reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

nisiao w którym dniu cyklu wyszedł Ci pozytywny test ciążowy? Bo jeśli dobrze a pamiętam to tak miałaś, że długo długo nic a potem wyszedł?
 
reklama
Dziewczyny, po czym mam poznać, że moje dziecko się za dużo rusza? Dziś jest jak na mój gust wyjątkowo ruchliwe, ale nie wiem, czy to tylko mi się wydaje, bo bardziej zwracam uwagę, czy może coś się niedobrego dzieje, czy to wina mnóstwa negatywnych emocji, które się przez ostatnie dwa dni skumulowały.. Martwić się?
 
kat powiedz mi jakiego mleka używasz dla męża? pisalaś,że sojowe odpada.pytam,bo moja Ala nie toleruje laktozy.narazie jest na nutramigenie,ale chciała bym się przygotować na to co może przynieść przyszłość...czasem chciała bym zrobić jej jakieś naleśniki,ale tam i jajko i mleko ehh...


mam pytanie: czy któraś z was pracuje w ZUSie?
 
Ostatnia edycja:
Są obecnie 3 możliwości, 2 niemieckie i jedna polska. Polskie jest jakieś mleko, które się nazywa 'łagodne' z obniżoną o 80% laktozą i ono jest dość przystępne cenowo, ale u nas się nie sprawdza, nadal to za dużo laktozy. My kupujemy niemieckie mleko Minus-L, jest niestety koszmarnie drogie. Wg informacji z opakowania ma laktozę zbitą do poziomu niewykrywalnego w laboratorium. Można je często dostać w Realu, można też w takich sklepach z ekologiczną żywnością Organic Farm (i tam jak ma się szczęście to czasem można dostać też jogurt albo śmietanę bez laktozy, tylko śmietana jest bardzo tłusta, więc prędzej ten jogurt się nadaje do zastosowania do zup). Ono ma 1,5% tłuszczu. Ostatnio w delikatesach K&M widziałam jeszcze jedno mleko niemieckie bez laktozy, równie drogie i z zawartością tłuszczu 3,5%, więc się nie zainteresowałam.

Aa, jeszcze jest Candia delactolait, w plastikowych butelkach, ale ją tylko widziałam w ofercie marketu internetowego Frisco, nie miałam okazji przetestować, bo nie dowożą do mnie z Frisco, ale jakbym wpadła na to gdzieś indziej to wypróbuję, też ma zawartość laktozy poniżej 0,1 i jest tańsze, niż to niemieckie. No i jest w opakowaniach 1l a nie 1,5l, przy moim mężu 1,5l do otwarcia na raz to za dużo. Być może jeszcze o jakimś produkcie nie wiem, jak ja szukałam to na naszym rynku do dostania było tylko to Minus-L, teraz widzę, że być może jest większa świadomość i większe zapotrzebowanie, bo coraz więcej możliwości się pojawia.
 
Katherinne jak tak czytam,to nie dziwię się ,że mialaś kryzys.Nie wiedziałam,że tak to wygląda ,że tak często jesteś poddawana takiej próbie na przeciw takim smakołykom.Teściowa...sama nie wiem co ma mysleć,ale jej komentarze i to jak jedlo przy Tobie wydaje mi się,że przesadziła i jak też bym siedziała ze skwaszona miną :(:wściekła/y: mam nadzieję,że po tej wizycie u diebetologa będziesz wiecej wiedzieć jak zalagodzic to wszystko.

Sama ostatnio sie zastnawiamal jak Kinia moja tak sie intensywnie rusza w brzuszku czy to wszystko dobrze,czy cos zlego sie nie dzieje,zastanawialam sie doladnie nad tym samym...
Joaro cykle mialam 30 lub 32 dniowe,paietam miałaam dostać @ 20 czy 19 maja a test wyszedł mi pozytywny 4 dni później
 
Karola jak ja kiedyś szukałam informacji na temat nutramigenu, jedna dziewczyna pisała że ona normalnie na tym mleku robi naleśniki dla dzieka i dla siebie. dziecko ma nietoleranję bialka mleka krowiego i musiala wyeliminować ze swojej diety wszystkie produkty i sama piła nutra. Swoją drogą podziwiam dziewczynę za determinację....
 
kwiatuszku...Ala pije to mleko od urodzenia,innego smaku nie zna,ale ja??????????????? mnie juz sam smród przeszkadza,nie moge sie wciaż przyzwyczaic...wole gotować osobno:sorry:.jej moge robic na tym naleśniki.zreszta ona i tak nie zje wiecej niz 3 na raz takze wiesz...

kat dziękuje.swoja drogą jesteś bardzo dobrą żoną.z tego co napisałaś to twój mąż ma wielkie szczęście,że tak się z nim solidaryzujesz.wiem,że jest ci przykro,że on nie potrafi choć troche wesprzeć cie w tej trudnej drodze.w końcu robisz to dla waszego dziecka...ale widzisz faceci tak mają...dla nich wszystko jest albo czarne albo białe i myśle,że jak byś mu powiedziała o tym to byłby baaardzo ździwiony o co ci chodzi i,ze czemu nie powiedziałaś mu o tym wcześniej...
 
E tam, zona ze mnie marna, ale lubię jeść i jestem w tym temacie bardzo empatyczna, nawet z psem się solidaryzuje i dokladalam wszelkich starań, zeby nigdy nie odkrył, ze to, co u nas na talerzu jest czymś smacznym i jadalnym dla niego, bo po co ma przeżywać katusze przy każdym naszym posiłku, skoro moze w błogiej nieświadomości spac sobie smacznie na kanapie ;) Powiedziałam mu, ale średnio zrozumiał. Wiec potem mu napisałam jeszcze, moze słowo pisane lepiej dotrze, jak bedzie mógł do niego wrócić i przeanalizować. Zobaczymy. Mam nadzieje, ze to mleko bez laktozy u Was się sprawdzi, jeżeli to jest tylko kwestia laktozy to będziecie zadowolone, ale jesli wchodzą w grę różne białka to niestety na nic się nie zda :(
 
reklama
Kurcze,tego mi brakowało jeszcze.
Delikatnie pobolewa mnie ząb,mam nadzieje że to minie i nic sie nie rozwinie :( masakra.
Szałwią mogę plukac w ciazy?
 
Do góry