reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Tak dobrze kojarzysz mam już synka .W sumie to po 1poronienia poszłam raz do ginekologa dostałam receptę na tabletki antykoncepcyjne potem kolejna wizyta to była już spowodowana3ciąża w sumie długo się pozbierać nie mogłam z 1strony strach a z2płacz ze już zno w chce dziecko...W sumie tak nie za bardzo planowalismy...minęło wtedy tylko5miesięcy tak sobie myślę może to dlatego się nie udało (puste jajo bez zarodka)szybko też wspólrzyc zaczęłam po około 2tyg....Po 1zabiegu 7miesięcy .Po 2zabiegu 17dni.Sama już nie wiem czy sens się badać :(tracę nadzieję na2 nic w sumie ten wyniki mi nie da :(
Ja po pierwszym poronieniu, które zakończyło się zabiegiem tez zaczęłam współżyć nieco ponad 2 tyg po. Lekarz dał zielone światło. Nawet się nie zabezpieczaliśmy, ale udało się dopiero po 1 miesiączce. Wydaje mi się, ze przed 1 miesiączka po poronieniu są nikłe szanse na ciąże. Mi lekarz powiedział, ze mam doprowadzić do konca te ciąże i potem w połowie cyklu przyjść do niego - wówczas zaczniemy robić badania, bo 2 poronienia pod rząd to już nie przypadek
 
reklama
@Aurelia95 Bardzo mi przykro ze musiałaś przechodzić przez to kolejny raz :hmm: Ile masz lat ? Zrob badania, tak jak radzą dziewczyny. I proszę naucz się mówić na głos czego chcesz i potrzebujesz, naucz się prosić o pomoc. Jeśli nie będziesz szczera ze swoją lekarka to dużo czasu niepotrzebnie zmarnujesz. Nie wstydź się tego ze marzysz o dziecku:) powiedz jej, ze chcesz mieć dziecko i liczysz ze ona ci w tym pomoże. Jeśli nie, to zmień lekarza. Życzę powodzenia;)

@Dzoana88 Masz wyniki bety?? Trzymasz nas tyle w niepewności, ze scierpnietymi kciukami :p
 
@Aurelia95 koszty badań są spore ale myślę, że warto zainwestować i mieć ewentualnie jakieś zabezpieczenie w razie ciąży. Myślę, że nie masz się co wstydzić lekarza tym bardziej kobiety bo na pewno Cię zrozumie, a jeśli nie masz do niej zaufania to poszukaj innego. Póki jesteś młoda walcz tu każda z nas walczy o swoje marzenie jakim jest dziecko.
 
@Aurelia95 Bardzo mi przykro ze musiałaś przechodzić przez to kolejny raz :hmm: Ile masz lat ? Zrob badania, tak jak radzą dziewczyny. I proszę naucz się mówić na głos czego chcesz i potrzebujesz, naucz się prosić o pomoc. Jeśli nie będziesz szczera ze swoją lekarka to dużo czasu niepotrzebnie zmarnujesz. Nie wstydź się tego ze marzysz o dziecku:) powiedz jej, ze chcesz mieć dziecko i liczysz ze ona ci w tym pomoże. Jeśli nie, to zmień lekarza. Życzę powodzenia;)

@Dzoana88 Masz wyniki bety?? Trzymasz nas tyle w niepewności, ze scierpnietymi kciukami :p
Mam24lata.Heh tak to ja tylko mówię partnerowi każdego dnia.Tak jest to moje marzenie dlatego może się aż tak krępuje .1.Synka też mam pomimo młodego wieku planowanego ...
 
Ja już chyba przestałam walczyć ....próby próbami a to i tak nie zakończy się dzieckiem.Mi chyba tylko zostają badania na NFZ na inne raczej nas nie stac...pytanie do was dziewczyny od czego zaczac?jak przekonać partnera żeby to nie urazić żeby też się zbadal?
 
@coco07 nadal nie ma wyników! [emoji29] bylam już w przychodni spytac bo może w wersji papierowej przyszly Ale nie było. Nie wiem czemu tak długo. Kiedys jak robiłam bete to szybciej @ dostalam ńiz wyniki. Tersz juz jestem "po okresie", bolal mnie lekko brzuch ze dwa dni tak okresowo Ale dziś już dużo lepiej. Poki co jest ok, jutro jadę po heparyne. A potem 3 tygodnie w niepewności [emoji16][emoji16] bo dopiero 29.06 mam wizytę
 
@Aurelia95 jeśli nie minęło 6 tyg od poronienia ja zaczęłabym od zespołu antyfosfolipidowego i Antykoagulant toczniowy LA musisz zapytać gina czy da Ci skierowanie. Ja wszystko robiłam prywatnie. To badanie ok 200,zl chyba
Co do partnera i badań to możesz powiedzieć, że drugie poronienie i lekarz zaleca badania dla Ciebie i dla niego :) musisz szczerze rozmawiać z partnerem i z lekarzem nie masz się co krepowac
 
reklama
@coco07 nadal nie ma wyników! [emoji29] bylam już w przychodni spytac bo może w wersji papierowej przyszly Ale nie było. Nie wiem czemu tak długo. Kiedys jak robiłam bete to szybciej @ dostalam ńiz wyniki. Tersz juz jestem "po okresie", bolal mnie lekko brzuch ze dwa dni tak okresowo Ale dziś już dużo lepiej. Poki co jest ok, jutro jadę po heparyne. A potem 3 tygodnie w niepewności [emoji16][emoji16] bo dopiero 29.06 mam wizytę
No to chyba sobie jaja robią o_O żeby tak długo czekać...ale na pewnobędzie wszystko ok;) mie zazdroszczę ci czekania na wizytę ... na szczęście ja się pomału zbliżam do TEGO terminu bo jeszcze 4 dni:huh: ale bardzo bardzo się boje ...

@kasiula222 Trzymasz się tam jakoś? :) Kciuki zaciśnięte i od razu dawaj znać☺❤

@Aurelia95 Skad jesteś? Umów się do hematologa i do genetyka. Powiedz przez tel ze jesteś po dwóch poronieniach i w trakcie starań o kolejna ciąże, może w miarę szybko cię przyjmą. Hematolog powinien ci dać skierowanie na zespół antyfosfolipidowy, a genetyk na kariotypy Twój i partnera... Jeśli jesteś ze śląska to mogę cię pokierować dalej ;) I najważniejsze... Nie poddawaj się!!❤️
 
Do góry