reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Oczekujaca123 luteine brac:) skoro beta 35 no to wychwycilas sam początek , gratuluje a wizyta 30.10 mysle ze akurat zeby cos podpatrzec zobacz przyrost bety, chyba ze potrzebujesz recept no to uderzaj:) ciesze sie, ja bym zrobila bete po 48h i potem znow po 48h bo wychwycilas niziutka ale to ja dzialaj jak uwazasz, moj poerwszy pomiat 1223;) ale ja 4 dni po terminie @ robilam. 3Mam kciuki:) @Lu_cy jesli masz tluszczyk to zlap faldke najmniej boli w miejsce z tluszczykiem i nie robia sie siniaki, ja tez robie pod katem 45°. @kasiula222 u mnie 1 strata, traktuje to jako przypadek zeby lepiej spac;) badania nic nie wykazaly, w stopce mam jakie robilam. Jestem caly czas na lutce, clexane 0.4 rano 12-32 tc acars na noc, prenatal duo. Byc moze tak podchodza w szpitalu. Martakratka nie chciala isc na zabieg i krwawila pare tyg, udalo sie jej oczyscic samej, ale ryzyko bylo, moj gin mowil ze jak szyjka otwarta to prawie zadna ingerencja, w nd zaczynam 35 tc i na razie szyjka trzyma sie git. Ale co dziewczyna to historia, czesto bywa bardzo roznie.
Nie widzę niesty twoich badań bo na tel siedzę ..Robiłaś przeciwciała Ana i komórki NK ?
 
reklama
@Oczekujaca123 dopochwowej nie mozna pod jezyk ani lykac. Mozna do odbytu tylko pomocz tabletke bo ciezko wchodzi a rownie dobrze sie wchlania i nie ryzykujesz ingekcji
@destino Ok dzieki ;*

@Totois30 recepte mialam na zastrzyki a luteine mam z poprzedniej ciazy. Chyba nic wiecej juz brac nie moge. Biore tez euthyrox, magnez, glucophage, tabletki na cisnienie (zmienilam swoje na dozwolone w ciazy bo tez mialam z poprzedniej..) wiec chyba poczekam do 30.11 bete powtorze sobote i w poniedzialek taki mialam plan jak piszesz. Potem pewnie przed sama wizyta dwa razy powtorze.
Ja swoja poprzednią ciaze tez zaczelam od bety 37 w 26dc... ja po prostu to czulam..
 
@kasiula222 ujemne: anty tpo,atg, antykoagulant tocznia,p-ciala p/beta2 glikoproteinie,p/c przeciw kardiolipinie c3, c4, badanie tkankowe immunologiczne(biopsja), borelioza, p/c przeciw plemnikowe ,dodatnie: przeciwciala ANA- ro 52, w normie: tarczyca, kwas foliowy, zelazo, ferrytyna.robili mi jeszcze duzo w szpitalu ale nazw nie pamietam na takie rozne reumatologiczne itp i wszystko ujemne.
Ze wzgledu na ro 52 ktore sa klinicznie nieswoiste, nie wskazuja same w sobie na zadna chorobe, ale jak sie ma SSA SSB a ro 52 to jakis odlam SSB ale namniejszy, to ze wzgledu na nie jezdzilam do wawy 16-24 tc na badanie przeplywow i echo serca maluszka, bo 16-24 tc jest ryzyko przenikania tych przeciwcial do lozyska i powodowanie bloku serca. Przy pierwszej ciąży to 1-2% ryzyka wiec male ale wolalam jezdzic
 
@kasiula222 ujemne: anty tpo,atg, antykoagulant tocznia,p-ciala p/beta2 glikoproteinie,p/c przeciw kardiolipinie c3, c4, badanie tkankowe immunologiczne(biopsja), borelioza, p/c przeciw plemnikowe ,dodatnie: przeciwciala ANA- ro 52, w normie: tarczyca, kwas foliowy, zelazo, ferrytyna.
Ze wzgledu na ro 52 ktore sa klinicznie nieswoiste, nie wskazuja same w sobie na zadna chorobe, ale jak sie ma SSA SSB a ro 52 to jakis odlam SSB ale namniejszy, to ze wzgledu na nie jezdzilam do wawy 16-24 na badanie przeplywow i echo serca maluszka, bo 16-24 tc jest ryzyko przenikania tych przeciwcial do lozyska i powodowanie bloku serca. Przy pierwszej ciąży to 1-2% ryzyka wiec male ale wolalam jezdzic
No to miałaś tych badań sporo . Najważniejsze że jesteś już ku końcowi szczęśliwej ciąży . Też bym tak chciała ... Trochę przerazaja mnie te badania ..musi mnie ktoś pokierować bo w moim mieście na pewno nie robią tego .
 
