reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Magdalena, co Ty bierzesz na mutację, same witaminy, czy też Clexane?
Cztery miesiące przed rozpoczęciem starań brałam femibion i kwas foliowy 5mg, od starań lekarz dołożył polocard, od pozytywnego testu dołożył mi clexane. W szpitalu odstawili mi polocard bo stwierdzili, że clexane wystarczy i dołożyli luteinę. Więc obecnie biorę femibion, kwas foliowy 5 mg, clexane i luteinę.

Anegelstw, gratuluję :D

Martusia postaraj się nie martwić jak pisały dziewczyny, to tylko hemoroid.

U mnie dziś piękna pogoda, byłam na spacerze a zaraz biorę się za porządki wiosenne w szafie, miłego weekendu dziewczyny :)
 
reklama
Anglestw gratuluję :-) zdecydowanie czas za szybko płynie :-(

Martusia ja też w ciąży miałam hemoroidy i też mi siedzi raz pękł. To nie jest groźne dla dziecka ale strachu w pierwszej chwili można się najeść.

green witaj :-) bardzo mi przykro z powodu straty zwłaszcza, że pewnie miałaś jakieś problemy skoro in vitro było. Ja miałam puste jajo plodowe w 6 tygodniu. Dostaniesz prawdopodobnie opóźnione krwawienie jak na okres. Mogą lecieć skrzepy a raczej na pewno będą lecieć bo będziesz się czyścić. Ból mocniejszy niż przy okresie bo macica będzie się obkurczać. Po krwawieniu zrób koniecznie usg czy wszystko się wyczysciło.
 
Martusia tak się składa, że przy stole wielkanocnym moja babcia opowiadała o świetnym sposobie na hemoroidy (tak tak... U nas zawsze tylko gówniane tematy). Podobno sama się tym wyleczyła, poradziła tą metodę mojej cioci i u niej też zadziałało. Spirytusem salicylowym na wacie wytarła sobie odbyt (od środka). Podobno jeden raz wystarcza. I podobno piecze jak cholera. Jest to oczywiście metoda w stylu wierzeń ludowych. Jak słyszę spirytus salicylowy to już mi się słabo robi. Nie uznaję takich rzeczy. Ale co kto woli. Może się skusisz. Może nawet Ci pomoże?

Green witaj, światełko dla Twojego Aniołka (*). Ja miałam zabieg w 12 t.c. więc niestety nie odpowiem na Twoje pytanie. Jedyne co wiem, to trzeba zawsze skontrolować na usg, czy wszystko się oczyściło.
 
Olasec i alza dziekuje za odpowiedzi!
Jestem juz umowiona z lekarzem na tel i wizyte po ustaniu krwawienia.
Mowil mi ze na pogotowie mam jechac jakby sie ze mnie lalo. A ja nie wiem ile to ma byc tej krwi zeby sie "lalo" :p
No coz, staram sie o tym myslec bardziej zadaniowo i mowie sobie ze lepiej teraz niz pod koniec pierwszego trymestru...
 
Cztery miesiące przed rozpoczęciem starań brałam femibion i kwas foliowy 5mg, od starań lekarz dołożył polocard, od pozytywnego testu dołożył mi clexane. W szpitalu odstawili mi polocard bo stwierdzili, że clexane wystarczy i dołożyli luteinę. Więc obecnie biorę femibion, kwas foliowy 5 mg, clexane i luteinę.

Anegelstw, gratuluję :D

Martusia postaraj się nie martwić jak pisały dziewczyny, to tylko hemoroid.

U mnie dziś piękna pogoda, byłam na spacerze a zaraz biorę się za porządki wiosenne w szafie, miłego weekendu dziewczyny :)
Dziękuję. A masz clexane na ryczałt? Z jakiego miasta jesteś? Lekarze bez problemu przepisują clexane? U mnie poza mutacją to mój tato ma zakrzepicę i nie wiem czy na tej podstawie wypiszą mi receptę, boję się, że nie :-( i będę krążyć od lekarza do lekarza...
 
Dziękuję. A masz clexane na ryczałt? Z jakiego miasta jesteś? Lekarze bez problemu przepisują clexane? U mnie poza mutacją to mój tato ma zakrzepicę i nie wiem czy na tej podstawie wypiszą mi receptę, boję się, że nie :-( i będę krążyć od lekarza do lekarza...
Asiu podstawa to dobry lekarz, który zajmuje się tematyką poronień i prowadzi takie ciąże, ja jestem z Łodzi i już na pierwszej wizycie usłyszałam, że pewnie będę brała przez całą ciążę clexane. Przy mutacji i zakrzepicy w rodzinie lekarz powinien sam Ci zaproponować clexane bo wielu dziewczynom z mutacją na tym leku udaje się donosić ciążę, a ty dodatkowo masz obciążenie zakrzepicy w wywiadzie rodzinnym.
Clexane i luteina są refundowane :)
 
reklama
Dziewczyny, czy przy implantacji można czuć jakieś kłucia w macicy?

Ja dokladnie pamietam dzien implantacji bo bylismy akurat z mezem na wczasach i caly dzien tak mnie bolal i wlasnie klul brzuch ze nie wstalam z lozka przez caly dzien! choruje na kamice nerkowa i bylam pewna ze znowu kamien mi gdzies utknal tym bardziej ze pojawilo mi sie leciutkie plamienie krwia- myslalam ze to z moczem wyszlo. Wyslalam meza do apteki po furagine i test ciazowy bo niby furaginy nie mozna brac w ciazy. Test wyszedl negatywny wiec wzielam furagine i ibuprom ale niewiele to pomoglo. Na drugi dzien wszystko przeszlo jak reka odjal i stwierdzilam ze widac kamien sie gdzies przepchnal dalej i spokoj. Wrocilismy z wyjazdu i byla pora na okres a tu nic wiec powtorzylam test ciazowy i wyszla slaba druga kreska a na drugi dzien juz wyrazniejsza :) wiec jesli kluje cie brzuch to bardzo dobry znak a jakbys dojrzala krew to mozesz miec pewnosc i tego ci zycze :))))
 
Do góry