reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@mfifi04 kochana, ty to mlodzutka jestes, bo ja juz do najmlodszych nie naleze, za chwile 33 lata koncze. Ale tak jak napisalas najpierw byly studia, pozniej praca, dom, itd, dlatego zaczelam sie starac dopiero w zeszlym roku. a tu okazuje sie ze nie bedzie tak latwo.
@roxie123 co do tego, ze kiedys nie bylo tyle poronien, to mysle, ze tez byly, ale jak @mallutka i jej babci mowi, kiedys sie o tym nie mowilo, a nawet czesto kobiety nie wiedzialy, bo nie bylo testow, usg, itd. Teraz czesto kobiety juz w 25 dc wiedza, ze sa w ciazy. A kiedys nie mialy pojecia i jak doszlo do wczesnego naturalnego poronienia to nie wiedzialy, ze byly wciazy. Poza tym nie mowilo sie o tym tak otwarcie jak teraz. Z drugiej strony dzisiejszy styl zycia, jedzenie, chemia, technologia, wszystko na nas wplywa, negatywnie niestety i to tez ma znaczenie. Bezplodnosc to choroba XXI wieku.
@mallutka co do chwalenia sie ciaza, mam podobny poglad do twojego. U mnie wiedzieli tylko najblizsza rodzina i przyjaciele. W pracy nic nie mowilam a juz tym bardziej nie chwalilam sie tym na facbooku. No ale kazdy ma do tego prawo, a zreszta zauwazylam tez, ze wlasnie te dziewczyny ktore sie tak chwala najczesciej przechadza wszystko bezproblemowo. Wiec moze to jest jakis sposob ;)
Poza tym uwazam, ze trzeba miec kogos zaufanego zeby o tym porozmawiac. Tak jest zdrowiej, dlatego tez forum tak pomaga.


Oczywiście masz dużo racji!
Co do chwalenia się- też myślałam o takiej strategi jak zajdę w drugą wymarzoną ciążę;-)
U mnie wiedział mąż, mama i przyjaciółka. Potem doszły koleżanki z pracy z powodu L4 ale są super bo wszystkim mówią że wybieram stary urlop. Może dzięki temu unikam teraz masy pytań jak się czuję, jak dziecko itp... Chyba by mnie to ścięło z nóg....
Pytałam mamy jak wytrzymała 9m bez usg... Jakie kobiety musiały mieć nerwy ze stali:-) Szacun dla naszych mam <3
 
reklama
Dziewczyny ale naskrobalyscie[emoji4]
Ja jestem na wsi,teraz w lozku udalo mi sie zlapac neta.
Ja tez mysle ,ze kiedys zdecydowanie byly poronienia tylko zwyczajnie kobiety czesto nie wiedzialy o ciazy bo nie bylo testow ,nie mowiac o becie czy usg .
Swoja droga jakbym zyla w czasach mlodosci mojej Babci czy nawet Mamy i mialabym zamiast podpasek uzywac waty to kurcze w ogole bym nie zwracala uwagi na to ,ze malpy nie ma,cieszylabym sie.
Nie to co teraz ,ze wchodze do marketu czy na stacje benzynowa i mam tampony lub podpaski[emoji4]
Takze poronienia na pewno byly ale nikt tak nie przywiazywal wagi,nawet jesli ktos sie zorientowal,to machnal reka,bo ciezkie czasy a z reszta urodzi sie nastepne.
Teraz jest zupelnie inaczej...poronienia to jedno a dwa ile kobiet nie moze zajsc.

@mififi04 kariotypy sa po drugim poronieniu ,domagaj sie skierowania ,bo musza Ci dac.
Mthfr jest po trzeciej stracie.

@roxie123 ja nie placilam bo znalazalam tego fajnego lekarza na nfz i w sumie u niego bede prowadzila ciaze,do tego prywatnie szlam tak bardziej z powodu krwawienia i na usg[emoji4]
Ale pakiet wacha sie od 250-400 w zaleznosci od laboratorium,takze to jest duzo,a badania robisz co 6 tyg chyba,no a Ty czy ja pewnie jeszcze ich wiecej bedziemy mialy.
Ja uwazam ,ze i tak juz sporo wydalam na wszystkie wizyty i badania a skoro place skladki to nie chce juz placic za badania ,a poza tym lekarz fajny[emoji4]
Zawsze mozesz chodzic do jakiegokolwiek na odczepne,wiadomo bedzie myslal ,ze on Ci prowadzi ciaze,zalozy karte ale przynajmniej badania zleci[emoji4]tylko to jest kombinowanie i dwa ,ze kazdy lekarz bedzie mowil Ci co innego.

