnie nie zawiedzie i tym razem. Mam nadzieję, że w tym roku jeszcze uda mi się być w ciąży. (to byłaby moje 3 ciąża w tym roku. 2019 nie jest za łatwym rokiem...)

Przy okazji pytanko.
1. Czy robiłyście kardiotypy?
2. fragmentacje DNA nasienia?
3. A kiedy robi się biało S i C? To są jedyne badania, które nam zostały do pełnej diagnostyki.
4. Myślicie, że teraz też warto powtórzyć zespół antyfosfolipidowy, skoro po poprzednim poronieniu mi nie wyszedł?

Będę wdzięczna za wasze opinie. :* :)
Jeśli chodzi o twoje pytania:
1. Koniec kwietnia miała miejsce drugie poronienie i teraz 2lipca idziemy na badanie kariotypow. Udało się dosyć szybko załatwić na NFZ , ale gdybym nie załatwiła to i tak bym zrobiła prywatnie bo wolę wiedzieć jeśli jest taka możliwość.
2. Tego nie ale robił mąż przeciwciała przeciwplemnikowe z nasienia oraz badanie rozszerzone nasienia z morfologią :)
3. Nie słyszałam od żadnego lekarza że trzeba do 6tyg lub z innej strony żeby odczekać. Więc wydaje mi się że w dowolnym momencie po poronieniu ale może ktoś się jeszcze wypowie. Ja robiłam badanie w lutym , na pewno nie minęło wtedy 6tyg od poronienia pierwszego i wyszły mi nisko, teraz immunolog kazała powtórzyć ale nic nie mówiła żeby odczekać czy coś.
4. Myślę że nie musisz powtarzać. Jeśli wyszedł by wynik wątpliwy to ewentualnie ale jak był negatywny to raczej bym nie powtarzała.
 
Do góry