reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Myślę, kobietko, ze możesz jutro z testem spróbować, nie zaszkodzi.

Ech, no i takie miałam przeczucie, ze coś mnie grzybek zaczyna łapać. Paskudztwo. Jeszcze go za bardzo nie czuje, ale jak pani doktor włożyła wziernik, nie miałam juz złudzeń. Au.
 
reklama
Agnieszka, a co na to dostałaś? Mi przepisała jedną globulkę Gynoxinu, wykupiłam i włos mi się na głowie zjeżył, bo oczywiście w ulotce jak wół jest napisane: "Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Pomimo słabego wchłaniania fentikonazolu przez skórę i błonę śluzową pochwy, stosowanie produktu w czasie ciąży nie jest wskazane." Chyba powinnam przestać w ogóle czytać ulotki, bo doszczętnie osiwieję. Chyba jak lekarz ginekolog prowadzący ciążę przepisuje kobiecie w ciąży właśnie to a nie co innego, to wie, co robi?


Oczywiście hemoglobina gdzieś już przy dolnej granicy, zaczynam brać witaminki.

Muszę się też poskarżyć. Mam tak ogromną "chcicę" na czerwone wino, że aż trudno uwierzyć. Takie półwytrawne. Albo nawet wytrawne, też może być. Wczoraj mąż pił sobie kieliszeczek a ja siedziałam z obłędem w oczach i nosem w butelce i zapewniam Was, że gdybym tylko mogła, to bym duszkiem pół tej butelki wypiła. Skąd się takie zachcianki biorą?!
 
Ostatnia edycja:
Ale to jakiś koszmar jest. Normalnie zdarzało mi się napić alkoholu pewnie z raz w miesiącu, w porywach do dwóch. Miałam też zachciankę na piwo, ale są bezalkoholowe. Przeszło mi już, w zasadzie to na piwo teraz znowu patrzeć nie mogę. Ale to wino... Już znalazłam, że są i wina bezalkoholowe, ale oczywiście choć za granicą nie ma problemu, żeby je dostać, u nas to jak szukanie igły w stogu siana.

Zostałam też lekko zbesztana, że za szybko przybieram na wadze. Faktycznie, przez ostatni miesiąc podskoczyłam aż o 3,5 kg, ale z drugiej strony do poprzedniej wizyty moja waga stała w miejscu, więc w ostatecznym rozrachunku chyba nie jest źle... Ale mam nadzieję, że to tempo się nie utrzyma...
 
Katherine ja w ciązy stosowałam chyba gynalgin. Nie jestem pewna czy tak się nazywał. I pisało na ulotce żeby w ciązy go absolutnie nie zażywać chyba że w razie największej konieczności. Myślałam że osiwieje jak to przeczytałam. Zaraz tel do gin a on na to że lepiej przeleczyć bo grozi mi porod przedwczesny. I wzięłam i nawet mi wyleczył paciorkowca :D
 
Tak na logikę to firmy się zabezpieczają, bo te leki nie są od nie wiadomo kiedy na rynku a badania na kobietach w ciąży są nieetyczne, więc nie bardzo mamy dane. Działają miejscowo głównie i nic się nie powinno stać. Ale mimo, że człowiek to wie, i tak przeczyta ulotkę a potem się martwi...
 
agnieszkaala dostalismy polecenie zakupu nocnika poniewaz Ala ma sporo bakterii zarówno w moczu jak i w kale i wg pediatry nasze problemy z tym nie skoncza sie poki mala bedzie nosila pampery:baffled: wiec zakup nocnika przmusowy:baffled::szok: juz sie boje,ale mam nadzieje,ze damy rade.dostała Bactrim na wyleczenie tych bakterii i pozniej powtórka badań zeby zobaczyc czy juz sie wypleniło...ciekawe na jak dlugo...w czerwcu tez miala i duzo czasu od tam tego nie mineło i znowu...angel mnie bolały tylko sutki...pozniej cale piersi no i meeega wymioty od pozcatq do 16tc:no::wściekła/y:...odpoczywaj i ciesz sie ciążą:-).nisiao a jak u ciebie z wypróżnianiem??? te kłocia i ja mialam tak silne,ze pojechalam na IP i po zrobieniu badan okazalo sie,ze mam poprostu zapchane jelita...:baffled::zawstydzona/y:...eve moja Ala miala 49cm i nie mialam zadnych takich malenkich ubranek.najmniejsze 56cm i wygladała nie dość,ze śmiesznie to bylo jej tez nie wygodnie.pozniej pokupowalam kilka.mozekup troche sztuk takich malych? albo spytaj sie mniej wiecej lekarza jaki duzy bedzie dzidzius.nam od poczatq mowil,ze Ala urodzi sie mala,ale nie sadzilam,ze az tak:-).
 
nio i juz lekarza podejrzewaja u mnie małowodzie a raczej jest to pewne wskaznik wynosi 3 to bardzo malo.... i dlatego dziedzia sie wolnej rozwija na wczorajszym usg dobila do 20 tyg i kilku dni.... w pon mam specjalistyczne usg z konsultatem ktory zdecyduje co dalej robic...
Nie wiem co ja mam robic? pije teraz okolo 2 lity wody moze to pomoze chociaz troche.....
 
reklama
na szczescie mam jeszcze duzo czasu na kupienie ubranek:)moja kolezanka urodziła chłopczyka 4,5 kg i ubranka 56 od razu były za małe i musiała je odłożyć. podobno dziewczynki rodza sie troszke mniejsze. ja chyba kupie kilka w rozmiarze 56 i kilka większych a potem dokupie po porodzie. juz teraz bym najchetniej kupila ubranka ale mój S mówi że to za wczesnie, bo dopiero połowa ciąży.
 
Do góry