Cytomegalia...hmm lepiej unikaj kontaku bo nie jest udowodniona droga przenoszenia a podobno nawet jak mamy przeciwciala to wirus lubi sie reaktywowac przy oslabieniu organizmu.
Takze lepiej jej nie odwiedzaj i to tak dopoki jej te igm nie spadnie calkiem[emoji22]

Dziewczyny bedziecie Mamusiami,ja tez jestem po dwoch stratach ale teraz wszystko idzie w dobra strone[emoji5]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny .
@Bananowiec piękna beta trzymam mocno kciuki za Ciebie .

A ja wpadam z rana młody jeszcze śpi to mam okazję poczytać i coś skrobnac, zrobiłam sobie kawkę poranna .

Wczoraj u nas tak wiało że masakra a niedaleko na takim skwerku drzewo obalilo jak szłam do biedronki to widziałam tragedia z tą pogoda.

Po woli szykujemy się na wakacje za miesiąc wyjeżdżamy mąż mi kupił wyobraźcie sobie nowe adidasy firmowe nigdy nie miałam oryginalnych butów tak na marginesie ,ale była przecena i mi kupił są bardzo wygodne i do chodzenia i do ćwiczeń też dobre .Raz nie zawsze a będę miała wygodne buty w góry :).

Pozdrawiam Was i miłego dnia życzę.
 
@mfifi04 mi lekarka zaleciła castagnus. To są podobno jakieś ziołowe tabletki które mają mi troszkę zbić ta prolaktyne. Ale mam jakieś takie obawy co do ich brania... Czy któraś z was może brała ten lek i może się podzielić opinią jak się po nich czuła?
 
Hej @roki_1991 ja bralam Castagnus i czulam sie po nich dobrze. Mysle, ze pomogly mi w uregulowaniu cyklu, zbiciu prolaktyny i w zajsciu w obie ciaze. Teraz tez bede brala.
 
@Olciaj @Funia90 dzięki :) czytałam właśnie i różne zdania były. Zdaje sobie sprawę z tego że na każdego może działał inaczej, ale jak Wy mówicie okej, to kupię w poniedziałek i będę brać ;) boję się brać nowe leki, bo jak zaczęłam brać ostatnio inofem, to zaczęło mi się to krwawienie. I podejrzewam że od tego zrobił mi się ten skrzep który się przykleił i musieli mi go usuwać znowu....
 
@Nusia123 ja dzisiaj ostatni dzień biorę wiesiołek :) tez mam całe czoło , na brodzie , i na zewnętrznej strone ud, takie drobne krosteczki a nigdy ich nie miałam ;/ no ale cóż przy lekach hormony szaleją więc trzeba się poświęcić :)
@Bananowiec to pięknie beta rośnie :) może tym razem się uda bez problemów :) bierz duphaston w razie W :) kiedy wizyta ?
@Funia90 o widzisz to supcio :) ja niestety nie pójdę do gina na nfz bo to ciemnota , ma stare upodobania nie daje leków u niego jak się uda to będzie ...chodze do niego tylko z głupotami typu zapalenia czy jak coś mnie niepokoi . Pewnie gdybym mu powiedziała o tym że chce takie badania to by mnie wyśmiał .
Ojeju to mnie przeraziłaś...ale może nic mi nie będzie ;/ kurcze bo my to często jesteśmy u nich i nie wiem jakbym miała nie pojechać ;/
@mamcia2014 pogoda straszna...takie upały a dzisiaj u mnie pada od rana i ciemno nie miło ;/
Faajnie wakacje , ja w tym roku to sobie moge pomarzyc :) adidaski na pewno się przydadzą :)
@roki_1991 ja nie wiem nie brałam nigdy tego więc nie pomogę :)


My dzisiaj całą noc nie spaliśmy ... i nie to , że coś teges bo nie haha , tylko przetłukliśmy się całą noc , nie wiem czemu .Pogoda zryta , pada od rana i spać się chce a mieliśmy iść na spacerek ;/ Wg tak mnie jajniki mocno kłują i tak w środku w macicy , ale to chyba dobry znak dziś 12 dc i ostatni dzień brania wiesiołka tak jak doradzałyście :) dopiero zjadałam śniadanko , bo mi się tyłka nie chciało zwlec z łóżka :D dzień lenia xD
 
reklama
Hej Kochane! Melduje ze mamy 9 mm i serduszko pięknie bijące!
Nie nadrobie Was, nie ma szans [emoji21]
1498905148-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry