reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

ewel, ja mam założony szew Mc Donalda ( jakoś tak się chyba nazywa)... lekarz od razu powiedział, że trzeba założyć szew i jakoś nie było rozmowy czy szew czy pessar. Zdałam się na niego. Dostałam skierowanie do szpitala i tam zrobili to bezpłatnie. Nie sądzę byś musiała płacić w razie, gdyby była potrzeba go założyć. Na początku coś mnie tam bolało/kłuło, szczególnie jak siadałam, ale po kilku dniach przeszło. Myślę, że to kwestia tego zabiegu i ingerencji jakby nie było - wszystko pewnie tam nabrzmiałe, obolałe... Na tą chwilę nic takiego już mi nie dokucza, tyle, że brzuszek ciąży już jako taki, bo coraz większy :happy: od czasu do czasu mi brzuch twardnieje, ale nie potrafię do końca rozróżnić skurczy "ćwiczebnych" od wypinania się dzidzi :baffled: a poza tym, to mam 95% dolegliwości III trymestru, także spoko :-p
Głowa do góry :tak: to już 32 tc, no i wg badań usg dzidzia zdrowa, więc jak coś, to na pewno da radę ;-):-) &&&&&&&&&&&&&&&&&& odpoczywamy i hodujemy nasze bąbelki ile się da ;-)
 
reklama
One te cwiczebne :) to jest taki ucisk w dole brzucha jakby się zaciskalo wszystko i jest to nieprzyjemne, po kilku sek puszcza:) ja dziś przez cały dzień miałam z 4 skurcze i to takie slabe... Wiec jestem pelna nadziei ze lezenie i leki pomagaja

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
OneMoreTime w domku ubieram na dzień body z krótkim rękawem i pajaca lub spodnie a na noc body z długim rękawem i pajaca. Do tego ciągle jest w rożku i jak śpi to go jeszcze kołdrką przykrywamy. Generalnie mam z tym problem bo dziecka nie wolno przegrzać a nie chce żeby zmarzł. Stopniowo będę go lżej ubierać. Jak będzie miał miesiąc to bede go lżej ubierać. Zaczniemy palić w piecu to będzie lepiej. Sprawdzam czy ma ciepły i suchy kark więc chyba go nie przegrzewam.
 
Hej dziewczyny :)

ja też podczytuje w między czasie, ale na pisanie nie zawsze jest czas...

OneMoreTime - pytałaś o apetyt Marysi - niestety bez zmian, ale na wadze przybiera więc już się tak bardzo nie spinam. Jutro kolejne szczepienie i ważenie, zobaczymy co i jak.. a wczoraj były bioderka i wszystko ok :)

przepraszam, że krótko ale Królewna się budzi i domaga mojej obecności :)

trzymam Kciuki za wszystkie staraczki - nie poddawajcie się Kochane!!! :-) kiedyś zawsze wyjdzie słońce...
 
Dziewczyny leżakujcie na zmianę, tak mi poprzednio radził lekarz - nawet co 20 minut zmiana boku z lewego na prawy bo nie jest możliwe leżeć na jednym cały czas ;-). W nocy jak się obudzicie też obrót, ja też byłam cała zdrętwiała i nienawidziłam określenia "leżeć na lewym boku" :eek: obracałam się żeby te drętwienia były lżejsze, ale ciągle bolało mnie biodro i ramię, kark..
Szukam już do kupienia poduszki/rogala dla ciężarnej bo nie miałam poprzednio a kombinacje z poduszkami trochę mnie już wkurzają. Dodatkowo młoda przychodzi do nas w nocy i muszę mieć przed brzuchem dodatkową poduszkę..

Olasec ślicznego masz synka, będzie dobrze z czasem, zobaczysz. Płacz może być spowodowany brakiem w organizmie ciążowych hormonów, troszkę się od nich uzależniamy i potem ich brakuje, do tego strach o dziecko, zmartwienia i płacz gotowy. Ja połóg również wspominam nieciekawie pod względem nastroju, jednak wszystko się z czasem unormowało. Mąż był ze mną 7 tygodni w domu więc przydał się na maksa w tych trudniejszych momentach bo po porodzie wcale ie bywa tylko słodko i różowo.

Jutro wizyta - musiałam załatwić męża do popilnowania małej pod gabinetem bo to na nfz a ona sama już w wózku nie posiedzi tylko rozniesie gabinet na strzępy.. Mąż musi się urwać z pracy szybciej bo wizyta przed 14 a młoda już nie chce sypiać w ciągu dnia :baffled:
 
Olasec, pytam pod kątem wyprawki dla mojej niuni. Też słyszałam, że właśnie należy sprawdzać kark, aby wiedzieć, czy maleństwo jest odpowiednio ubrane :happy:

Pleni, POLECAM rogala :tak:w ogóle jest ciężko a bez tej poduszki, to nie wiem jak bym sobie poradziła. Jakaś geniuszka musiała to wymyślić, bo jestem przekonana,że to była kobieta, która wie jak to jest :-);-)

Masha, a więc dziewczyny miały rację - najważniejsze, że niunia przybiera na wadze a nie ile je :happy: - trzeba zapamiętać:tak:
 
Hej dziewczyny, już prawie 2 tygodnie się nie odzywałam choć od czasu do czasu czytam co u Was słychać

Olasec synuś prześliczny, mały CUD :-). Co do przegrzewania to z moim synusiem nie miałam problemu, bo kiedy tylko było mu za ciepło to na policzkach wyskakiwały potówki więc już kolejnego dnia był lżej ubierany i ważne jest sprawdzanie karku czy nie spocony.

Wizytę mam dopiero za tydzień i dwa dni i nie ukrywam, że momentami wariuję bo kiedy tylko nie odczuwam dolegliwości to już się martwię i denerwuję, czy na pewno wszystko w porządku. Jednak to prawda, że ciąża po poronieniu nie jest już taka sama, nie ma tej beztroskiej radości tylko nerwy, strach i obawy. Nadal boję się cieszyć bo to nadal I trymestr i ryzyko wciąż jest wysokie...

Moje maleństwo na ostatniej wizycie:

201509111322180003OB.jpg
 

Załączniki

  • 201509111322180003OB.jpg
    201509111322180003OB.jpg
    20,8 KB · Wyświetleń: 37
Lena śliczna foteczka:)

Ja jak leże na plecach to okropnie bolą mnie plecy,zanim zasne to prawy bok lewy bok prawy znowu i na lewym zasypiam hehe:)

Dziewczyny?Zrobiłam sobie dzisiaj mocz tak na spokojna głowę i wszystko oki tylko kolor jakis smieszny ciemno słomkowy?wiecie co moze oznaczac?
 
ONA, jeśli mocz jest ciemny (zwykle ma też charakterystyczny/intensywniejszy zapach) tzn. tylko tyle, że mało pijesz. Radzę po prostu więcej pić - najlepiej wody. Ja ostatnio jak się pogoda ochłodziła też już mniej piję, bo się tak nie chce jak w upały :baffled: ale trzeba! :tak:

Lena, maluszek nieśmiały, plecki tylko pokazał ;-) dokładnie - nasze ciąże już nigdy nie będą tak beztroskie i niestety nikt oprócz nas, doświadczonych w temacie, tego nie zrozumie :baffled: a wizytę i tak masz szybko, więc mam nadzieję, że ten czas zleci szybko i spokojnie :tak:&&&&&&

ewel, to albo ja nie mam tych "ćwiczebnych" skurczy, albo u mnie inaczej się one objawiają... ja nie czuję ucisku jako takiego - nic co by przypominało skurcz a jedynie czasami brzuch robi się taki twardy i napięty, jakby skóra miała pęknąć :-pi tak jak pisała Pleni, najczęściej jak wstaję z łóżka lub coś robię...
 
reklama
One i Ewelina coraz bliżej Wasze TP. Chodziłyście do szkoły rodzenia?
Lena w którym jesteś tygodniu? Ja dziś zaczynam 8tydzien. W poniedziałek byłam u lekarza serduszko biło i wszystko w porządku. Dostałam zdjęcie 3d i dziwi mnie że dzidzia jest odwrócony w drugą stronę. Czy w tym czasie to już się rusza? Przesyłam Wam fotkę 20150923_191345.jpg
 

Załączniki

  • 20150923_191345.jpg
    20150923_191345.jpg
    10,8 KB · Wyświetleń: 48
Do góry