reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Wiolus85 czesc Ci..bardzo mi przykro swieza sprawa..to Twoja pierwsza ciaza? Masz juz malenstwo? Jestes po zabiegu? Jak sie czujesz? Duzo pytan bo niewiele napisalas ale z tygodnia na tydzien bedziesz nabierala sil:*
To moja 2 ciaza. Mam 1 dziecko 14 lat[emoji50][emoji16]13.02 pojechalam rano do szpitala bo zaczelam krwawic,dostalam tabletki i po kilku godz wszystko wylecislo,pozniej mialam zabieg czyszczacy i bylam dobe w szpitalu. Ogolnie dobrze sie czuje fizycznie i psychicznie.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@AgaB33 oj pst... Po to kłujemy te brzuchy i jemy te pyszne tabletki żeby było dobrze, no nie? I zwolnienie też ma znaczenie. I będzie dobrze, psze pani. A jak tam przyjaźń z ampułkostrzykawkami? Radzisz sobie? Bo u mnie już się robi z tego chleb powszedni.
Chociaż dzisiaj to się wystrachałam. Zrobiłam sobie zastrzyk, zawinęłam się w kołdrę i przysnęłam. Później wstaję, strzepuję kołdrę, a tam czerwona plama. Pierwsza myśl: poroniłam,ale później patrzę, że na koszulce na brzuchu podobna. Ufff. Sytuacja opanowana.
 
Przy sikaniu boli mnie szyjka macicy chyba musi tak byc nie wiem.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Wiolus85 mnie też po zabiegu pobolewało, ale w ciągu tygodnia przestało. Szyjka czasem jest otwierana mechanicznie przy zabiegu. Możliwe, że trochę pobolewa. Możesz też czuć skurcze, kiedy macica będzie się obkurczać. Ale obserwuj czy się ten ból nie nasila. Jeśli tak, to upewnij się u ginekologa czy jest wszystko dobrze.
A ta pierwsza ciąża była bezproblemowa?
 
@Wiolus85 mnie też po zabiegu pobolewało, ale w ciągu tygodnia przestało. Szyjka czasem jest otwierana mechanicznie przy zabiegu. Możliwe, że trochę pobolewa. Możesz też czuć skurcze, kiedy macica będzie się obkurczać. Ale obserwuj czy się ten ból nie nasila. Jeśli tak, to upewnij się u ginekologa czy jest wszystko dobrze.
A ta pierwsza ciąża była bezproblemowa?
Pierwsza ciaza była super. Do końca ciazy nic mi nie bylo. Czułam sie rewelacyjnie jak nie w ciazy.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do ginekologa zapisalam sie na 28.02 i musze czekac. Mam przepisany antybiotyk i mam nadzieje ze sie wszystko dobrze zagoi .

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aga wszystko idzie troche jak krew z nosa jak to w uk. Narazie nie mam zbytnio pieniedzy na prywatne badania... Wiec w pierwszej kolejnosci biore co mi daja za darmo co mi sie nalezy juz po tylu poronieniach a potem bede uzupelniac w razie co. Nie wiem nic bo pierwsze badania krwi mialam 6 tyg temu a tu nie dostaje ich do reki, zostaja wysylane do kliniki do lekarza i tylko on ma w nie wglad a wyniki wyjasni na kolejnej wizycie, wtedy tez w zaleznosci od wynikow zleci dalsze badania, czy leczenie, ogolnie powiedzieli ze bedzie ustalony plan na kolejna ciaze.
 
@Wiolus85 na 28 to ok. Właśnie tak mniej więcej zalecają ok. tygodnia-dwóch po poronieniu wizyta kontrolna u prowadzącego. Natomiast jak coś niepokoi i bardzo boli to można zawsze próbować zadzwonić i poprosić o przyjęcie wcześniej. Ewentualnie wrócić do szpitala i tam też sprawdzą, ale często też jest tak, że organizm dochodzi do siebie bez powikłań. Na zapas się martw, ale czujna bądź.
Jeśli masz już dziecko i nie było komplikacji to można przypuszczać, że to rzeczywiście nieszczęśliwy przypadek, coś się nieprawidłowo podzieliło i natura uznała, że tak niestety, trzeba.
A hormony dobrze Ci wychodziły? Te podstawowe przynajmniej (TSH, progesteron)
 
@Wiolus85 na 28 to ok. Właśnie tak mniej więcej zalecają ok. tygodnia-dwóch po poronieniu wizyta kontrolna u prowadzącego. Natomiast jak coś niepokoi i bardzo boli to można zawsze próbować zadzwonić i poprosić o przyjęcie wcześniej. Ewentualnie wrócić do szpitala i tam też sprawdzą, ale często też jest tak, że organizm dochodzi do siebie bez powikłań. Na zapas się martw, ale czujna bądź.
Jeśli masz już dziecko i nie było komplikacji to można przypuszczać, że to rzeczywiście nieszczęśliwy przypadek, coś się nieprawidłowo podzieliło i natura uznała, że tak niestety, trzeba.
A hormony dobrze Ci wychodziły? Te podstawowe przynajmniej (TSH, progesteron)
hormony ok.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A wlasnie, mialam pytac @membaris i @AgaB33 czy Wasze corki wiedza juz o rodzenstwie??:) w ogole powiedzialyscie juz bliskim?? @ivvonka to pytanie tez do Ciebie..
Ja jakos nie moge sie przelamac. Narazie wie tylko mąz i przyjaciolka. W sumie wiadomo na tym etapie sie jeszcze boje co to bedzie. A ii badania prenatalne mialam miec 20go a mam 27-go w Krakowie. Lekarz mi zalecił tam i zmienilam. Dobrze ze sie zalapalam w ogole :)
A co do tych wrzesniowek to nawet tam nie zaglądlam jeszcze. Chyba nawet ciezko byloby sie porownywac itp.. To forum lepsze :)
@Wiolus85 . Tu zawsze znajdziesz pocieszenie bo nikt jak my Cie rozumiemy :) trzymaj sie!
 
Do góry