reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Alza mój starszak niedawno miał 4 urodzinki, twierdzi, że nie może się doczekać ale wiadomo, że zazdrość może się pojawić...
 
Nimfii ja miałam cukrzycę w ciąży, ale mam też cukrzyka w domu....moja mamę. Jeśli chodzi o dietę to jedz ciemne pieczywo najlepiej razowe, chude wędliny, dużo warzyw (pomidory,ogórki etc), najlepiej gotowane mięso, jeśli chodzi o owoce to trzeba uważać (np. Winogrono zawiera bardzo dużo cukru), ze słodyczami - na bakier ;) Choć ja czasami się skusiłam....Ale cukier mialam wysoki więc musiałam wstrzyknal dodatkowa dawkę insuliny.
Najgorsze są początki. Później jest łatwiej....Mierzylam cukier godzinę po każdym posiłku, moja mama mierzy 2 godziny po posiłku bo tak jej kazała diabetolog.
W razie coś....pytaj .....postaram się odpowiedzieć ;)
 
Nimfii tyle rad co ciężarówek z cukrzycą. Jak leżałam na OCP to była dziewczyna z cukrzycą, która prawie nic nie mogła jeść. Miała tak okrojoną dietę, że ledwo dawała radę. Musisz mierzyć cukier po różnych posiłkach i sama zaobserwować, co możesz a czego nie. Jednemu marchewka posłuży, drugiemu cukier urośnie do 600.

Lena jak ma 4 lata to już coś rozumie... A zazdrosny na pewno będzie, to normalne ;) Ważne, żeby Cię słuchał i dzidzi nie zrobił krzywdy. Boję się jak będzie z Olkiem... Jak dziecko się urodzi, to on będzie miał nie cale 2 lata...
 
Dziękuje za odpowiedzi. Czyli widzę, ze generalnie czeka mnie mierzenie cukru glukometrem po posiłkach. Ale na razie zrobię jeszcze kilka razy glukozę na czczo , ewentualnie krzywa cukrowa. Myślałam, ze jest jakas uniwersalna dieta :p ale widzę, że jej nie ma. Pamiętam, ze warzywa są bezpieczne. Dobrze, bo przed nami sezon wiosennych młodych warzyw - mój ulubiony :) plus owoce sezonowe.

Piszecie o starszym rodzeństwie.... Przyznam, ze moja druga ciąża była mega ciężka, bo starszy syn miał wtedy 2 lata. Bunt na całego, a jeszcze był synek mamusi, ze odejść mi nie dawał. Ale jak sie urodził młodszy brat miał już prawie 3 lata i był bardzo opiekuńczy :) Wołał mnie, gdy młodszy płakał, etc. Schody się zaczęły dopiero gdy młodszy zrobił się mobilny i zaczął chodzić, podbierać zabawki itp. Od tej chwili trudno jest ich pogodzić i zainteresować wspólnie zabawą. Raczej wolą osobno.


angelstw gratulacje za kroczki :) te pierwsze razy i starania malucha to naprawdę bezcenne chwile.
 
Anegelstw, gratulacje :)

Nimfii, diety cukrzycowej uniwersalnej nie ma. Trzeba jeść co 3 h, unikać węglowodanów prostych, , unikać tłustego i smażonego, jeść dużo warzyw, ale surowych, owoce ostrożnie i tylko do 17, jak ryż to brązowy, jak pieczywo to razowe (i tu się zaczynają schody, bo większość jest oszukana...). Czasem może się okazać, że aby utrzymać cukier w ryzach, potrzebna jest też przekąska nocna. No i na początku mierzymy cukier po każdym posiłku (2h po), potem jak już wiemy, co i jak, wystarczy po głównych.

Pleni, przyznam Ci, że trochę się tej zazdrości boję, mój syn na brak uwagi też natychmiast reaguje niebezpiecznymi zachowaniami..mam nadzieję, że do czasu porodu trochę się uda go okiełznać.

Właśnie skończyłam pracę na dziś. Jak co dzień, z weekendami włącznie. Co za cholerne czasy.. Idę spać, jak dobrze pójdzie - pobudka o 6. Po zmianie czasu maluch jeszcze nie wykoncypował sobie wstawania o 5, ale to kwestia czasu..m
 
reklama
angelstw no pieknie gratulacje pierwsze kroczki to wspaniałe przeżycie: )aż człowiek pęka z dumy: )

Dzień dobry wszystkim, miłego dnia życzę pogoda zapowiada się pieknie.
 
Do góry