reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@muza_ton poproszę o przepisy :) Sok z malin tak standardowo robisz, zasypanie cukrem i odstawienie, aż puszczą wszystkie soki?
Gratulacje dla wszystkich, którym się udało ;*;)

Po 36dc (około 22dc owulacja) dostałam @ 2 lipca, dziś 11dc i bóle jak wtedy owulacyjne z prawej strony :/ możliwe to jest ;/?
 
reklama
@Syl92 możliwe, najwyraźniej będzie normalniejszy cykl. Bo to który cykl u Ciebie?
Ja z tymi malinami to trochę na łatwiznę. Mam wyciskarke soku więc przepuszczam je przez nia. Potem ten.odpad w pończoche bo.jeszcze z niego coś wyleci. Wyszło mi tak z 5kg owocow 2,5l czystego soku. Do tego tak 1,2kg cukru podgrzalam lekko aby dobrze sie wymieszal. Do słoików i pasteryzacja. Wcześniej zasypywalam cukrem i przez pieluche tetrowa wyciskalam.ale to wiecej roboty. A te resztki co zostały zblendowałam, tato.przetarl przez sitko aby pestek wcale nie było i z tego miąższu dżem. Dziś zamierzam dodać jagód do tych malin i zrobić dwusmakowy dżem :-)
A na dżem chcesz przepis?
 
To była 2 @ po zabiegu.. Jeja, fajnie by było, bo czekanie tyle czasu na rozwój wydarzeń to masakra jakaś :/
Ooooo..dobry pomysł z przetarciem malin żeby pestek nie było. Muszę i ja tak zrobić, bo ostatnio z pestkami zrobiłam malinowy dżem,ale wkurzają wbijając się między zęby:p
Bardzo proszę,bo jestem na etapie ogromu wyrobów ;p Każdy przepis na wagę złota :*
 
@Syl92 możliwe, najwyraźniej będzie normalniejszy cykl. Bo to który cykl u Ciebie?
Ja z tymi malinami to trochę na łatwiznę. Mam wyciskarke soku więc przepuszczam je przez nia. Potem ten.odpad w pończoche bo.jeszcze z niego coś wyleci. Wyszło mi tak z 5kg owocow 2,5l czystego soku. Do tego tak 1,2kg cukru podgrzalam lekko aby dobrze sie wymieszal. Do słoików i pasteryzacja. Wcześniej zasypywalam cukrem i przez pieluche tetrowa wyciskalam.ale to wiecej roboty. A te resztki co zostały zblendowałam, tato.przetarl przez sitko aby pestek wcale nie było i z tego miąższu dżem. Dziś zamierzam dodać jagód do tych malin i zrobić dwusmakowy dżem :-)
A na dżem chcesz przepis?
Ja chcę :) Proszę ladniutko :)
 
@muza_ton widzę ,ze bierzesz osteogenon i mam pytanie czy od początku ciąży czy robiłaś jakieś badania w tym zakresie czy po prostu lekarz zalecił ci przy heparynie?
Teraz sezon na przetwory ale jak czytam że maliny kupiłaś po 9 zł to nóż w kieszeni się otwiera.Ja mieszkam w regionie gdzie uprawia się dużo malin i ceny skupu od rolnika to 1,60 masakra.Ale soczek malinowy pyszny ja poczekam na jesienne maliny.
 
@martakratka dzieki za podpowiedz gdzie zrobia mi krzywa
Faktycznie na jubileuszowej zrobilam (nie wiem czy tam gdzie ty, bo po zrobieniu badania dowiedzialam sie , ze sa dwa punkty pobran. Ja bylam w tej przychodni przeniesionej. Obsluga fatalna, czas oczekiwania na wyniki tez nie najlepszy, brak wynikow online. No ale zrobili wszystko bez skierowania. Takze dzieki ;)
 
@martakratka dzieki za podpowiedz gdzie zrobia mi krzywa
Faktycznie na jubileuszowej zrobilam (nie wiem czy tam gdzie ty, bo po zrobieniu badania dowiedzialam sie , ze sa dwa punkty pobran. Ja bylam w tej przychodni przeniesionej. Obsluga fatalna, czas oczekiwania na wyniki tez nie najlepszy, brak wynikow online. No ale zrobili wszystko bez skierowania. Takze dzieki ;)
Ciesze sie ze moglam pomoc :) Ja bylam na jubileuszowej. Tam gdzie jest przychodznia nowa i apteka. Ale tam obslugują miłe kobitki i wyniki sa zawsze w tym samym dniu wiec chyba w innym punkcie pobran bylas... :) Jak wyszly Ci wyniki?
 
No @anja93 boje się odstawić wątrobkowych bo zaraz zgaga wraca. A faktycznie odkąd biorę to wapno to odzyskalam swoje paznokcie. Fakt ze dodatkowo pije Muszyne ona ma mega dużo wapnia i magnezu wówczas jak się jej pożądanie opije to biorę mniej w tabletkach. Taki mały lekoman przez Jasia jestem.

Sprzątam w domu. Jeju jak mi się nie chce a jeszcze tak mega duszno ale muszę ogarnąć bo jest tragicznie już. M wykonuje inne prace więc nie chcę mu gitary zawracać. Wczoraj zrobiłam 3,5l soku z malin i dziś też będzie powtórka bo 5kg malin mam.mieć. zawsze robiłam we wrześniu z tych późnych ale w tym roku to raczej nie będzie kiedy a córcia soczek na choroby musi mieć. 9zl/kg także myślę że nie drogo. Słoików mi brakuje już. Zrobiłam przedwczoraj dżem poziomkowy a drugi borowkowo truskawkowy pycha są ale wyszło tylko po 3słoiczki i aż żal jeść :-)
A ja najchętniej już gotowe słoiki poproszę hahahha... A tak poważnie to podziwiam że masz jeszcze siłę i tyle zaparcia :-)
 
Hej dziewczyny robiliście testy owulacyjne przy staraniach ? Dziś 14 dzień cyklu ale testy nie wychodzą . Z obserwacji śluz u by trochę wskazywało na owulację ...Jutro idę do gina to się coś dowiem czy już po czy przed .
 
reklama
Do góry