@kasiula222 mnie pokierowala glownie lista na @nafoczka i forum poronienia nawykowe leczenie immunologiczne tez tutaj na baby boom. Zaden lekarz nie dal mi zadnego skierowania wrecz twierdzili ze to i tamto bezsensu. Ale ja wiedzialam ze nie bezsensu. Bylam u 5 reumatologow, dermatologa i chyba jeszcze u jakiegos speca;) zona mojego gina to reumatolog i widzieli ze mi zalezy i polozyli mnie do szpitala tuz przed ciaza. Tam wykluczyli tez zespol sjorgena i innne typowe choroby przy dodatnim ana. Jedyni ktorzy Cie pokieruje to przybycien z Krakowa lub Pasnik z Lodzi, ja juz zapisywalam sie do lodzi na wizyte ale byl pozytyw. Lekarze niestety sie nie znaja i nie pokieruja Cie. Tylko najlepsi z najlepszych jesli jest problem. Ja szukalam gina ktory nie powie ze wydziwiam i da mi clexane na R ale z tym zamyslem go szukalam, juz wiedzialam czesciowo na czym stoje i czego oczekuje od gina, on wzial moja strone, popieral i caly czas sprawdza mi wszystko na kazdej wizycie. On mnie nie pokierowal na te wizyty w wawie, chodzilam po reumatlogach bo slyszalam kiedys o takim ryzyku i na 4 tylko 1 reumatolog ze szpitala byla w temacie i mowi koniecznie jechac i dala skierowania. Samemu trzeba szukac sobie drogi, szukac podobnych przypadkow i co pomoglo tym dziewczynom np i tak dzialac. Albo pojechac od razu do speca -lodz lub krakow to polecam najbardziej, wbrew cenom za badania i odleglosci zaoszczedzi sie mase czasu i tez pieniedzy. Potem mozna chyba mailowo i telefonicznie sie konsultowac a oni sa najlepsi w problemach
 
@kasiula222 mnie pokierowala glownie lista na @nafoczka i forum poronienia nawykowe leczenie immunologiczne tez tutaj na baby boom. Zaden lekarz nie dal mi zadnego skierowania wrecz twierdzili ze to i tamto bezsensu. Ale ja wiedzialam ze nie bezsensu. Bylam u 5 reumatologow, dermatologa i chyba jeszcze u jakiegos speca;) zona mojego gina to reumatolog i widzieli ze mi zalezy i polozyli mnie do szpitala tuz przed ciaza. Tam wykluczyli tez zespol sjorgena i innne typowe choroby przy dodatnim ana. Jedyni ktorzy Cie pokieruje to przybycien z Krakowa lub Pasnik z Lodzi, ja juz zapisywalam sie do lodzi na wizyte ale byl pozytyw. Lekarze niestety sie nie znaja i nie pokieruja Cie. Tylko najlepsi z najlepszych jesli jest problem. Ja szukalam gina ktory nie powie ze wydziwiam i da mi clexane na R ale z tym zamyslem go szukalam, juz wiedzialam czesciowo na czym stoje i czego oczekuje od gina, on wzial moja strone, popieral i caly czas sprawdza mi wszystko na kazdej wizycie. On mnie nie pokierowal na te wizyty w wawie, chodzilam po reumatlogach bo slyszalam kiedys o takim ryzyku i na 4 tylko 1 reumatolog ze szpitala byla w temacie i mowi koniecznie jechac i dala skierowania. Samemu trzeba szukac sobie drogi, szukac podobnych przypadkow i co pomoglo tym dziewczynom np i tak dzialac. Albo pojechac od razu do speca -lodz lub krakow to polecam najbardziej, wbrew cenom za badania i odleglosci zaoszczedzi sie mase czasu i tez pieniedzy. Potem mozna chyba mailowo i telefonicznie sie konsultowac a oni sa najlepsi w problemach
Zapisałam się na grudzień do doktorki z KRK dziewczyny z forum polecały . Bo Przybycien nie przyjmuje nowych pacjentów w tym roku . No będę działać z tymi badaniami za jakiś czas .
 
Witaj :*

Przykro mi, ze musialas tu trafic.
W ktorym tygodniu poronilas? Mialas zabieg? Wiesz co bylo przyczyna? Robilas badania ?
Rozumiem, ze skoro masz monitoring cyklu to wrocilas juz do staran? W takim razie trzyma kciuki ! :*
Ja tez w trakcie staran. W poniedzialek powinnam dostac @. Zobaczymy. Jestem niecałe miesiace po porodzie w 23tc i to moj pierwszy cykl staran.

