reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@witch84 kochana ja non stop mam jakieś bóle strzykania drętwienia, wszystko wszystko ale co się dziwić koncówka ciąży właśnie taka jest także ciężko mi stwierdzić co jest nietypowe. Boli mnie bok, to przechodzi na plecy, drętwieją mi ręce, bolą nogi, puchnę.
A po zdjęciach coś wnioskujesz? :(
 
reklama
@membaris no właśnie ciąża nie powinna ją usprawiedliwiać do nic nie robienia. Powinna dać chociaż skierowanie jak już nie chce dac antybiotyku. Ogólnie test można robić zaraz do 7 dni (pcr o którym pisalam) lub dopiero 4-6 tyg po ukąszeniu. Jednak jeśli to jest rumień boreliozowy to żadne badania nie sa konieczne, rumień to 100 % borelioza. O teraz nie moje wydaje mi się tylko konieczna jest opinia lekarza który się zna na temacie. Czy to jest gdzieś niedaleko Ciebie Link do: lek. Aleksandra Mossakowska - Przeczytaj opinie i umów wizytę ??? Tylko to byłoby prywatnie czy masz faktycznie dermatologa który szybko Cię przyjmie?? Ginekolog kurcze czasem ma większą wiedzę ale też pozostaje niepewność że się nie zna. Tak aby ocenić co to. Na tym zdjęciu pierwszym to ja nic nie widzę. Na tym drugim to właśnie zastanawia ten biały środek. Gdyby to byl AZS to raczej byłaby cała czerwona plama chociaż specjalistą nie jestem. Współczuje tej niepewności. Wysypki biorą się znikąd czasem. Teraz gorąco różnie może być... jednak ja bym tak łatwo nie odpuściła. Tak jak Ty chciałabym wiedzieć na 100%
 
@muza_ton no na tym pierwszym slabo widac ale ewidentnie na ręce robi sie to samo. Pielegniarka powiedziała ze rumień może tak się okazywać po jednej i po drugiej stronie. Jutro obdzwonie i popytam czy ktos mnie przyjmie oby jak najszybciej bo juz cala rodzina ma mnie na głowę :(
 
@membaris Zaraz postaram się Ci wstawić zdjęcie jak wygląda łokieć mojego synka - reakcja uczuleniowa. Mam nadzieję, że coś będzie widać, bo już późno i nie chciałam mu światła włączać.

edit. Już takie podleczone:
 
@membaris Zaraz postaram się Ci wstawić zdjęcie jak wygląda łokieć mojego synka - reakcja uczuleniowa. Mam nadzieję, że coś będzie widać, bo już późno i nie chciałam mu światła włączać.

edit. Już takie podleczone:
Kiepsko to widac :/ a powiedz mi czy też jest białe w środku? Dalabys rade zrobic jutro zdjęcie w dzień ?
@kasiula222 kleszcza miałam miesiąc temu
 
@membaris Dodam tylko do tego co pisała @muza_ton Z mojej wiedzy medycznej - krew nie jest główną tkanką objętą infekcją w przebiegu boreliozy - a dodatni wynik badań wcale nie musi oznaczać zakażenia (ale może świadczyć o obecności bakteryjnego DNA boreliozy). Musiałabym poszperać, ale coś mi świta z tyłu głowy, że boreliozę można próbować diagnozować z płynu mózgowo-rdzeniowego.
A masz/miałaś objawy grypopodobne czy też w ogóle jakieś inne zaobserwowane objawy - jakieś nietypowe bóle czy drętwienia?
Nie zawsze w płynie wychodzi . Mi nie wyszło a w badaniu dokładnym wysyłanym do Wawy wyszło.
 
Postaram się. Tak to mniej więcej wygląda - jest jaśniejsze w środku, a czerwone wokół. Postaram się nie zapomnieć - i oczywiście postaram się wrzucić. I do tego jest dość suche i na pewno młodego swędzi. Wystarczy maścią ze sterydem posmarować i szybko schodzi. A jak próbuję bez sterydu, to niestety leczenie trwa dłużej.
Osobiście widywałam te kleszczowe rumienie bardziej na zasadzie - czerwona plamka po środku, potem jasne i dookoła czerwony pierścień. U Ciebie jest to rozmyte, a w tych "kleszczowych" te okręgi są bardziej rozgraniczone.
 
@kasiula222 właśnie minęły 4tygodnie i może być tak że western blot wyjdzie negatywny bo jeszcze nie zdążyły wytworzyć się przeciwciala. Niby mówią aby go zrobic 4-6tyg od ugryzienia no i teraz czy 4 to już czy jednak czekać sześć. To wszystko w tym jest takie niepewne. A zgadzam się z Tobą że w płynie nie zawsze wychodzi.
@membaris a urosło to od wczoraj czy jest jakie było?? Chyba że ja może spróbuję wysłać to zdjęcie do naszej dr?? Tylko czy odpisze...
 
reklama
@witch84 kochana ja non stop mam jakieś bóle strzykania drętwienia, wszystko wszystko ale co się dziwić koncówka ciąży właśnie taka jest także ciężko mi stwierdzić co jest nietypowe. Boli mnie bok, to przechodzi na plecy, drętwieją mi ręce, bolą nogi, puchnę.
A po zdjęciach coś wnioskujesz? :(
Ja miałam takie bóle właśnie jak nie ręką to nogi to coś tam mnie bolało .. Przeleczona jestem na bb i. Na razie jest ok .
 
Do góry