reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Ale wiecie. Bardzo się odprężyłam w tym cyklu. Byłam na wodach termalnych, na słoneczku, pływałam w rzece, byłam nad jeziorkiem. Tak aktywnie.
 
Ale wiecie. Bardzo się odprężyłam w tym cyklu. Byłam na wodach termalnych, na słoneczku, pływałam w rzece, byłam nad jeziorkiem. Tak aktywnie.

Trzymam kciuki żeby @ już nie przyszła....
Dziewczyny trzymajcie kciuki, jutro rano mam pierwszą wizyty i bardzo się denerwuje...
 
@membaris i co tam u Ciebie?

U mnie Jasio główką w dół uff. I niech już nic nie kombinuje smyk jeden. A tak Wam napiszę co mi koleżanka poleciła bo też miała złe ułożenie. Kazała dwie poduszki pod plecy włożyć tak na wysokości nerek, lekko nad pupa i poleżeć 5-10 minut. U niej pomogło. Stwierdziłam że co mi zależy i w czwartek tak zrobiłam, lezalam tak wygięta i dziś ułożenie prawidłowe. Może faktycznie to pomogło lub ułożył się tak sam z siebie. Tego nie wiem. Ale jest prawidłowo. Co mnie bardzo cieszy. I to jest koniec dobrych informacji w sumie. Spojenie łonowe rozeszło się już na 11mm, do 1cm jest bezpiecznie potem to już trzeba pilnować czy nie pójdzie dalej. No jak się za bardzo rozszaleje to cc czego bardzo nie chcę. Zobaczymy. Mam obwijac sobie łono bandażem elastycznym i na poważnie się oszczędzać. Oj ciężko będzie nic nie robić bo to zawsze się w domu ma co robić. Ale muszę się okiełznać i zrobić tylko to co konieczne. Wyszedł mi gbs dodatni niestety. I teraz będziemy się martwić eh.. no ale cóż. No to chyba tyle. Ktg prawidłowe, reszta rzeczy to dopiero do badan oddałam. Dostałam plan porodu i skierowanie do szpitala. No i muszę poczytać. Ciekawe czy dotrwamy. Kolejna wizyta za 2tygodnia.
 
@muza_ton u mnie bez zmian a nawet ciutkę jakby przybladło.
Fajnie że Jasio się przekręcił tylko teraz naprawdę uważaj żeby to spojenie się nie rozeszło. Kurczę ja to ani ktg jeszcze nie miałam ani posiewów. Trochę się martwię żę tak moja doktorka zwleka do ostatniej chwili :/ teraz będę miała wizytę po miesiącu ciekawe co się zmieniło
 
@membaris ai to na drugiej ręce?? To w sumie długo zwleka. Gbs pobierala mi 2tygodnie temu czyli w 34t4d bo to w sumie u nas teraz to już nie ma na co sie oglądać. Torba spakowana już?
 
To na drugiej ręce też bez zmian. Wiesz co juz cześć rzeczy mam spakowanych. Jakoś nie mogę sie zebrać do tego. No jakos u mnie długo czeka :|
 
Ja dziś pozyskałam listę co mam zabrać więc łatwiej będzie. Jutro popakuje. Chociaż powiedziała położna że dla dzieci to one wszystko maja ale jak ktoś życzy sobie mieć swoje to daje listę. Posiadam chyba w domu wszystko. Ogólnie przemiła obsługa. Poza izbą przyjęć.
A nie napisałam, kawaler ma prawie 3kg.
 
reklama
@membaris proszę

Rzeczy potrzebne mamie:
  • woda niegazowana,
  • coś do przekąszenia: herbatniki, sucharki,
  • koszule nocne lub T-shirty (3 sztuki), najlepiej rozpinane z przodu – wygodne przy karmieniu,
  • szlafrok i skarpetki,
  • kapcie i klapki pod prysznic,
  • jednorazowe majtki poporodowe (kilka sztuk),
  • przybory toaletowe i podstawowe kosmetyki (mydło, szampon, żel pod prysznic, krem, szczoteczka i pasta do mycia zębów, szczotka do włosów, gumka do włosów),
  • ręczniki kąpielowe, ręczniki papierowe, papier toaletowy i chusteczki higieniczne,
  • 2 biustonosze do karmienia,
  • wkładki laktacyjne – paczka,
  • wkłady poporodowe – 2 paczki,
  • podkłady na łóżko,
  • talerzyk, kubek i sztućce
  • telefon komórkowy wraz z ładowarką,
  • drobne pieniądze.
Mogą się przydać: poduszka poporodowa lub koło dmuchane, osłonki silikonowe na piersi, maść na popękane brodawki, pomadka ochronna do ust, jednorazowa lewatywa (na życzenie pacjentki) i coś do czytania.

Rzeczy potrzebne tacie: wygodne ubranie i obuwie na zmianę lub ochraniacze na buty.

Rzeczy dla dziecka:
  • pieluszki tetrowe,
  • kilka sztuk body – najlepiej zapinane z przodu,
  • kilka sztuk pajacyków– zapinane z przodu na całej długości,
  • ręcznik,
  • cienkie rękawiczki niedrapki,
  • pieluchy jednorazowe – 1 paczka,
  • chusteczki do pielęgnacji pupy niemowląt – 1-2 paczki,
  • przybory kosmetyczne dla niemowlaka.
Może się przydać: czapeczka, skarpetki z luźnym ściągaczem, rożek, kocyk, szczoteczka z miękkim włosiem.

Z założenia chyba mamy karmić piersią. Ale ja wezmę jeszcze butelkę i smoczki.
 
Do góry