:*

Niestety nie wiem co było przyczyna. U mnie była dziwna sytuacja. Nie wiem w którym tc byłam, bo okres miałam normalnie, dopiero krwawienie i ogromny bol brzucha po okresie gdy byłam na wczasach mnie zaniepokoiły i trafiłam do greckiego szpitala. Podejrzewano pozamaciczna. Jeśli była to ciąża pozamaciczna to obumarła bo za niska beta. Z racji tego, ze to pierwsze poronienie i nie musiałam być oczyszczana to dostałam zielone światło od razu, ale monitorujemy cykl. Monitorujemy dlatego, ze zaraz po tym jak przestałam krwawić po poronieniu miałam owulacje. A po owulacji okres dostałam po 8-9 dniach a wiec za wcześnie. Chcialabym wiedzieć co jest przyczyna tego wszystkiego :( kiedy poroniłam, w którym tc,czy ciąża była starsza a ja miałam po prostu okres...

Współczuje bardzo Twojej straty. Czytałam kilka stron wcześniej :(

No i gratulacje. Podejrzewam, ze strach teraz będzie milion razy większy jak przed strata. Trzymam kciuki, będzie dobrze ❤️


Witaj. Przykro mi, że Ciebie też to spotkało :(
Też jestem miesiąc po poronieniu. Dziś dostałam pierwszego @ i po zamierzam zrobić badania na zespół antyfosfolipidowy. I zobaczymy co czas pokaże. Chcialabym Jeszcze spróbować. Tu na pewno otrzymasz wsparcie i wiele rad od dziewczyn :)

Takaja w którym tc strata? Bardzo mi przykro ❤️ Mam nadzieje, ze badania wyjdą dobre i niedługo zobaczysz pozytywny test
 
Pierwszy cykl staran po stracie w 23tc...
Dzis 24dc... od tygodnia czuje, ze cos jest nie tak... wczoraj cień cienia... dzis mocniejsza kreska... spanikowalam.. pojechalam na bete - 35. Progesteron 21. W sobote powtorze bete.
Pierwszy zastrzyk z heparyny za mna. Mialam wypisane od.pozytywnego testu... teraz mysle czy to wszystko nie za szybko... skoro @ mialaby byc w poniedzialek i wszystko moze sie stac.... moze za szybko dzialam ;/
Mam luteine z poprzedniej ciazy.. nie wiem czy brac? Wizytę mam dopiero 30.10, bo bylam zapisana w związku z bolami brzucha to juz nie bede przekladac bo bez sensu...
Boje sie... [emoji20]
Nie wiem co sie dzieje.. chyba swiruje... [emoji20]
Kochana to bardzo podobnie jak u mnie , pierwszy test zrobiłam w 25 dc bo czułam że coś jest na rzeczy ,wyszła kreska ładna jasna ale dobrze widoczna ,dwa kolejne dni powtórka i tak samo ,ostatnia już sporo ciemniejsza ,od 26dc zaczęłam brać duphaston miałam z poprzedniej ciąży ,27dc pojechałam do gin po recepty i od tego dnia włączona heparyna ,acard bralam cały czas od ostatniego poronienia ,i brzuch do terminu @ bolał też jak na okres ,po terminie już ustało ,miałam te same myśli ciągle wydawało mi się że dostanę ,ciągle sprawdzałam bo już wydawało mi się że coś leci ,beta w 27dc 112 w 29dc 200 ,dziś jeszcze zrobię .
Musimy być dobrej myśli :)
 
reklama
Pierwszy cykl staran po stracie w 23tc...
Dzis 24dc... od tygodnia czuje, ze cos jest nie tak... wczoraj cień cienia... dzis mocniejsza kreska... spanikowalam.. pojechalam na bete - 35. Progesteron 21. W sobote powtorze bete.
Pierwszy zastrzyk z heparyny za mna. Mialam wypisane od.pozytywnego testu... teraz mysle czy to wszystko nie za szybko... skoro @ mialaby byc w poniedzialek i wszystko moze sie stac.... moze za szybko dzialam ;/
Mam luteine z poprzedniej ciazy.. nie wiem czy brac? Wizytę mam dopiero 30.10, bo bylam zapisana w związku z bolami brzucha to juz nie bede przekladac bo bez sensu...
Boje sie... [emoji20]
Nie wiem co sie dzieje.. chyba swiruje... [emoji20]
Super że tak szybko się udało. Wyłapałaś ciążę na tym samym etapie co ja, bo moja pierwsza beta była 29. Ja na wszelki wypadek wzięłam duphaston bo mialam jeszcze z poprzedniego. Może spróbuj uderzyć do innego lekarza i dostaniesz receptę :) ściskam Cię mocno
 
Do góry